راهنمای خرید جعبه ابزار ماشین

یکی از مواردی که حتما باید جعبه ابزار به عنوان کمک اولیه در آن حضور داشته باشد، درون خودرو و وسیله شماست. سفرهای بین شهری، مسیرهای کاری بیرون شهری، اتوبان‌ها، جاده‌های فرعی و شرایط‌های مختلف ایجاد می‌کند که شما به پیش بینی شرایط بپردازید و مواردی را همراه داشته باشید. بعضی از این موارد واجب و مهم است به طوری که شما بدون آنها بهتر است خودروی خود را از منزل بیرون نبرید. مورد بعدی که همراه داشتن جعبه ابزار ماشین را توجیه می کند، موارد جزیی است که نیاز به تعمیرگاه رفتن و هزینه‌ بیشتر ندارد، مواردی مانند سفت کردن پیچ‌ها، باز کردن و بستن باتری، تعویض لاستیک و …

برای داشتن یک مجموعه مناسب ماشین در ابتدا یک جعبه یا کیف حمل در نظر بگیرید و مواردی را که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم در این جعبه ابزار قرار دهید.

 

  • علامت هشدار

شما ممکن است در شب یا شرایطی که هوا بر اساس ابر و مه  تاریک است دچار مشکل شوید، قبل از تعمیر ماشین و بررسی جزییات باید به این فکر کنید که راننده‌های پشت سر از محل توقف شما اطلاع پیدا کنند و هنگام عبور از کنار شما احتیاط کنند. اگر همراه خود علامت هشدار نداشته باشید، توقف در کنار بزرگراه‌ها و اتوبان‌ها کاری خطرناک و  اشتباه است.

برای همین این علامت هشدار را همیشه همراه داشته باشید.

  • منبع نور یا چراغ قوه

در مسیر جاده و بیرون از شرایط تعمیرگاه، تمام قسمت‌های ماشین قابل رویت نیست و ممکن است، شما باید اول به خوبی همه جزییات را ببینید تا سپس به رفع مشکل بپردازید. برای همین منظور، از یک منبع نور همراه استفاده کنید. همچنین گاهی در تاریکی پیچ و مهره، وسایل دیگر روی زمین خاک و ماسه می‌افتد، پیدا کردن این موارد در نبود نور بسیار دشوار است.

مشاهده مطلب
راهنمای خرید جعبه ابزار کامل

  • انبر دست و سیم چین

مدارها، سیم‌ها و موارد این چنینی قسمت زیادی از خودروی شما را تشکیل می‌دهد، یک نور برای چادر بین راهی گرفتن از باتری، یک سیم قطع شده را وصل کردن و .. نیاز به انبر دست و سیم چین دارد که شما حتما در خرید جعبه ابزار ماشین باید به آن توجه کنید.

  • مجموعه‌ای از سوکت درایوها

یک مجموعه در سایز‌های مختلف که برای قسمت‌های متفاوت اتومبیل کاربرد دارد و تقریبا تمام پیچ‌ و مهره‌های ماشین را پوشش می‌دهد. اگر امکان داشتن این سوکت درایو‌ها فراهم نباشد، حتما همراه خود یک آچار فرانسه داشته باشید. بخاطر نوع کاربردی که دارد برای پیچ‌های مختلف به شما کمک می‌کند.

 

  • کیت پنچر گیری

ممکن است به هر دلیلی زاپاس همراه نداشته باشید، یا از زاپاس خود یک بار در مسیر استفاده کرده باشید و دوباره برای لاستیک دیگری، مشکل به وجود آمده باشد، در این زمان با استفاده از این کیت، مشکل را تا حدودی برطرف خواهید کرد و با خیال راحت و به دور از نگرانی که به رینگ‌های شما آسیبی وارد شود، خود را به یک تعمیرگاه می‌رسانید. کار کردن با این کیت‌ها زیاد سخت نیست. اگر هیچ اطلاعی ندارید و تا الان نوع کار آنها را ندیدید، کافی است یک جستجو در اینترنت انجام دهید تا فیلم آن را مشاهده کنید.

  • پیچ گوشتی

در خودرو، بعضی پیچ‌ها به صورت آچار گیر و مهره نیستند، بنابر این چند مدل پیچ گوشتی دو سو و چهار سو با سایز‌های مختلف نیاز است که همراه شما باشد.  اگر کمی تجربه داشته باشید می‌دانید که اولویت با دو سه سایز معمول است و اکثر کار شما را همان‌ها راه می‌اندازد. پس در خرید جعبه ابزار ماشین، این مورد را هم قرار دهید.

مشاهده مطلب
راهنمای خرید جعبه ابزار کامل

 

  • نوار چسب برق

در صورت قطع شدن سیم، یا اتصالی کردن، یا زخمی شدن سیم‌های درون ماشین شما با استفاده از یک نوار چسب مشکل را به راحتی حل می‌کنید و به ادامه مسیر خود می‌پردازید. داشتن سیم همراه و کابل رابط در کنار این نوار چسب برق‌ها خیلی کمک کننده است و حتما به کارتان خواهد آمد.

  • بندهای زیپی

بندهای زیپی یا در اصطلاح بازاری بست پلاستیکی( بست زیپی) محدوده کارایی وسیعی دارند و  در تمام قسمت‌ها به کمک شما می‌آیند. افتادن پیچ یا باز شدن بست‌های قدیمی در اثر لرزش یا آزاد شدن قسمت‌های که با بست‌های پلاستیکی، فلزی به هم وصل بودند در اثر تکان‌های معمول درون جاده، همه و همه با استفاده از بند زیپی حل می‌شود. از طرفی صدای لرزش و سرو صدا کم خواهد شد و دیگر نگرانی از اینکه خسارت بیشتری به ماشین شما وارد شود، نخواهید داشت.

  • پتک یا چکش

زنگ زدن، فرسوده شدن، گیر کردن و … از مسائل عادی و معمولی است که در وسایل نقلیه پیش می‌آید، گاهی عوض کردن یک پیچ به راحتی امکان پذیر نیست و نیاز به ضربه دارد. در این موارد  یک چکش یا پتک مناسب سرعت کار را بالا می‌برد و زودتر می‌توانید تعمیر مورد نظر را انجام دهید.

  •  دستکش

معمولا در جعبه ابزار از دستکش‌های صنعتی استفاده می‌شود،  تا هنگام کار با ابزار صدمه و آسیب ایجاد نشود، اما در کنار این دستکش‌ها اگر دستکش یک بار مصرف و یا دستکش‌های لاتکس هم‌ داشته باشید در زمان کار با روغن و مواد این چنینی، به مشکل بر نمی‌خورید.

 

در کنار این موارد، وسایلی مانند روان کننده‌ها و روغن‌های همراه، اسپره‌های تمیز کننده، سینی روغن، سیم سیار، پمپ باد‌های فندکی و … می‌توانند در اولویت بعدی قرار بگیرند و در شرایط امکان آنها را نیز فراهم کنید. حالا با قرار دادن این وسایل درون جعبه ابزار خود، شما با خیال آسوده  می‌توانید از وسیله نقلیه شخصی استفاده کنید.

مشاهده مطلب
راهنمای خرید جعبه ابزار کامل

در انتها  بگوییم که مواردی مانند زنجیر چرخ‌ها و جک ماشین ، جعبه کمک‌های اولیه، کپسول آتش نشانی کوچک و  … جزء موارد ضروری و همراه تحت هر شرایطی است و این جعبه ابزار معرفی شده، جدای این موارد می‌باشد.

تولید محتوا و سئو توسط کانون تبلیغاتی فرمو

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *