معرفی جدیدترین ابزار بارگیری در دنیا

ایجاد امنیت بیشتر، کاهش نیروی انسانی، افزایش سرعت جابجایی و توانایی جابجایی قطعات و تجهیزات چند صد تنی و بعضا چند هزار تنی از مواردی است که باعث شده تجهیزات بارگیری روز به روز پیشرفت داشته باشند. در صنعت جابجایی و بارگیری و همچنین تخلیه، تجهیزات متفاوتی از جمله، لیفت مگنت‌ها، جرثقیل‌ها، وینچ‌ها، تسمه یا نوار نقاله و …. استفاده می‌شود. با اشاره‌ای به هر کدام از این موارد نمونه‌ای از کارایی‌های آنها را بیان می‌کنیم. معرفی جدیدترین ابزار بارگیری موجود در دنیا با ایتال صنعت.

لیفت مگنت چیست و چه کاربردی دارد؟

لیفت مگنت چیست و چه کاربردی دارد؟
لیفت مگنت چیست و چه کاربردی دارد؟

خیلی از قطعات فلزی قابل بسته بندی و یا حمل توسط جعبه و … نمی‌باشد و همچنین شکل آنها به گونه‌ای نیست که بتوان به راحتی آن را با وسایل مختلف بست و بلند کرد. از طرفی این بستن و باز کردن تجهیزات کلی زمان بر است. برای همین منظور از لیفت مگنت‌ ها استفاده می‌کنند. این وسایل با ایجاد یک میدان مغناطیسی به قطعه می‌چسبند و با توجه به توان بالایی که دارند قطعه را حمل می‌کنند. سرعت کار با آنها بسیار بالاست و ایمنی زیادی را هم فراهم می‌آورند.

انواع وینچ‌ ها و کاربرد آن ها

انواع وینچ‌ ها و کاربرد آن ها
انواع وینچ‌ ها و کاربرد آن ها

وینچ‌ها با توجه به عملکردی که فراهم می‌آورند و قابلیت‌های مختلف مانند قابلیت بالا برنده و قابلیت کششی، در صنایع مختلفی استفاده می‌شوند. این وینچ‌ها را شما هم می‌توانید به یک دکل و ستون فیکس و ثابت کنید هم در وسایل و ماشین آلات، قایق‌ها و کشتی‌ها، بالابرهای ساختمانی، پل‌های متحرک و بسیاری موارد دیگر استفاده کنید. عملکرد آنها ساده و مشخص می‌باشد و تجهیزات پیچیده‌ای ندارند. معروف‌ترین وینچ‌ها عبارتند از:

 • وینچ‌های کششی
 • وینچ‌های دو طرفه
 • وینچ‌های پرتابل
 • وینچ‌های معدنی
 • وینچ بنادر
 • وینچ سکوهای نفتی
 • وینچ کشنده کشتی
 • وینچ‌های دریایی
 • وینچ‌های هیدرولیک
انواع وینچ‌ ها و کاربرد آن ها
انواع وینچ‌ ها و کاربرد آن ها

 

معرفی جدیدترین ابزار بارگیری دنیا

معرفی جدیدترین ابزار بارگیری دنیا را در این مقاله به آن می پردازیم و شما به طور کامل به ابزار بارگیری اعم از جرثقیل های دستی و برقی، وینچ های برقی، پولیفت زنجیره ای، مگنت ورق گیر و جکلوی اهرمی و جغجغه ای آشنا می شوید. ابزارآلات بارگیری نسبت به گذشته بسیار پیشرفته تر شده اند و برای انسان راحتی بیشتری را به ارمغان آورده اند. امروزه ابزارآلات بارگیری جدیدی وارد بازار شده اند که قبل از خرید آنها باید با مطالعه مطالبی که به معرفی جدیدترین ابزار بارگیری دنیا پرداخته اند، با آنها کاملا آشنا شوید. برای آشنایی با این ابزارآلات بارگیری با ما همراه باشید.

مشاهده مطلب
لیفت مگنت چه کاربردی دارد؟
معرفی جدیدترین ابزار بارگیری دنیا
معرفی جدیدترین ابزار بارگیری دنیا

انواع جرثقیل‌ ها و کارایی‌ های مختلف آن ها

این بالابر‌های پرقدرت که برای بارگیری بیشترین کاربرد سیار و ثابت را دارند به دو شکل ساخته می‌شوند.

جرثقیل

 • جرثقیل دستی: در این قسمت برای معرفی جدیدترین ابزار بارگیری دنیا به معرفی جرثقیل ها می پردازیم. جرثقیل های دستی یکی از انواع معروف جرثقیل ها هستند. این نوع جرثقیل ها، ماشین های 5 الی 10 تنی هستند؛ که در میان دیگر ابزار بارگیری پرکاربردتر و مفیدتر هستند. این دستگاه ها طول عمر کمی دارند و به همین خاطر رضایت از آنها نسبی است البته طول عمر کم این ماشین ها باعث شده تا قیمت پایین تری داشته باشند. جرثقیل های دستی در شهرک های صنعتی و کارگاه ها استفاده می گردند. جرثقیل های دستی با توان بالا، نیازمند سرعت کار بالا هستند و همچنین باید از آنها بیشتر نگهداری و محافظت کرد.

 • جرثقیل برقی: جرثقیل برقی یکی دیگر از انواع جرثقیل ها است که مخصوص بارگیری و جابه جایی اجسام و بارهایی با وزن های سنگین است. جرثقیل های برقی در کارخانه ها و کارگاه های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. جرثقیل های برقی از دو نوع زنجیری و سیم بکسل تشکیل شده اند. برندهای متفاوتی این نوع جرثقیل را می سازند که نوع برند سازنده نیز بسیار قابل توجه و مهم است. جرثقیل های برقی کاربردهای 2گانه، 3گانه، 4گانه و 6گانه دارند. جرثقیل های زنجیری دستگاهی هستند که متعلقات زیادی به همراه دارند ولی جرثقیل برقی دوگانه تنها با اتصال به سقف کار خود را انجام می دهد. جرثقیل های 4گانه برای کار کردن بر روی یک ریل حرکت می کنند و به همین خاطر نیاز به ترول که غالبا در تناژ برابر با جرثقیل است، دارند. مثلا جرثقیل های برقی 4 گانه، از ترول های 3 تن استفاده می کنند. معرفی جدیدترین ابزار بارگیری دنیا به شما کمک می کند تا دستگاه بارگیری مورد نیاز خود را انتخاب کرده و خریداری کنید.
مشاهده مطلب
راهنمای کامل خرید وینچ برقی
جرثقیل های برقی و دستی
جرثقیل های برقی و دستی
انواع جرثقیل‌ها و کارایی‌های مختلف آنها
انواع جرثقیل‌ها و کارایی‌های مختلف آنها
 • جرثقیل‌های ثابت

همانطور که از اسم آنها مشخص است در یک پایه ثابت یا سکوی مشخص نسب می‌شوند و تمام فعالیت آنها در یک محدوده خاص می‌باشد. بیشتر در لنگرگاه‌ها، باربری‌ها، سازه‌های ساختمانی و بارگیری‌ کارخانه‌ها استفاده می‌شوند.

 • جرثقیل‌های سیار

شاید معروف‌ترین این نوع جرثقیل‌ها همان کامیون‌های معمول باشند که در محیط و اطراف خود بارها آنها را مشاهده می‌کنید. اما تنوع بسیار گسترده‌ای دارند شامل جرثقیل‌های : محوطه‌ای، بالا سری، سقفی، ماشینی و … می‌شوند.

هر کدام از این موارد دارای ویژگی‌های خاصی هستند. جرثقیل‌های سقفی که با تکنولوژی‌های مگنتی نیز همراه شده‌اند از پرکاربردترین وسایل بارگیری دنیا به حساب می‌آیند. این تجهیزات سرعت و امنیت بالایی دارند. جرثقیل‌های محوطه‌ای بیشتر در یک کارگاه و محدوده خاص مانند معدن‌ها استفاده می‌شوند. چون میزان جابجایی آنها محدود است و محیط کارگاهی است بجای چرخ‌های معمول، روی ریل‌های مشخص شده جابجا می‌شوند. حرکت این جرثقیل‌ها به صورت خطی و مشخص است.

انواع جرثقیل‌ها و کارایی‌های مختلف آنها
انواع جرثقیل‌ها و کارایی‌های مختلف آنها

دو دسته از جرثقیل‌های پرقدرت در صنعت بندرگاهی و بارگیری، جرثقیل‌های حمل جابجا کننده کانتینر و جرثقیل‌های کالاهای فله می‌باشند. جرثقیل‌های جابجا کننده کانتینر امکان حرکت خط ساحلی بندرگاه را دارند و از یک کفه متحرک (spreader) برخوردار هستند. کالاهای زیادی به بندر وارد می‌شوند که به صورت فله هستند و خبری از بسته بندی مشخص یا اینکه قطعه‌ای با ابعاد خاص باشند وجود ندارد. در این موارد، از جرثقیل‌های مخصوص جابجایی کالای فله استفاده می‌کنند که در دو حالت ثابت و متحرک می‌باشند.

 

 

بشکه گیر

بشکه گیر
بشکه گیر

یکی دیگر از وسایل بارگیری، بشکه گیر‌ها می‌باشند. این ابزار به صورت تخصصی استفاده می‌شود و بیشترین کاربرد را در پالایشگاه‌ها و صنایعی دارد که دارای تولیدات بشکه‌ای می‌باشند. این وسیله در حمل و جابجایی بشکه‌ها بسیار کمک می‌کند و انواع مختلفی از نظر قدرتی و ارتفاعی دارد. همچنین در مدل‌های دستی، لیفتراک و برقی قابل تهیه می‌باشد.

تسمه یا نوار نقاله ( conveyor belt)

یکی دیگر از تجهیزات پر استفاده در زمینه بارگیری محصولات کیسه‌ای و یا فله‌ای، تسمه یا نوار نقاله می‌باشد. این وسیله با نوع عملکردی که دارد به صورت پیوسته کالا و محصول نظر را از سطح زمین تا ارتفاع خاصی بالا می‌برد. همچنین با برعکس کردن دور آن در زمینه خالی کردن بار نیز استفاده‌های محدودی دارند. این وسیله از نوارهایی تشکیل شده است که به وسیله موتور و قرقره‌ها به حرکت در می‌آیند و باری را که روی تسمه قرار می‌گیرد جابجا می‌کنند. از ویژگی خوب نوار نقاله‌ها عملکرد پیوسته آنها می‌باشد که سرعت بالایی را ایجاد می‌کنند و همچنین محصولات فله مانند شن، سنگ و موارد این چنینی را بارگیری می‌کنند. با این حال محدودیت‌هایی از جمله میزان بار و حداکثر ارتفاع انتقال بار، شامل آن می‌شود.

مشاهده مطلب
خلاقیت های شگفت انگیز با دریل

 

تسمه یا نوار نقاله ( conveyor belt)
تسمه یا نوار نقاله ( conveyor belt)

 

 

 

از دیگر وسایل پر قدرت برای حمل و بارگیری می توان به مکنده‌ها اشاره کرد. این سیستم‌ها برای مواد پودر شده، غلات، خوراک آبزیان، پودرهای صنعتی و همچنین در مواردی برای بارگیری بعضی مایعات استفاده می‌شود. در کنار مکنده‌ها، لیفتراک‌ها و ترانستینر‌ها هم جزء وسایل بارگیری هستند و کاربرد بسیار بالایی در صنایع مختلف دارند و با توجه به طراحی‌های جدید و ابعاد آنها، در نمایشگاه‌ها و انبارهای کاشی، سرامیک، چوب، سنگ و .. استفاده می‌شوند.

پولیفت زنجیره ای

پولیفت زنجیرهای همان طور که از اسم آن مشخص است، دارای یک زنجیر است. این دستگاه با داشتن زنجیر فولاد بسیار بزرگ و ضخیم که طول آن یک و نیم متر است، می تواند بعد از نصب شدن به راحتی وسیله یا جسم دلخواه را جابه جا و منتقل کند. این دستگاه مزایای زیادی دارد که یکی از مهم ترین آنها این است که این دستگاه می تواند بارها و وسایلی با وزن خیلی زیاد را جابه جا کند؛ که این جابه جایی در همه قسمت ها و زوایای مکان مورد نظر است. این ابزار بارگیری بسیار کاربردی ساختار ساده ای دارد و تعداد تجهیزات کم این وسیله بارگیری باعث می گردد؛ که نگهداری آن برای کاربران و افراد بسیار آسان باشد. اجزای تشکیل دهنده این پولیفت ها 2 عدد زنجیر و 1 عدد قلاب ثابت و یک عدد قلاب متحرک است. قلاب ثابت دستگاه برای متصل شدن به بخش هایی سنگین مثل دیوار و سقف است ولی قلاب متحرک برای باربری و انتقال وسایل مورد استفاده قرار می گیرد. هم چنین دستگاه پولیفت دارای اهرم متحرک است؛ که برای حرکت رفت و برگشتی پولیفت تعبیه شده است.

پولیفت زنجیره ای ابزار بارگیری کاربردی در کارگاه ها
پولیفت زنجیره ای ابزار بارگیری کاربردی در کارگاه ها

 

مگنت ورق گیر یکی از جدیدترین ابزار بارگیری دنیا

از این ابزار مهم و کاربردی برای بارگیری ورق ها و ستون های فلزی است و بیشتر در کارگاه ها و کارخانه های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. از این دستگاه برای حمل و نقل و جابه جایی ورقه های سنگین با حجم و تعداد بالا می توان بهره برد. دستگاه مگنت ورق گیر دستگاهی است که حجم و اندازه کوچکی دارد و فضای زیادی را اشغال نمی کند. این دستگاه دستگاهی است که بدون برق و شارژ کار می کند و برندهای مختلفی این دستگاه را می سازند.

مشاهده مطلب
جرثقیل چیست ؟

وینچ

وینچ یکی از مناسب ترین وسایل بارگیری و جابه جایی بوده که برای حمل و نقل وسایل در راستای عمود کاملا ایده آل است. این وسیله از تناژهای مختلفی از ۱۰۰ تا ۱۲۰۰  کیلوگرم تولید می گردد. این دستگاه یک ماشین یا مکانیزمی است که از موتور، درام، ترمز، گیربکس، قلاب و زنجیر یا سیم بکسل تشکیل شده است. وینچ های برقی در نیروگاه ها و پتروشیمی ها، دکل های حفاری، اسکله، کشتی ، لنج ، قایق ها، صنایع معدن و حفاری کاربرد زیادی دارد. انواع وینچ ها عبارت اند از:

 • وینچ های دریایی
 • وینچ های هیدرولیک
 • وینچ سکوهای نفتی
 • وینچ کشنده کشتی
 • وینچ بنادر
 • وینچ های کششی
 • وینچ های دوطرفه
 • وینچ های پرتابل
 • وینچ های معدنی
 • وینچ برقی

از انواع وینچ های برقی می توان به وینچ برقی تک فاز، وینچ برقی سبک، وینچ برقی کوچک، وینچ برقی رونیکس و وینچ برقی سه فاز اشاره کرد.

وینچ برقی
وینچ برقی

جکلوی اهرمی و جغجغه ای

جکلوی جغجغه ای از دیگر ابزار بارگیری بوده که با نام جکلوی چرخ دنده ای نیز شناخته می گردد. از این وسیله کاربردی برای بستن زنجیر بر روی بار و افزایش امنیت در حمل و جابه جایی بارها استفاده می گردد. این دستگاه در قسمت انتهایی خود یک دستگیره و دنده دارد که این خود باعث می شود، نیروی جنبشی در قسمت دسته جمع و متمرکز گردد. جنس دستگاه جکلوی اهرمی از فولاد قوی و سخت با کمی کربن است که این خو باعث شده دستگاه طول عمر بالایی داشته باشد. دستگاه جکلوی اهرمی در دو نوع ساخته شده است یکی برای نگه داشتن بار و وسایل و نوع دیگر برای کشیدن بار و وسایل طراحی شده است. این وسیله در سایز و اندازه های  مختلف در بازار موجود است که شما می توانید در صورت نیاز داشتن به این وسیله آن را هم به صورت حضوری و هم به صورتی اینترنتی از سایت ایتال صنعت خریداری کنید. سایزهای استفاده شده برای این محصول زنجیرهایی از سایز ۶ میلیمتر تا ۱۶ میلیمتر است. شما با معرفی جدیدترین ابزار بارگیری دنیا دیگر می دانید کدام دستگاه بیشتر متناسب با نیاز است و همان را خریداری می کنید.

مشاهده مطلب
ورق گیر مغناطیسی
جکلوی اهرمی یکی از ابزارهای بارگیری
جکلوی اهرمی یکی از ابزارهای بارگیری
کلام آخر

با معرفی جدیدترین ابزار بارگیری دنیا برای شما درباره آنها توضیح دادیم که این ابزارآلات امروزه کاربردهای زیادی در صنعت داشته و باید برای استفاده از آنها مهارت و دانش کافی را داشت. سایت ایتال صنعت یکی از سایت هایی است که در زمینه ابزارآلات بارگیری و جابه جایی خدمات زیادی را به مشتریان خود ارائه داده است و شما می توانید با مراجعه به این سایت علاوه بر مطالعه مطالب مفید این سایت، از مشاوره تلفنی آنها نیز استفاده کنید. از دیگر امکانات این سایت می توان به پشتیبانی ۲۴ ساعته، خدمات ویژه پس از فروش، ارسال رایگان، گارانتی و همچنین امکان بازگشت رایگان در صورت عدم رضایت اشاره کرد.

 

جمع بندی

تیم فنی ایتال صنعت در این مطلب به بررسی تجهیزات روز دنیا در امر بارگیری پرداخت. تکنولوژی وسایل بارگیری روز به روز قوی‌تر می‌‌شود و باید براساس نوع نیاز و هدف خود به تهیه این وسایل اقدام کنید. چرا که ممکن است هزینه زیادی را پرداخت کنید اما کارایی مناسب و بازدهی خوبی را دریافت نکنید. همچنان بیان می‌دارد که برای مشاوره و پشتیبانی در زمینه انتخاب و خرید در کنار شما همراهان هستیم.

تولید محتوا و سئو توسط کانون تبلیغاتی فرمو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *