قطعات بکس بادی

قطعات بکس بادی در زندگی روزمره کاربرد زیادی دارند. این قطعات در کارکردن با پیچ و مهره ها به انسان کمک زیادی می کنند. در تمام جعبه ابزارهای مکانیک ها قطعات بکس بادی پیدا می شوند زیرا برای تعمیر به آنها نیاز زیادی داریم. این قطعات در بین مکانیک ها و تکنسین ها محبوبیت زیادی دارند؛ زیرا که سختی و رنج باز کردن پیچ و مهره های سفت را برایشان بسیار کم کرده و به حداقل رسانده اند. در این مقاله سعی داریم شما را با این قطعات کاربردی آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

قطعات بکس بادی
قطعات بکس بادی

 

 

بکس بادی چگونه کار می کند؟

نحوه عمل کردن آچارهای بادی به این صورت است که توسط یک نیروی قدرتمند که در گشتاور بالای آن تولید می شود عمل می کنند. هر شخصی می تواند با توجه به اینکه بتواند از نیروی کافی و مورد نیاز خود در هنگام استفاده از آچارها بهره مند گردد باید گشتاور دستگاه را به میزان دلخواه خود تغییر دهد تا از هر گونه آسیب دیدن یا بریدن پیچ ها و مهره ها جلوگیری کند. قطعات بکس بادی در مدل ها و اندازه های مختلف در بازار وجود دارند ولی نحوه عملکرد همه ی آنها به یک صورت است.

قطعات مختلف بکس بادی چیست؟

حال که با نحوه کارکرد قطعات بکس آشنا شدید و دانستید در چه مواردی کاربرد دارند باید با تک تک قطعات تشکیل دهنده آچارهای بادی آشنا شده و بدانید هر یک از آنها به چه صورت عمل می کنند.

  • کمپرسور هوا

برای اینکه جریان هوای مورد نیاز دستگاه را تامین شود از کمپرسور هوا استفاده می گردد. در پایه دستگاه برای اینکه برای عبور و مرور هوا محفظه ای باشد دو سوراخ را در آن ایجاد کرده اند تا دستگاه قدرت کافی را داشته باشد.

  • چرخش روتر آچار بادی

این آچار برای این استفاده می شود که جریان هوای درون دستگاه به سمت سیلندرهای روتر و چرخش تیغه های روتر هدایت گردد. درواقع با به چرخش درآمدن تیغه های روتر، روترهای پیشرانه آچار بادی نیز به چرخش درمی آیند. بعد از به چرخش درآمدن این روترها، روتر موتور بکس بادی نیز به حرکت درمی آید که نتیجه آن فراهم شدن گشتاور و سرعت مورد نیاز برای شخص استفاده کننده است.

  • چکش بکس بادی

برای اینکه چکش بادی بتواند عمل کند باید محفظه آن با موتور دستگاه هم زمان حرکت کند. به همین منظور  در لبه سیلندر روتر یک زبانه تعبیه شده تا کمک کند محفظه چکش بکس بادی با حرکت موتور دستگاه هم زمان به چرخش در آید. این چرخش چکش سبب می شود تا شخص استفاده کننده بتواند هر پیچ و مهره ای را به راحتی باز کرده یا ببندد. برای اینکه جهت چرخش چکش به سمت بیرون یا داخل باشد باید دستگیره آچار را به سمت جلو یا عقب حرکت دهید.

مشاهده مطلب
آچار بکس بادی
دستگاه بکس بادی
دستگاه بکس بادی

 

مراحل استفاده از بکس بادی چگونه است؟

سرهم بندی آچار: برای اینکه بتوان از بکس بادی استفاده کرد ابتدا باید قطعات متخلف آن را با یکدیگر وصل کرد. دریل ها و آچارهای بادی بسیار شبیه هم هستند. برای اینکه فشار هوا و گشتاور داخل دستگاه آچار بادی خالی شود از دکمه باید استفاده کرد. برای سر هم کردن قطعات بکس بادی ابتدا باید شلنگ پلاستیکی کمپرسور هوا را به انتهای بکس بادی وصل کنید. برای اینکه از صحت انجام خود مطمئن شوید و کار متصل کردن قطعات آسان تر شود بهتر است دفترچه راهنمایی که توسط شرکت تولید کننده داخل جعبه بکس بادی قرار داده است را با دقت مطالعه کنید.

تست کردن بکس بادی: بعد از مرحله متصل کردن قطعات موردنیاز آچار بادی نوبت تست کردن صحیح دستگاه است. برای این مرحله باید فشار کمپرسور را بین 90 تا 100 PSI تنظیم کرده و دستگاه روشن کنید و ببندید آچار بادی فشار مورد نظر را تامین کند یا خیر. در این زمان باید دقت کنید شلنگ کمپرسور پیچ خوردگی نداشته باشد تا هوا بدون مشکل منتقل گردد.

تنظیم کردن سرعت: در اکثر بکس بادی ها قابلیت تنظیم سرعت وجود دارد که در این دستگاه ها باید سرعت دستگاه با پروژه متناسب باشد تا پیچ ها و مهره ها بریده یا خورد نشوند، البته باید هم زمان با این عمل گشتاور را نیز تنظیم کرد. بعد از این مرحله باید سوکت مناسب را بر روی بکس بادی قرار دهید و سپس یک مهره لاستیک را روی آچار بادی، که در یان صورت دستگاه آماده کار است و باید دکمه شروع به کار آن را فشار دهید. همه این اعمال سبب می شوند تا سایز سوکت درست و سرعت و گشتاور دستگاه مناسب باشد.

مشاهده مطلب
ابزار آلات بادی
نحوه استفاده از بکس بادی
نحوه استفاده از بکس بادی

 

کلام آخر

شما با مطالعه این مقاله با قطعات بکس و نحوه عملکرد آنها و همچنین با کار قطعات مختلف بکس بادی آشنا شدید. همان طور که دانستید بکس بادی یکی از آچارهای پرکاربرد در زندگی انسان است که دز خیلی از موارد خطرات زیادی را کاهش می دهد. اگر قصد خرید این دستگاه مهم را دارید می توانید به فروشگاه سایت ایتال صنعت مراجعه کرده و یک دستگاه با کیفیت را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *