کمپرسور سایلنت ایرانی

کمپرسور سایلنت ایرانی یکی از بی ­نظیرترین کمپرسورهای مورد استفاده در صنعت است که به دلیل صدای پایین و لرزش کم مورد توجه مشتریان و متقاضیان قرار گرفته است. برای آن دسته از افرادی که با کمپرسور باد سر و کار دارند حتما برایشان پیش آمده که در حین کار کردن با این دستگاه، به دلیل صدای آزار دهنده و گوش خراش نتوانسته ­اند که به درستی کار خود را انجام دهند. یا این که صدای آزار دهنده آن در کنار ساختمان­ های مسکونی، همسایه­ ها را شاکی نموده، یا این که گاهی اوقات نیاز دارند که تا دیر وقت با این قبیل از دستگاه­ ها کار نمایند اما صدای آن ممکن که نارضایتی­ هایی در پی داشته باشد. در چنین شرایطی بهترین راه بهره بردن از کمپرسور بدون صدا است. این نوع از کمپرسورها به دلیل بی­  صدا بودن در واقع بسیار کاربردی و مفید می­باشند و افراد می­توانند در هر ساعتی از شبانه روز بدون این که برای کسی مزاحمتی ایجاد نمایند به کار خود بپردازند. اگر بیشتر می­خواهید در مورد این قبیل از دستگاه­ ها بدانید لطفا تا انتهای این پست با سایت ایتال صنعت همراه شوید.

آشنایی با کمپرسور سایلنت ایرانی

کمپرسور سایلنت ایرانی که به آن متراکم کننده و یا کمپرسور یخچالی هم گفته می­شود،  دستگاهی بسیار کاربردی و پرمصرف است که در صنایع مختلف همچون چوب، نفت، گاز، پالایشگاه، داروسازی، پزشکی، صنعت چوب، صنعت غذا، تولید انرژی و … مورد استفاده قرار می­گیرد. این دستگاه­ ها به دلیل داشتن ویژگی­ های خوب و کاربردی از سوی متقاضیان با استقبال خوبی همراه شده است. کمپرسور سایلنت در واقع جدیدترین کمپرسورهای موجود در بازار می­باشند. این مدل از کمپرسورها به خوبی توانسته ­اند که نبض بازار را در دست بگیرند و در حال حاضر بهترین دستگاه­ های تولید هوای فشرده می­باشند. بی­صدایی و عدم لرزش حین کار از جمله ویژگی ارزنده کمپرسور سایلنت به حساب می­آید. این نوع از کمپرسورها در مقایسه با انواع معمولی بسیار دقیق­تر و کم صداتر می­باشند.

مشاهده مطلب
راهنمای خرید کمپرسور سایلنت

نحوه عملکرد کمپرسور سایلنت ایرانی

کمپرسور در سیستم ­های تهویه نقش فشرده سازی هوا را بر عهده دارد. این وسیله با استفاده از یکسری فعالیت مکانیکی، گاز و مایعات را متراکم و فشرده سازی می­کند و آن را به بخشی به نام احتراق ارسال می­نماید. این قبیل از دستگاه­ ها با مکش انواع سیالات به سمت خود، موجب متراکم شدن آن­ ها می­شوند. فعالیت کمپرسور همچون بسیاری از دستگاه­ های موجود، ساز و کار قوانین خاص خود را دارند، بدین صورت که تحت تاثیر یک نیرو (از نوع مکانیکی)، مقداری هوا وارد موتور می­گردد که در پی آن کمپرسور این مقدار هوای مشخص شده را به داخل مخزن دایت می­کند. کمپرسور سایلنت معمولا دارای موتوری الکتریکی می­باشد اما در برخی موارد به جای این موتور، نوع دیزلی و یا بنزینی مشاهده می­شود. موتور کمپرسور قادر است که انرژی پتانسیل را تبدیل به قدرت نماید.

انواع کمپرسور سایلنت ایرانی

از آنجایی که کمپرسور سایلنت ایرانی عملکرد متفاوتی دارد از این رو در انواع مختلفی تولید و روانه بازار می­گردد. بسته به خصوصیتی که دارند از آن­ ها می­توان در صنایع گوناگون نیز استفاده نمود. به طور کلی، کمپرسور سایلنت در دو نوع یخچالی و بدون روغن تولید می­گردد که نوع یخچالی باید هر 6 ماه یک بار روغن آن را عوض نمود. در حالی که در نوع بدون روغن نیازی به این امر نیست. کمپرسور سایلنت بدون روغن به دلیل این که نیاز به سرویس مجدد و تعویض روغن ندارد از استهلاک پایین و در نتیجه طول عمر بالاتری برخوردار است.

راهنمای خرید کمپرسور سایلنت ایرانی

افرادی که قصد خرید کمپرسور سایلنت ایرانی را دارند در هنگام خرید بایستی به یکسری نکات توجه نمایند تا بتوانند مناسب­ترین نوع کمپرسور را با توجه به نیاز کاری خود انتخاب کنند. یکی از موارد مهم، گنجایش مخزن دستگاه است که میزان حجم آن بایستی متناسب با نیاز کاری باشد. همچنین اندازه فشار دستگاه نیز بسیار اهمیت دارد چرا که اگر فشار دستگاه زیاد و نیاز خریدار کمتر از این میزان باشد در واقع موجب هدر رفت سرمایه می­گردد. امکان جا به جایی دستگاه، نیاز به فشار باد دائمی و موقت، قیمت مناسب و همچنین شرکت سازنده از جمله مواردی است که خریدار، در هنگام انتخاب کمپرسور سایلنت بایستی به آن ­ها را مد نظر قرار دهد.

مشاهده مطلب
کمپرسور سایلنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *