خرید تیفور زنجیری مستقیم از حسن‌آباد

در بیشتر مشاغل ازجمله مشاغل صنعتی به جابجا کردن وسایل سنگین و نیمه سنگین در جهات مختلف نیاز داریم، در اواسط جنگ جهانی دوم نمونه‌ ای از ابزارهای جابجایی بانام gripe puller machine توسط آقای سیمون فاور اختراع شد. این ابزار امروزه بانام جایگزین تيرفور (tirfor) شناخته می‌شود و اکثراً در تلفظ عامیانه همان تيفور خوانده می‌شود. بیشترین نوع ابزارهای لیفت و حمل از جمله تيفور که در بازار حسن‌ آباد تهران موجود است را با برقراری یک تماس با ما از طریق وب‌سایت Italsanat.ir با بهترین کیفیت و قیمت می‌توانید خریداری کنید. برای آشنایی با تيفور و انواع مدل‌های آن و خرید تیفور زنجیری با ما همراه باشید.

دسته‌بندی تيفور ها

تيفور (تیر فور) ها در دو دسته‌ی اصلی تيفور های بکسلي و تيفور های زنجيري (پوليفت ها) در بازار وجود دارند. تفاوت این تيفور ها بيشتر در جنس کابل جابجا کننده‌ی آن‌ها می‌باشد. تيفور های بکسلي جهت جابجایی به‌وسیله‌ی کابلی سیمی یا تسمه با جسم موردنظر اتصال برقرار می‌کنند و با حرکت دادن دسته محور در اهرم موردنظر سبب بسته یا باز شدن کابل می‌شوند درنهایت جسم جابجا می‌شود.

خرید تیفور زنجیری
خرید تیفور زنجیری

تيفور (تيرفور) زنجیری یا پوليفت

دسته‌ ای دیگر از تيفور ها وجود دارند که کاربرد گسترده‌ تری از تيفور های تسمه‌ای دارند و اجسام با وزن سنگین‌تر را می‌توانند جابجا کنند. در این دسته از تيفور ها برای جابجا کردن و بلند کردن اجسام به‌ جای تسمه از زنجیر استفاده‌شده است. تيفور ها ی زنجیری بیشتر با نام جایگزین پوليفت شناخته می‌شوند. پوليفت ها یا همان تسمه‌ های زنجیری بازار حسن‌آباد را می‌توانید به‌ طور مستقیم و بدون واسطه از سایت ما یعنی ایتال صنعت خریداری کنيد.

ساختار تيفور های زنجیری (پوليفت)

تيفور های زنجیری از چرخ‌دنده ضامن‌دار، قلاب آویزان کننده (قلاب ثابت)، قلاب اتصال جسم (متحرک)، زنجیر بالابرنده قرقره، دسته‌ی مکانیکی قالب و اهرم‌های تعیين جهت باز یا بسته کردن زنجیر تشکیل‌شده است.

مشاهده مطلب
راهنمای خرید مگنت ورق گیر

نحوه‌ی عملکرد تيفورهای زنجیری (پوليفت) چگونه است؟

تيفور های زنجیری به شکل دوطرفه در اتصال با جسم قابل‌حمل و تکیه‌گاه قرار می‌گیرند. قبل از هر چیز تيفور را از طریق قلاب آویز به تکیه‌گاه آویزان می‌کنیم. توجه داشته باشید قدرت تکیه‌گاه باید به‌قدری باشد که بتواند وزن تيفور و جسم قابل‌حمل را تحمل کند. در ادامه با قرار دادن دستگیره در حالت باز کردن زنجیر، طول زنجیر را برای اتصال به جسم قابل‌حمل بازکنید. پس از قلاب کردن جسم، دسته را در حالت جم کردن زنجیر قرار می‌دهیم. به این شیوه به‌راحتی جسم از زمین جداشده و قابل‌حمل می‌شود.

عملکرد تيفورهای زنجیری
عملکرد تيفورهای زنجیری

تفاوت اساسی تيفور های بکسلي و زنجیری (پوليفت)

تيفور های بکسلي قادر به جابجا کردن اجسام در همه‌ ی جهات (افقی، عمودی و مایل) می‌باشند. این در حالی است که تيفور های زنجیری (پوليفت) اجسام را با دقت و امنیت بیشتر در جهت عمودی جابجا می‌کنند.

تناژ تيفور های زنجیری (پوليفت)

قطعات استفاده‌شده در تيفور های زنجیری قادر به تحمل کردن وزنی موردنظر می‌باشند. جهت رعایت کردن اصول ایمنی برای بلند کردن اجسام در چارچوب وزنی مشخص از تيفور مناسب استفاده کنید. تيفور های زنجیری در اوزان 800 کیلوگرم، 1.6، 3.2، 6.3 و درنهایت 9 تن می‌باشند. این در حالی است که از در اکثر تناژهای تيفور از زنجیرهای 1/5 متری استفاده می‌شود. شما می‌توانید با مراجعه به ایتال صنعت Italsanat.it تيفور زنجيري موردنیاز خود را متناسب با پیشه‌تان در هراندازه‌ای تأمین نمایید.

مزایای تيفور هاي زنجیری (پوليفت)

مناسب‌ترین ابزار جابجا کردن اجسام سنگین و نیمه سنگين در جهت عمود می‌باشد. تيفور هاي زنجیری انرژي مکانیکی کمی لازم دارند و به انرژی الکتریکی نیاز ندارند. علی‌رغم جابجایی وزنه سنگین، بسیار دقیق عمل می‌کنند و درعین‌حال روشی ایمن به‌حساب می‌آیند.

اصول ایمنی و استفاده از تيفور زنجیری (پوليفت)

اگرچه بلند کردن اشیاء با اين ابزار کاري آسان است اما رعايت کردن يک سري اصول ساده جهت سلامت خود و عملکرد دستگاه ضروري می‌باشد.

مشاهده مطلب
جرثقیل دستی

_قبل از استفاده از تيفور زنجیری ابتدا دفترچه راهنمای آن را به‌طور کامل موردمطالعه قرار دهید.

_در هنگام استفاده از تيفور زنجیری از وسایل ایمنی (دستکش صنعتی، کفش ایمنی، ماسک و عینک) استفاده کنید.

_در حین بلند کردن اجسام سعی کنيد زیر جسم بلند شونده قرار نگیرید

_متناسب با توانایی پوليفت، از آن استفاده ببرید.

_توجه داشته باشید زنجیر پوليفت به چیزی گیر نکرده باشد.

_پس لژ بلند کردن جسم، با قرار دادن یک‌پایه‌ی مناسب و ثابت از افتادن آن جلوگیری کنید.

_ابتدا جسم را با ارتفاع کم بلند کنید و از سلامت زنجير توانایی دستگاه جهت جابجایی جسم با آن وزن مطمئن شوید.

_در حین عمل، پوليفت را موردبررسی قرار دهید و از سلامت آن و ایمنی کار مطمئن شوید.

_تيفور زنجیری پس از استفاده باید درجایی امن یا درون بسته‌بندی خود نگه‌داری شود.

_در صورت ضربه خوردن و افتادن پوليفت، قبل از استفاده از سلامت آن مطمئن شوید

_در صورت هرگونه مشکل در عملکرد دوایت آن را به متخصص مربوطه جهت تعمیر بسپارید

تیفور زنجیری
تیفور زنجیری

کلام پایانی

برای جابجا کردن اجسام سنگین و نیمه سنگین در فضاهای کوچک و اکثراً در جهت عمودی، از تيفور های زنجیری استفاده می‌شود. تيفور زنجیری جایگزین خوبی برای جرثقیل‌های سنگین و پرمصرف جهت جابجایی اجسام متناسب با توان خود می‌باشد. شما می‌توانید از طریق گروه صنعتی ايتال صنعت با نشانی و آدرس Italsanat.it خرید تیفور زنجیری یا بسته به نیاز خود هر ابزار ليفت دیگر را تهیه  و از عملکرد آن‌ها نهايت بهره را ببريد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *