کاربرد چسب حرارتی در صافکاری

چسب حرارتی کاربردهای متفاوتی دارد که یکی از این مصارف در صنعت صافکاری موردتوجه است، البته در صافکاری مدرن از چسب حرارتی بهره‌ های زیادی می‌برند زیرا این چسب، قدرت چسبندگی بالایی دارد. این نوع چسب‌ ها اندازه و رنگ‌ های مختلفی نیز دارند که با هرگونه تفنگ حرارتی سازگاری دارند. رنگ‌ های متفاوت چسب حرارتی نشان‌دهنده میزان چسبندگی آن است، به‌عنوان‌مثال چسب با رنگ سیاه نسبت به رنگ‌ های دیگر قدرت چسبندگی بیشتری دارد و چسب سفید نسبت به چسب سیاه و رنگ دیگر چسب‌ ها چسبندگی کمتری ایجاد می‌کند. نوع زرد این چسب نیز حد متوسطی از چسبندگی را شامل می‌شود.

در ادامه مقاله مجموعه ایتال صنعت قصد دارد تا درمورد چسب حرارتی در صافکاری صحبت کند و کاربردهای مختلف چسب در این صنعت را نیز بیان کند اگر تمایل به آگاهی بیشتر در این زمینه دارید پیشنهاد می‌شود که با این مجموعه همراه باشید.

انواع چسب حرارتی در صافکاری
انواع چسب حرارتی در صافکاری

 

چسب حرارتی در صافکاری

حتماً می‌دانید که انجام صافکاری ساده، برای یک ماشین آسیب‌دیده که مکرراً در اثر ضربه به تعمیرگاه مراجعه می‌شود علاوه بر پرداخت هزینه‌ های سنگین ارزش و قیمت ماشین را نیز پایین می‌آورد پس با استناد به این موضوع، تولیدکنندگان ابزار مناسبی برای یک صافکاری فوری و کم‌هزینه ساخته‌ اند که به صافکار و یا افراد دیگر این امکان را می‌دهد که تورفتگی و هرگونه فرورفتگی در ماشین را به‌صورت جادویی و سریع رفع نماید که هیچ‌گونه آثاری از ضربه قبلی روی ماشین نماند.

ترمیم فرورفتگی بدنه ماشین بدون رنگ به چه معناست؟

استفاده از چسب حرارتی در صافکاری، یک روش سازگار با محیط‌زیست است که بدنه خودرو در کمتر از چند ثانیه به زمان اول خود برمی‌گردد از این نوع ابزار برای انواع تورفتگی از جمله صدمات ناشی از تگرگ و تصادفات مختلف می‌توان استفاده کرد.

مشاهده مطلب
خرید دستگاه صافکاری

ترمیم تورفتگی بدنه خودرو شامل چند مورد است که به تمام آن ها خواهیم پرداخت،

  • ابتدا آسیب وارده را بررسی کنید.
  • وارد تورفتگی شوید.
  • فشار مختصری برای ازبین‌بردن تورفتگی اعمال کنید.
کاربرد چسب حرارتی در صافکاری
کاربرد چسب حرارتی در صافکاری

منظور از بررسی آسیب وارده چیست؟

یعنی فرورفتگی تاچه حد است؟ چقدر هزینه دارد؟ و سوالاتی از این قبیل که می‌تواند به برطرف‌شدن اصولی فرورفتگی کمک کند. بعد از ارزیابی اولیه، به این نکته توجه کنید که آیا این آسیب‌دیدگی با انجام روش PDR  یا همان چسب حرارتی امکان‌پذیر است؟ البته ذکر این نکته ضروری است که بیش از 80 درصد فرورفتگی‌ ها با این روش برطرف خواهد شد.

مورد دوم دقت در قسمت‌ های پنهانی بدنه است که برای مشاهده این بخش باید به سمت پشتی بدنه و چراغ‌ های عقب یا پانل های داخلی دسترسی داشت تا بتوان بررسی دقیق‌تری انجام داد. وقتی به این مکان‌ ها دسترسی پیدا کردیم، نوبت به استفاده از چسب حرارتی است که البته پیشنهاد می‌شود توسط صافکار متخصص و یا افراد ماهر در این زمینه صورت گیرد تا نتیجه نهایی بهتر شود.

در این قسمت برای ازبین‌بردن تورفتگی فشاری آهسته به بدنه وارد کنید و سپس از طریق چسب حرارتی در صافکاری و بادقت همان قسمت‌ ها را به موقعیت اصلی خود برگردانید. در عرض چند دقیقه انجام این کار به پایان رسیده است و ماشین شما مانند روز اول خواهد شد.

استفاده از چسب حرارتی
استفاده از چسب حرارتی

 

 

بررسی اجزای مختلف چسب حرارتی

دستگاه مخصوص این کار شامل، دستگیره مخصوص و 3 پایه فلزی است که اندازه‌ های مختلفی دارد و ساخت کشور چین است. برای استفاده از این دستگاه به‌منظور صافکاری، قسمت‌ های مختلف ماشین، بهتر است همان قسمت‌ ها را کمی تمیز و خشک نماید و سپس از طریق چسب حرارتی در صافکاری، محصول پایه را در مرکز فرورفتگی بچسبانید، حال دستگیره را روی پایه بگذارید و پیچ آن را سفت کنید تا کاملاً محکم شود. در این لحظه با فشار، تورفتگی موردنظر را بیرون بکشید. البته قبل از انجام این کار دقت داشته باشید که بدنه خودرو پوسیدگی نداشته باشد.

مشاهده مطلب
صافکاری خودرو با دستگاه

مشخصات و لوازم همراه با دستگاه چسب حرارتی شامل:

  • یک دستگاه صافکاری جادویی
  • دستگیره 52 گرمی با پلاستیک فشرده
  • تفنگ چسب حرارتی بزرگ
  • پک چسب حرارتی
  • 3 عدد پایه پیچ فلزی با پد پلاستیکی
  • یک عدد سری پیچ
  • یک عدد سمبه

پس در حالت کلی می‌توان گفت که برای رفع فرورفتگی بدنه ماشین یک عدد و یا دسته‌ای از چسب‌های حرارتی روی همان قسمت چسبانده می‌شود و مدتی پس از چسبیده‌شدن چسب با فشار مختصری اقدام به بیرون کشیدن قسمت تورفته بدنه می‌کنند که علاوه بر راحتی انجام کار، هیچ اثر و یا ردی از مواد و یا دیگر موارد مانند میله و یا چکش بر روی ماشین نخواهد ماند و به اصطلاح انجام این کار به روش جادویی صورت می‌گیرد. از این روش با نام صافکاری آسان نیز یاد می‌شود.

 

چسب حرارتی مخصوص صافکاری
چسب حرارتی مخصوص صافکاری

 

جمع‌بندی

استفاده از چسب حرارتی در صافکاری یک تحول بسیار بزرگ صنعتی است که می‌تواند مانع از به‌وجودآمدن هزینه‌ های سنگین و جلوگیری از پایین آمدن ارزش ماشین شود و در کسری از ثانیه مشکل صافکاری ماشین به‌صورت جادویی حل خواهد شد البته در انجام این کار دقت داشته باشید که توسط افراد ماهر و متخصص صورت گیرد. بعد از اتمام کار نیز می‌توانید چسب موجود بر روی بدنه را با مقدار کمی الکل سفید و یا آستون از بین ببرید و درخشندگی بدنه را مانند قبل مشاهده کنید.

تولید محتوا: کانون تبلیغاتی فرمو

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *