آشنایی با دستگاه صافکاری لیزری

با پیشرفت زندگی صنعتی ما هر روزه شاهد افزایش تعداد خودروهای متنوعی هستیم. طبیعتاً با افزایش تعداد خودروها تصادفات نیز بیشتر می شود. در اکثر تصادفات تعمیر ماشین های مختلف نیاز به صافکاری دارد. روش هایی قدیمی صافکاری دیگر پاسخگوی نیازهای این صنعت نیستند. در همین راستا روش های جدید صافکاری اختراع شده که نسبت به روش های قدیمی بازدهی بسیار بالاتری دارند.  صافکاری با لیزر نیز یکی از این روش های مدرن با بازدهی بالا است. دستگاه صافکاری لیزری در انواع مختلف طراحی و در اختیار متقاضیان قرار می گیرد. اگر شما با این دستگاه های کاربردی آشنایی ندارید با ما همراه باشید در این مقاله به بررسی این دستگاه صافکاری  خواهیم پرداخت.

آشنایی با دستگاه صافکاری لیزری
آشنایی با دستگاه صافکاری لیزری

معرفی دستگاه صافکاری لیزری  

دستگاه صافکاری لیزری یکی ازدستگاه هایی است که توسط تکنولوژی مدرن طراحی شده است. در بعضی صدمات وارد شده به خودرو رنگ آن از بین نمی رود و ثابت می مان د.  در این موارد فقط بدنه خودرو دچار فرو رفتگی و..می شود در این مواقع می توان از این دستگاه صافکاری استفاده کرد. استفاده از این نوع صافکاری به عنوان صافکاری بدون رنگ شناخته می شود. می توان با استفاده از درجه  بندی های دستگاه لیزری میزان قدرت لیزر را تغییر داد.

مزیت و ویژگی که استفاده از این دستگاه صافکاری دارد این است که در استفاده از این روش رنگ خودرو هیچ گونه آسیبی نمی بیند.  در روش هایی سنتی شاهد آسیب زیادی به فرم اصلی بدنه و رنگ خودرو بوده ایم که توسط روش صافکاری لیزری اصلاح شده است. این دستگاه ها با تاباندن اشعه به نقاط دارای آسیب باعث تغییر در اتم و ساختار فلزی بدنه خودرو و افزایش جنبش در بین آن ها می شوند.

کارایی دستگاه لیزر صافکاری

صنعت لیزر تا به امروز پیشرفت چشمگیری در زمینه های مختلف داشته است. در صنعت خودرو و تعمیرات آن نیز دستگاه های فراوانی از جمله دستگاه های لیزر صافکاری را عرضه کرده است. به دلیل اینکه عملکرد این محصول به این صورت است که به طور نقطه ای به رفع ایرادات بدنه خودرو می پردازد آسیبی به دیگر نقاط وارد نمی کند. همین امر سبب می شود بازدهی و عملکرد این تجهیزات مورد توجه باشد.

مشاهده مطلب
جدید ترین ابزار صافکاری

 

عملکرد آن اینگونه است که اشعه را به محل ایراد خودرو می تاباند با تاباندن اشعه در نقطه مد نظر گرمای زیادی تولید می شود. با ایجاد گرما در ناحیه مد نظر جنبش اتم های فلزات در بدنه ماشین افزایش خواهد یافت. با این دستگاه صافکاری اگر میزان ایراد بدنه کم باشد بدون نیاز به هیچ تجهیزات دیگری می توان ایرادات را رفع کرد. پس می توان گفت که خاصیت انبساط فلزات در رفع ایرادات بدنه با دستگاه صافکاری لیزری نقش دارد.

مزایای صافکاری لیزری
مزایای صافکاری لیزری

مزیت استفاده از دستگاه لیزر صافکاری

مزیت های استفاده از دستگاه لیزر صافکار سبب شده این محصول رضایت متقاضیان زیادی را تا به امروز بتواند جلب کند. اگر خودرو مورد نظر را با دستگاه صافکاری لیزری تعمیر کنید در کنترل زمان می توانید نقش اساسی داشته باشید. زیرا که این محصول سبب می شود ایرادات خودرو در سریع ترین زمان ممکن بر طرف شود. نتیجه نهایی کار با این محصول دیگر مزیت آن محسوب می شود.

محل آسیب دیده در نهایت بدون هیچ ایرادی و با ظرافت قابل توجهی تعمیر می شود. شما هیچ گونه برآمدگی وفرو رفتگی غیر معمول در آن ناحیه مشاهده نخواهید کرد. رنگ ماشین نیز کاملا به بدنه تثبیت می شود بر همین اساس تشخیص صافکاری در ناحیه تعمیر شده بسیار سخت و غیر ممکن است. این مزایا سبب شده افراد به صافکاری با لیزر علاقه بیشتری نشان دهند.

هزینه صافکاری با دستگاه صافکاری لیزری

افرادی که قصد دارند ماشین و خودرو خود را با صافکاری لیزری تعمیر کنند به اولین چیزی که فکر می کنند هزینه صافکاری لیزری است.  دقیقا نمی توان گفت که هزینه استفاده از این دستگاه چقدر است اما به طور کلی هزینه نهایی بستگی به تکنولوژی به کار برده شده در دستگاه صافکاری لیزری و قیمت آن دارد. این محصولات در انواع مختلف با تکنولوژی های متفاوتی تولید می شوند. طبیعتاً هر چقدر این دستگاه صافکاری مدرن تر باشد و امکانات بیشتری داشته باشد هزینه صافکاری با آن بیشتر است.

مشاهده مطلب
ابزار صافکاری خودرو

قیمت دستگاه صافکاری لیزری

قیمت هر محصولی مهم است، هر شخصی به دنبال خرید محصولی با قیمت مناسب است. اما در بعضی موارد نمی توان فقط قیمت را در نظر گرفت. مثلا این دستگاه صافکاری از قابلیت ها و امکاناتی برخوردار است که خرید آن  تواند سود اقتصادی زیادی به همراه خواهد داشت. قیمت دستگاه صافکاری لیزری به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله این عوامل می توان به برند سازنده، جنس،  تکنولوژی به کار رفته شده در محصول اشاره کرد. متقاضیان می توانند با توجه به هزینه که در نظر دارند انواع این محصول را خریداری کنند.

قیمت صافکاری لیزری
قیمت صافکاری لیزری

سخن پایانی

این دستگاه صافکاری عملکرد بسیار بالایی دارد شما خیلی سریع و تمیز می توانید خودروهای مختلف را با این محصول صافکاری کنید. نکته حائز اهمیت این است که این دستگاه را با قیمت مناسب و کیفیت بالا خریداری کنید. اگر شما انتظار دارید این محصول عملکرد خوبی داشته باشد حتماً باید جنسی باکیفیت و اصل آن را خریداری کنید.  در این راستا اگر قصد خرید دستگاه صافکاری لیزری را دارید حتما از مراکز معتبر آن را تهیه کنید. این مراکز علاوه بر در اختیار گذاشتن محصولی اصل قیمت مناسبی نیز برای آن ها در نظر می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *