تفنگ چسب 300 وات دیجیتال

تفنگ چسب 300 وات دیجیتال، می‌تواند به‌عنوان مهم‌ترین ابزار و قوی‌ترین نوع چسب در صافکاری موردتوجه قرار گیرد که برای بیرون کشیدن انواع تورفتگی در بدنه ماشین از آن استفاده می‌کنند و برای مشاهده عملکرد قدرتمند این ابزار، توانستیم بدنه یک ماشین را توسط زبانه و گیره چسبانده، بلند کنیم و موقعیت صدمه‌دیده را به‌جای اصلی خود بازگردانیم.

مجموعه ایتال صنعت، در این مقاله قصد دارد تا در مورد تفنگ چسب 300 وات دیجیتال اطلاعات مفید و مؤثری به مخاطبان گرامی بدهد و آگاهی افراد را در این زمینه بالا ببرد.

تفنگ چسب حرارتی
تفنگ چسب حرارتی

 

تفنگ چسب 300 وات دیجیتال

این تفنگ با چسب کاربردی موجود در خود که کیفیت و دوام بالایی دارد، به صافکاران عزیز این امکان را می‌دهد تا بدون صرف هیچ زمان قابل‌توجهی، اقدام به صافکاری جادویی نمایند و بُهت و حیرت افراد از کار خود را به معرض نمایش درآورند. درجه‌بندی معمول یک تفنگ چسب حرارتی در حدود 10 تا 20 وات است که یک دمای پایین و معمول است و قدرت و توان گرمایشی این تفنگ نیز با دمای بالاتر از 20 وات شروع می‌شود و تا 100 وات ادامه دارد ولی مناسب‌ترین دما برای عملکرد درست تفنگ چسب 300 وات دیجیتال در حدود 220 درجه است.

راهنمای گام‌به‌گام استفاده از تفنگ 300 وات دیجیتال

  • زبانه‌ های تفنگ را به الکل 90درصد آغشته کنید و مکان موردنظر در بدنه خودرو را که فرورفته است تمیز کنید. یک چسب حرارتی داخل تفنگ قرار دهید. تفنگ چسب را روشن کنید و حدود 5 دقیقه صبرکنید تا گرم شود.

 

  • تمام موم و گریس‌ های مختلف روی سطح ماشین را پاک کرده و اطمینان داشته باشید که با پاک شدن سطح چسب و زبانه مخصوص برای فرورفتگی، به‌سادگی و با مقاومت زیادی به بدنه خودرو محکم می‌شود.
مشاهده مطلب
معرفی کامل قالب تنه صافکاری
کاربرد چسب حرارتی
کاربرد چسب حرارتی

 

  • زبانه را با اندازه و سنجش دقیق در مرکز فرورفتگی قرار دهید که برای این کار، زبانه بزرگ‌تر برای تورفتگی‌ های بزرگ‌تر و زبانه کوچک برای فرورفتگی کوچک‌تر کاربرد دارند که تعیین میزان و مقدار فرورفتگی در بدنه به عهده شماست. برای اینکه در زمان، صرفه‌جویی صورت گیرد، بهتر است که زبانه‌ ها را به‌یک‌باره چسب بزنید.

  • ماشه تفنگ چسب 300 وات دیجیتال را بکشید و چسب داغ را روی زبانه کشش تورفتگی بمالید تا مقدار چسب زیادی خارج شود. برای فرورفتگی‌ های کم و محدود به اندازه یک نخود چسب بزنید و برای فرورفتگی‌ های بزرگ‌تر اندازه سکه یا کمی بزرگ‌تر را در نظر بگیرید. گیره را دقیقاً در مرکز فرورفتگی بگذارید و در این لحظه از واردکردن فشار زیاد خودداری کنید و با یک فشار آهسته کار خود را پیش ببرید.

 

 

  • بعد از انجام این مرحله، 5 دقیقه به چسب استراحت دهید. کمی روی چسب ناخن بزنید اگر ردی از ناخن شما روی چسب می‌ماند هنوز باید منتظر بمانید تا سفت شود. این کار را دور از نور مستقیم خورشید انجام دهید تا چسب شما زودتر خود را بگیرد. بعد از سفت شدن تفنگ را روی زبانه بلغزانید و ارتفاع آن را نیز به‌درستی تنظیم کنید. دسته تفنگ را چند بار به‌ آرامی فشار دهید تا نتیجه دلخواه خود رابه‌دست آورید. بعد از به دست آمدن نتیجه دلخواه به‌منظور جداکردن چسب از روی بدنه خودرو، الکل 90درصد را روی لبه چسب بزنید وتوسط یک سوهان پلاستیکی آن را از بدنه خودرو جدا کنید.
  • تفنگ چسب 300 وات دیجیتال
    تفنگ چسب 300 وات دیجیتال

 

کلام آخر

فرایند صافکاری جادویی زمانی، به درستی انجام خواهد شد که در زیر نور مستقیم خورشید نباشد زیرا تفنگ چسب 300 وات دیجیتال در سایه کار خود را به درستی  انجام می‌دهد.

مشاهده مطلب
با ابزار صافکاری آشنا شویم

این نوع صافکاری برای ترمیم و تعمیر آسیب‌دیدگی‌ های فلز ضخیم طراحی نشده‌ اند و برای تورفتگی‌ های بسیار بزرگ و عمیق باید از همان روش چکش و میله استفاده کرد و نهایت دقت خود را به کار گیرید تا از این روش برای تورفتگی بدنه خودروهایی که رنگ کارخانه دارند، استفاده کنید و برای خودروهایی که در آن‌ ها پرشدگی قبلی و یا رنگ و پوسیدگی دارند استفاده نکنید.

جهت خرید و یا کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *