خرید مستقیم وینچ برقی 1 تن ایرانی و خارجی

وینچ برقی سازه ای است که با مکانیزم سیم و قرقره کار می کند و از آن برای جا به جایی اجسام استفاده می شود. در واقع این دستگاه جسم را کشیده و حرکت می دهد. وینچ از موتورهای مخروطی یا مگنتی تشکیل می شود که بسته به نوع موتور قدرت و توانایی وینچ هم متفاوت می شود. در این مقاله به شما برای خرید وینچ برقی 1 تن کمک خواهیم کرد تا از این برند های ایرانی و خارجی محصول خود برا برگزینید.

وینچ برقی یکی از پرکاربردترین وینچ ها برای استفاده در صنایع و کارخانه ها محسوب می شود؛ نام دیگر وینچ های برقی الکترووینچ است که نیروی محرکه آن توسط  الکتروموتورهاییی که در آن طراحی شده است تامین می شود. وینچ برقی جدید به صورت کوپلینگ به الکتروموتور و همراه با شفت مستقیم است که  هر کدام از این موارد سبب می شود قدرت الکتوروموتور نیز متفاوت شود. سوالی که ایجاد می شود آن است که قدرت وینچ از کجا تامین میشود؟

خرید مستقیم وینچ برقی 1 تن ایرانی و خارجی
خرید مستقیم وینچ برقی 1 تن ایرانی و خارجی

باید گفت الکتروموتورها اساسی ترین نقش را در تامین نیروی وینچ داشته این الکتروموتورها به گیر بکس متصل بوده و نیرو از طریق آن به وجود می آید. وینچ های برقی از  قلاب و ترمز تشکیل شده اند و به عنوان لوازم جانبی از سیم بکسل و زنجیر برخوردارند. عموم استفاده از وینچ در جرثقیل  است. در واقع وینچ های برقی در جرثقیل های هیدرولیکی نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند زیرا وینچ ها نیروی پمپ هیدرولیکی را به قرقره اصلی یا درام انتقال می دهند. در واقع با استفاده از قرقره های ترکیبی عملکرد وینچ افزایش می یابد و همین مورد در قدرت و نوع استفاده آن تاثیر می گذارد.

اندازه های متفاوت وینچ

وینچ ها انواع، اندازه و وزن های مختلفی دارند. به عنوان مثال یکی از انواع آن ها وینچ برقی ۱ تنی است.  درحقیقت وینچ ها ممکن است به شکل برقی یا دستی و از وزن ۳۰۰ کیلو تا ۳ تن تهیه شوند. همچنین ما با انواع وینچ های هیدرولیکی، بادی، موتوری دیزل و بنزینی روبه رو هستیم که هر کدام از این موارد ،در جاهای گوناگون استفاده مخصوص به خود را دارند.

مشاهده مطلب
راهنمای خرید پولیفت زنجیری

امروزه استفاده از وینچ های برقی در کارخانه   جات بسیار افزایش يافته دلیل این امر آن است که وینچ برقی نسبت به جرثقیل های بزرگ مکان کمتری اشغال می کند، همچنین میزان برق مصرفی وینچ ها کمتر از سایر موارد است و درکنار این موارد  و قیمت مناسب تری که نسبت به جرثقیل ها دارند بازدهی و کیفیت کار بهتری هم ارائه می کنند.

کاربردهای مختلف وینچ

نکته مهم در خصوص وینچ های برقی آن است که می توان حسب قدرت وینچ نوع الکتروموتور را تعیین کرد مثلا در وینچ قدرتمند از الکتروموتورهای با توان ۳ فاز استفاده می شود دلیل استفاده از  الکتروموتور ۳ فاز این است که در هنگام ترمز جلوی حرکت شفت را بگیرد. یا مثلا در وینچ های با توان کم از الکتروموتور های تک فاز استفاده می شود. وینچ ها موارد استفاده گوناگونی داشته ودر موارد مختلفی از آن استفاده می شود که ما به چند مورد از آنها اشاره می کنیم:

کاربردهای مختلف وینچ
کاربردهای مختلف وینچ

صنایع نفت و گاز و صنایع دریایی:  به دلیل قدرت بالای وینچ ،ازآن در دکل های حفاری نفت و گاز ، شورپولینگ ، اسکله ها، بالا کشیدن لنگر و صید دریایی استفاده می شود. بدنه وینچ های دریایی رابا توجه به محیط مرطوب می سازند، بنابراین از این جهت در برابر برخورد با آب و زنگ خوردگی مقاوم اند.

در این نوع از وینچ برای اینکه  کابل ها به راحتی باز شوند و مشکلی برای ترمز قفل شونده ایجاد نشود  از کلاچ خلاص کن استفاده می شود.

 

ساختمان و عمران: یکی از مهم ترین موارد استفاده وینچ در جابه جایی مصالح ساختمانی و ابزار الات است برای این کار عموما از استراکچر استفاده می شود. درحقیقت وینچ ها نوعی بالابر محسوب شده که حسب مورد و نوع کارکرد در وزن ها مختلف از آن ها استفاده می شود.

مشاهده مطلب
مینی فرز چی بخرم؟

 

صنایع معدن و حفاری: از وینچ ها برای حفاری ،حمل و نقل مواد معدنی،استخراج مواد استفاده می شود. استفاده از وینچ ها در معادن تا حد زیادی به سرعت و سهولت کار کمک کرده است.

 

کابل کشی: در سیم کشی و کابل کشی های هوایی و زمینی عموما از وینچ استفاده میشود همچنین در کابل کشی عموما از وینچ برقی استفاده می شود  دلیل این امر آن اس که وینچ برقی هم کشش سنج و هم کنترلر سرعت دارد.

 

از وینچ ها در صنایع نظامی، فولاد، سرامیک، کاشی، واش بتن و به طور کلی صنایع ساخت و سازی استفاده می شود.

وینچ های برقی ۱ تن نیز عموما در این موارد استفاده می شود، درواقع این نوع وینچ جزو وینچ های سنگین وزن محسوب می شود برخی از ویژگی های شاخص این نوع وینچ عبارتند از؛

 

۱_ گیربکس پرقدرت فلزی ( برای حجم سنگین)

۲_استوپ زمان جمع شدن بکسل

۳_کنترلر برای بالا و پایین کردن

۴_قابلیت بار شی در ارتفاع تا حدود وزن ۱۰۰۰ کیلو گرم

۵_ دارای قرقره و قلاب درموارد دوبل کردن بکسل

۶_توان ۱۳۰۰وات

۷_سرعت ۵ متر در دقیقه(میزان توان کششی)

۸_ابعاد  ۵۵ × ۲۳ × ۴۳ cm

 

کلام آخر

در خصوص قیمت وینچ های برقیتن، نمی توان قیمت مشخصی را بیان کرد چرا که بر حسب نوع وینچ، شرکت تولید کننده ، کارکرد ،و مراکز توزیع کننده  آن قیمت های مختلفی وجود خواهد داشت. البته شما می توانید از طریق مشورت با مشاورین متخصص در این امر بهترین نوع وینچ را متناسب با نوع مصرف خود تهیه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *