راهنمای خرید کمپرسور باد

در مطلب نکاتی برای راهنمای خرید کمپرسور باد بررسی می کنیم. کمپرسورهای باد کاربردهای بسیار زیادی دارند، همچنین در صنعت دارای نقش مهمی هستند. از کمپرسور باد در شاخه های مختلف صنعت مانند معدن، خودروسازی، حمل ونقل و… استفاده می کنند. مثلا مکانیک ها به وسیله آنها میزان باد انواع ابزارآلات را تنظیم می کنند؛ زیرا این ابزارآلات بعد از مدتی نیاز است که باد آنها تنظیم گردند. در ادامه برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

راهنمای خرید کمپرسور باد
راهنمای خرید کمپرسور باد

بررسی کمپرسور باد

کمپرسور باد دستگاهی قدرتمند است، که به وسیله باد کار می کند و دارای هوای فشرده ای است که میتوان برای هوا مورد نیاز انواع دستگاه های بزرگ و کوچک پنتوماتیک مانند میخ کوب بادی، آچارهای بکس بادی و… از ان استفاده کرد. دستگاه کمپرسور باد در حجم های متفاوتی در بازار وجود دارد و شما می توانید آنها را با توجه به حجم دلخواهی که مد نظرتان است خریداری کنید. به وسیله کمپرسور باد میتوان هوا و گازهای طبیعی مانند اکسیژن، اوزون و سایر گازهای صنعتی دیگری که برای ابزارآلات نیاز است فشرده سازی کرد، تا هنگام نیاز از آن استفاده کرد.

بررسی کمپرسور باد
بررسی کمپرسور باد

کار با کمپرسور باد بسیار آسان است به طوریکه مانند جاروبرقی هوا را در فشار خاصی می مکد و آن را بعد از فشرده سازی، با فشار بالا به وسیله مورد نظر منتقل می کند. با منتقل شدن هوای فشرده شده با فشار بالا، انرژی جنبشی زیادی تولید و آزاد می شود، که در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. با تولید انرژی جنبشی بالا در کمپرسور باعث تولید انرژی گرمایی می شود، که به همین خاطر کمپرسورها دارای خنک کننده یا همان فن هستند و می توانند دما هوا را هنگام انتقال به ابزارآلات کاهش دهند.

مشاهده مطلب
راهنمای خرید کمپرسور سایلنت
خرید انواع کمپرسور باد
خرید انواع کمپرسور باد

از کمپرسورهای باد استفاده های زیادی می شود، از جمله این استفاده ها در کارگاه ها و تعمیرگاه های اتومبیل است. بعضی از کمپرسورهای باد دارای مخازن بزرگ و اسب بخار بالا هستند. از این دستگاه می توان در امور مختلف استفاده کرد. برای مثال برای پر کردن باد لاستیک های ماشین، رنگ آمیزی ماشین، تامین نیرو و انرژی به ابزارهای مختلف میتوان از آن استفاده کرد. هنگام خرید کمپرسور هوا باید نکاتی را مدنظر خود داشته باشیم، برای دانستن این نکات با ما همراه باشید.

هنگام خرید کمپرسور مناسب به چه نکاتی توجه کنیم؟

زمانیکه می خواهیم دستگاه کمپرسور باد را خریداری کنیم باید به نکات و ویژگی هایی که اهمیت بالایی دارند توجه کنیم تا خریدی عالی داشته باشیم. در ادامه این نکات را برای شما بیان کرده ایم.

هنگام خرید کمپرسور مناسب به چه نکاتی توجه کنیم؟
هنگام خرید کمپرسور مناسب به چه نکاتی توجه کنیم؟
 • منبع تغذیه دستگاه

منبع تغذیه و تامین کننده انرژی مورد نیاز انواع کمپرسورهای باد برق، گاز و بنزین است. بسته به نوع کاربری کمپرسور باد باید منبع تغذیه ان را انتخاب کرد برای مثال اگر برای منزل خود قصد خرید کمپرسور باد را دارید، باید نوع برقی ان را انتخاب کنید. کمپرسورهای برقی در ولتاژهای 110 تا 120 در بازار موجوداند اما برخی از مدل های ان که با بیش از دو موتور کار می کنند با حدود 220 تا 240 ولت کار می کنند. به طور کلی برای محیط های داخلی استفاده از کمپرسورهای برقی مناسب تر است زیرا در هنگام کار دود نکرده و سر و صدای کمتری دارند. مدل های دیزلی به دلیل اینکه از قدرت بیشتری برخوردارند برای صنایع سنگین مناسب هستند.

 • حجم و فشارورد نیاز کمپرسور باد

یکی دیگر از مواردی که در راهنمای خرید کمپرسور باد به ان توجه می شود حجم و فشار مورد نیاز کمپرسور است. به مقدار هوایی که دستگاه کمپرسور در یک فشار مشخص تولید می کند(ظرفیت) CFM می گویند، که برابر با حجم هوایی که دستگاه تولیدمی. زمانی که می خواهید برای ابزارآلات زیادی از این دستگاه استفاده کنید بهتر است از کمپرسوری که مقدار CFM یا حجم بیشتری دارد استفاده کنید.

مشاهده مطلب
ابزار صنعت
نکات مهم در خرید اینترنتی کمپرسور باد
نکات مهم در خرید اینترنتی کمپرسور باد
 • اسب بخار

اسب بخار در واقع تعیین کننده قدرت کمپرسور است. هنگام خرید کمپرسور باد در نظر گرفتن اسب بخار ان یک مورد خوب به حساب می آید اما با توجه به اینکه برخی از ترفندها در میان فروشندهای ابزارآلات صنعتی در رتبه بندی اسب بخار کمپرسورهای باد وجود دارد، این روش بسیار مورد اعتماد نیست. کمپرسورهایی که مصرف صنعتی دارند در زمینه مقدار اسب بخار با دقت ارزیابی می شوند تا با توجه به مقدار اسب بخار به توان ان توجه کنند. برای مثال موتور کمپرسوری که 5 اسب بخار دارد با مدار 24 آمپر با ولتاژ 220 ولت کار می کند، اما کمپرسورهای باد که مصارف خانگی دارند دارای یک مدار معمولی بوده و 15 آمپر با 110 ولت کار می کنند، که اسب بخار ان در حدود 2 است. به طور کلی قدرت کمپرسور هوایی که با موتور بنزینی کار می کند با کمپرسور دارای موتور الکتریکی متفاوت است.

قدرت الکتروموتور کمپرسور باد
قدرت الکتروموتور کمپرسور باد
 • قدرت الکتروموتور کمپرسور باد

HP اسب بخار قدرت موتور کمپرسور برای سطح CFM و PCIG مشخص می کند. زمانی که می خواهید دستگاه حجم بالایی داشته باشد نیاز است که قدرت موتور هم بالا باشد، در واقع اگر میخواهید استفاده زیادی از دستگاه کمپرسور باد داشته باشید نیاز است دستگاه قدرت الکتروموتور بالایی داشته باشد.

 • انواع کمپرسورهای باد

اگر می خواهید از کمپرسور باد در کارهای صنعتی و پنتوماتیک استفاده کنید بهتر است کمپرسور باد روغنی خریداری کنید. استفاده از روغن در این دستگاه به منظور روان کاری، آب بندی و سرد کردن هوای فشرده ابزارآلات است.  اگر می خواهید در صنعت غذا یا پزشکی از آن استفاده کنید بهتر است از کمپرسور باد بدون روغن کمک بگیرید چرا که ممکن است ترکیب شدن روغن باعث آلودگی محصولات غذایی و پزشکی گردد. کمپرسورهای بدون روغن نسبت به کمپرسورهای روغنی قیمت بالاتری دارند چون استفاده از این کمپرسورها باعث کاهش خطر آلودگی می گردد. در ادامه برخی از انواع کمپرسورهای باد را معرفی می کنیم.

مشاهده مطلب
کمپرسور باد-پمپ باد
انواع کمپرسورهای باد
انواع کمپرسورهای باد
 1. کمپرسور هوا استوانه ای

در میان انواع کمپرسورهای باد، کمپرسورهای استوانه ای از محبوب ترین مدل ها به حساب می آیند زیرا از ظرفیت و توان مطلوبی برخوردارند. نگهداری از کمپرسورهای استوانه ای بسیار راحت است و معمولا به روغن کاری نیازی ندارند. یکی از معایب این کمپرسورها این است که سروصدای زیادی ایجاد می کنند. این نوع کمپرسورها در کارگاه ها مورداستفاده قرار می گیرند و مشابه کمپرسور باد پیکنیکی هستند.

 1. کمپرسور باد پنکیکی

کمپرسورهای باد پکنیکی دستگاه هایی کوچک بوده که قیمت نسبتا ارزانی دارند. این دستگاهها نسبت به سایر دستگاههای باد ظرفیت نسبتا کمی دارند و در نتیجه قدرت و زمان کارکرد آنها نیز کم است. این کمپرسورها وزن کمتری داشته و از سایر کمپرسورها ظاهری جمع و جورتر دارند. کمپرسورهای پکنیکی نیز مانند کمپرسورهای استوانه ای سروصدای زیادی دارند که باید در هنگام خرید کمپرسور باد به این نکته دقت کنید. یکی از مزایای این کمپرسورها این است که به روغن نیازی نداشته و میتوان به راحتی ان ذخیره کرد.

خرید کمپرسور باد PV1
خرید کمپرسور باد PV1
 1. کمپرسور هوا دو مخزنه

همانطور که از نام این کمپرسور مشخص است، کمپرسوری دو مخزنه است و ظرفیت بار بالایی دارد. مدت استفاده از این نوع کمپرسورها بالا است و برای منبع انرژی دستگاه هایی مانند میخکوب های بادی یا آچارهای بکس های بادی استفاده دارد. کمپرسورهای دو مخزنه می توانند هوای بیشتری را حمل کرده و کارایی دو برابری را داشته باشند. هنگام خرید کمپرسور باد دو مخزنه باید به این نکته که وزن زیاد دارند و باعث کندی حرکت شما می شوند، توجه کنید.

 1. کمپرسور هوا ثابت

یکی دیگر از انواع کمپرسورهای باد، کمپرسور باد ثابت است که برای استفاده در کارگاه ها و تعمیرگاه ها مناسب است زیر از موتور بسیار قدرتمندی برخوردارند. وزن زیاد این نوع کمپرسورها مانع از جابهجایی آنها می شود، به همین دلیل در مکان های ثابت استفاده می گردند.

مشاهده مطلب
قطعات بکس بادی
کمپرسور هوای صفوی
کمپرسور هوای صفوی
 1. کمپرسور هوا قابل حمل

در مواردی نیاز به یک کمپرسور باد برای استفاده مدام از ان دارید، کمپرسور باد قابل حمل یک گزینه مناسب است. این دستگاهها علاوه بر اینکه قدرت بالایی دارند، کاربری آسانی نیز دارند. از مهمترین ویژگی این کمپرسورها این است که هیچگونه سرو صدایی هنگام کار ایجاد نمی کنند.

 • قیمت کمپرسور

هنگام خرید دستگاه کمپرسور باد باید به کیفیت دستگاه توجه کرد ممکن است دستگاه با کیفیت بیشتر قیمت بالاتری داشته باشد. اگرمیخواهید دستگاه از همه نظر عالی باشد و طول عمر بیشتری داشته باشد باید علاوه بر نوع کمپرسور، قدرت موتور و اسب بخار آن به قیمت ان نیز توجه کنید. کمپرسورهای بادی که هزینه نگهداری و مصرف برق آنها کمتر است با کیفیت ترهستند. و بهتر است که برای خرید کمپرسور باد با کیفیت بالا، بودجه ای نسبتا بالا را در نظر بگیرید.

بهترین برندهای تولید کننده ای پمپ باد
بهترین برندهای تولید کننده ای پمپ باد
 • بهترین برندهای تولید کننده ای پمپ باد

قبل از خرید کمپرسور باد باید برندهای معروف تولیدکننده ان آشنا شوید. در ادامه برخی از معروفترین و بهترین برندهای تولیدکننده کمپرسور باد برای شما معرفی کردهایم تا بر حسب نیاز خود انتخاب کنید.

 هیوندای: یکی از شناخته شده ترین برندها در بازار ایران است که از مدرن ترین تکنولوژی ها در ساخت کمپرسورهای باد بهره می برد و همچنین خدمات پس از فروش گسترده ای برای مشتریان خود دارد.

 توسن پلاس: یکی دیگر از برندهای سازنده کمپرسورهای باد برند توسن پلاس است که به دلیل در نظر گرفتن استانداردهای بین المللی در زمینه ساخت کمپرسورهای باد کالاهایی با کیفیت بالا و متنوع تولید کرده است.

 رونی کس: برند رونیکس یک دیگر از برندهای تولیدکننده ابزار است که محصولاتی با کیفیت و قدرمتند را وارد بازار کرده است.

بهترین برندهای تولید کننده ای پمپ باد
بهترین برندهای تولید کننده ای پمپ باد
 • مخزن کمپرسور هوا

یکی دیگر از نکات راهنمای خرید کمپرسور باد که مورد توجه قرار می گیرد حجم مخزن کمپرسور باد انتخابی است. این مخزن وظیفه ذخیره هوا دارد و در صورتی که مخزن دستگاه بیش از حد بزرگ باشد حمل و نقل دستگاه را به خصوص در مصارف خانگی دچار مشکل می کند. حجم مخزن کمپرسورهای باد مناسب برای مصارف خانگی، حجمی بین 10 تا 30 لیتر است اما برای مصارف صنعتی حجم مخزن 30 تا 50 لیتر مناسب است.

مشاهده مطلب
خرید کمپرسور بادی دیزلی

سخن آخر

برای خرید کمپرسور باد باید به نکاتی که ذکر شده توجه به خصوصی داشت تا دستگاهی که خریداری می کنید متناسب با نیاز و استفاده شما باشد. شما می توانید برای خرید انواع کمپرسورهای باد، ابزارهای بادی، آچاربکس بادی، ابزارآلات دستی، ابزارهای باغبانی، ابزارهای برقی، ابزارهای شارژری،دستگاه جوشکاری، سنباده لرزان گرد، ابزارآلات بارگیری، ابزارآلات صافکاری را از سایت ایتال صنعت تهیه کنید. این سایت فعالیت زیادی درزمینه این ابزارآلات دارد و خدمات زیادی را به مشتریان ارائه داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *