راهنمای خرید ابزار صافکاری دست دوم

اگر شغل شما صافکاری است و قصد تعویض ابزارآلات کهنه خود را دارید و یا قصد تأسیس مغازه ای در همین راستا را دارید، باید در گام اول ابزارآلات صافکاری را تهیه کنید. این ابزارها باید در ضمن داشتن کیفیت مناسب، از قیمت کمتری نیز برخوردار باشند. شما می توانید با گشت و گذار در بازار و یا فروشگاه های اینترنتی، ابزار صافکاری نو و یا دست دوم مناسبی را انتخاب و خریداری کنید. فروشگاه اینترنتی ایتال صنعت، دنیای ابزارآلات ماشین و صافکاری است و با ارائه کالاهای با کیفیت به خرید بهتر شما کمک می نماید. همچنین شما می‌توانید در خصوص راهنمای خرید ابزار صافکاری دست دوم هم از این فروشگاه اینترنتی استفاده کنید.

کیف مخصوص ابزارهای صافکاری
کیف مخصوص ابزارهای صافکاری

 

 

ابزار های صافکاری دست دوم

 

ابزارهای صافکاری جزء ابزارهای کاملا تخصصی است و تنها برای شغل صافکاری در نظر گرفته شده اند. این ابزارها به دو صورت مجموعه کامل درون کیف های مخصوص و یا به صورت تکی خریداری می شوند. اگر این ابزارها از کیفیت لازم برخوردار باشند، دوام و طول عمر بهتری دارند و این در نتیجه کار شما تاثیر بسزایی خواهد داشت. پس بهتر است که شما حتما برای خرید از فروشگاه های معتبر استفاده کنید و در این صورت می توانید ابزارها و برندهای با کیفیت تری را خریداری نمایید. همچنین به کمک راهنمای خرید ابزار صافکاری دست دوم نیز می توانید ابزارهای صافکاری باکیفیتی را خریداری کنید.

در شغل صافکاری، ابزار صافکاری دارای اهمیت زیادی است و مهمترین بخش این شغل نیز به حساب می آید. در انجام کار صافکاری، دو عامل مهم وجود دارد. عامل اول مهارت استادکار است که در صورت نبود آن حتی بهترین ابزارها هیچ تاثیری در نتیجه کار نخواهند داشت. عامل دوم ابزار صافکاری است که می تواند در دستان استادکار ماهر حتی معجزه کند.

مشاهده مطلب
مینی فرز چیست ؟

 

انواع ابزارآلات صافکاری

 

صافکاری خودرو به دو روش انجام می شود و هر کدام از این روش ها نیازمند ابزارهای خاص خود هستند. این دو روش شامل صافکاری بدون رنگ و صافکاری با رنگ هستند. بنابراین ابزارآلات صافکاری هم به دو دسته تقسیم می شوند:

 • ابزارآلات صافکاری بدون رنگ: این ابزارها در صورتی که آسیب رنگ خودرو جدی نباشد استفاده می شوند و به آن روش صافکاری بدون رنگ می گویند. در این روش ابزارهای صافکاری سبک به کار می روند.
 • ابزارآلات صافکاری با رنگ: اگر خودرو دچار آسیب جدی شده باشد، در نتیجه نیازمند ابزارآلات صافکاری سنگین خواهد بود.
ابزار آلات صافکاری دست دوم
ابزار آلات صافکاری دست دوم

انواع ابزارآلات صافکاری سبک یا صافکاری بدون رنگ دست دوم

اگر استادکار در زمینه صافکاری خودرو ماهر باشد، بنابراین می تواند به کمک مهارت خاص خود به همراه دستان هنرمندش، صافکاری خودروی آسیب دیده را بدون رنگ انجام دهد. استادکار در این هنگام نیازمند ابزار و لوازمی خاص و تخصصی برای انجام این کار دارد. ابزارآلات مورد نیاز در زمان انجام صافکاری بدون رنگ شامل:

 • میله های صافکاری
 • ابزار چوبی
 • تگرگ کش چسبی
 • مشتی و قالب تنه
 • دستگاه بدون رنگ مغناطیسی
 • دستگاه بدون رنگ هات باکس

 

 

 

ابزارآلات صافکاری دست دوم سنگین و یا صافکاری با رنگ

 

اگر صافکاری احتیاج به رنگ دارد و استادکار آن را انجام می دهد، به ابزارهای تخصصی در این زمینه نیاز دارد. این ابزارها عبارتند از:

 • سمباده
 • دستگاه جوش
 • شاسی کشی
 • وسایل و لوازم بتونه کاری
 • پمپ رنگ
 • پولیش
 • خشک کن رنگ موضعی

 

ابزارآلات جدید صافکاری

 

با پیشرفت تکنولوژی در حوزه صنعت، ابزارهای جدیدی برای استفاده در صافکاری خودرو، تولید شده است. این ابزارها هر کدام ویژگی خاص خود را دارد و می توانند کیفیت کار و سرعت بخشیدن به کار را افزایش دهند. از این ابزارها می توانید به کمک راهنمای خرید ابزار صافکاری دست دوم نیز استفاده کنید. این ابزارها شامل موارد زیر هستند:

 • دستگاه بدون رنگ هات باکس: این دستگاه از اجزای جدید ابزارآلات صافکاری است. دستگاه بدون رنگ هات باکس بدون اعمال ضربه و فشار، فرورفتگی بدنه خودرو را رفع می کند و دیگر نیازی نیست که قطعه های داخلی خودرو را باز کنیم.
 • ابزارآلات صافکاری چوبی: این ابزارها جزء جدیدترین ابزارهای صافکاری هستند و شامل قالب تنه، مشتی، چکش و… در مدل ها و اندازه های متفاوتی هستند. این ابزارآلات برای ماشین هایی با روکش های آلومینیوم و فولاد مورد استفاده قرار می گیرند.
مشاهده مطلب
مینی فرز چیست و کاربرد های آن
ابزارآلات صافکاری چوبی
ابزارآلات صافکاری چوبی
 • تگرگ کش چسبی: این ابزارها جزء حرفه ای ترین و جدیدترین ابزارهای صافکاری در کل جهان هستند. این ابزارها به وسیله چسب و گیره هایی به قسمت فرو رفتگی بدنه خودرو وصل می شوند و به کمک نیروی کشنده و فشار، بدنه خودرو را به سمت خارج می کشند. به این صورت فرورفتگی ها را برطرف می کنند.
تگرگ کش چسبی
تگرگ کش چسبی

 

 

راه های خرید ابزارآلات صافکاری

 

اگر شما قصد تأسیس مغازه صافکاری را دارید و یا وسایل شما کهنه و مستهلک شده اند، می توانید از راهنمای خرید ابزار صافکاری دست دوم نیز استفاده کنید. شما به کمک خرید این ابزارآلات دسته دوم کارآمد و دارای برند مناسب، می توانید با هزینه ای کمتر کار خود را انجام دهید. برای این کار باید به بازار یا فروشگاه های اینترنتی فروش ابزار صافکاری دست دوم مراجعه کنید.

برای خرید به فروشگاه های مخصوص فروش ابزارآلات صافکاری مراجعه کنید و لوازم و وسایل مورد نیاز خود را خریداری نمایید. این روش به نحوی است که وقت و هزینه زیادی را از شما می گیرد.

اما در روش بعدی که روشی کم هزینه تر و ساده تری است، خرید از طریق فروشگاه های آنلاین اینترنتی است. شما در این روش می توانید همه ابزارهای صافکاری مورد نظر خود را در منوی سایت، با عکس و مشخصات کامل ببینید. پس از دیدن قیمت ابزار، آن را انتخاب نمایید و سپس خریداری کنید.

در این روش خرید باید حتما به نماد اعتماد فروشگاه دقت نمایید و حتما نظرات کاربران و مشتریان را مطالعه کنید. در این صورت شما از خرید خود نهایت اطمینان را حاصل کرده اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *