جرثقیل برقی چهار کاره

 

انواع مختلفی از جرثقیل وجود دارد اما در کل هدف از استفاده جرثقیل  جابه جایی بار در جهات های مختلف است، همچنین جرثقیل ها به دلیل تنوع در کیفیت، ظرفیت و چگونگی حرکت انواع گوناگونی دارند و بسته به ثابت یا متحرک بودن آن‌ها در موقعیت‌های مختلف کاربرد دارند، همچنین در کارخانه‌های صنعتی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

جرثقیل برقی چهار کاره جزء این دسته از جرثقیل می‌باشد، علت محبوب بودن این جرثقیل چهار کاره  توانایی آن در جابه جایی بار در کمترین زمان است، خیلی از بارها نیاز به شرایط و امکانات خاص برای راه‌اندازی نیاز دارند اما این نوع جرثقیل محدودیتی ندارد و در کوتاه‌ترین زمان بدون نیاز به امکانات تخصصی می‌تواند با استفاده از اپراتور جابه جایی را انجام دهید.

 

برای جابه جایی بار در کارخانه‌های صنعتی چون فضای کافی ندارند از جرثقیل چهار کاره استفاده می‌شود و در سقف کارخانه نصب می‌شود. در حقیقت براساس ظرفیتی که این جرثقیل برقی چهار کاره می‌تواند تحمل کند دسته‌بندی می‌شود: یک تن، دوتن، سه تن، چهار تن و پنج تن، همچنین این جرثقیل برندهای مختلفی دارد و به همین دلیل مقدار تنی که می‌توانند حمل کنند متفاوت است.

ویژگی‌های جرثقیل برقی چهار کاره

همینطور که جرثقیل دو کاره توانایی چرخش در دو جهت را دارد، همینطور که از اسمش نیز پیداست جرثقیل برقی چهار کاره در چهار جهت مختلف امکان چرخش را دارد و این را می‌توان از ویژگی‌های منحصربه فرد آن به‌حساب آورد، یعنی علاوه بر بالا و پایین امکان چرخش به چپ و راست را نیز دارد.

 

در این نوع جرثقیل برقی چهار کاره اتصال بر روی ریل از طریق ترولی انجام می‌شود و درحقیقت برروی ریل امکان جابه جایی افقی را دارد، اصولا ترولی باید ظرفیتی بیشتر از بار داشته باشد و ریل ها بر روی سقف قرار می‌گیرند همین ویژگی باعث قیمت بالاتر این جرثقیل نسبت به جرثقیل دوکاره دارد.

مشاهده مطلب
پولیفت زنجیری و کاربرد های آن

 

ترولی‌ها از زمان قدیم تا کنون کاربرد داشتند و اوایل دست ساز بودند، بعد از استفاده آن‌ها بر روی ریل‌ها شروع به تولید و استفاده آن در ماشین آلات صنعتی کردند، ترولی‌ها انواع متفاوتی دارند، در جرثقیل کمک به حرکت ملایم و خارج نشدن از مسیر ریل می‌کند. در حقیقت جرثقیل مستقیم به سقف متصل نمیشود و از طریق این ترولی‌ها برروی ریل حرکت و امکان چرخش در افق را فراهم می‌کند.

 

جرثقیل برقی چهار کاره خود به تنهایی انواع مختلفی دارد و از آن می‌توان به جرثقیل برقی زنجیری و سیم بکسلی  اشاره کرد؛ در ساخت آن‌ها بدنه محافظ،جنس بدنه دستگاه(بهتر است سبک و مقاوم باشد) و کنترل فاز برای کنترل کردن برق ورودی اهمیت فراوانی دارد.

 

این جرثقیل برقی چهار کاره در حقیقت با بستن سیم بکسل و یا زنجیر دور یک درام اجسام را بلند می‌کند، جرثقیل‌ها توان‌های متفاوتی دارند و همچنین معمولا  تک سرعته هستند اما دو سرعته آن نیز در بازار عرضه می‌شود،  همانطور که گفته شد یک نوع از جرثقیل‌های برقی چهار کاره، زنجیری است که شمل زنجیر و موتور است و تا ارتفاع نسبتا خوبی جابه جا می‌شوند، اما بیشتر در فضاهای بسته که اکثر جرثقیل‌ها پاسخگو نستند می‌توانید از آن استفاده کنید.

 

تفاوت جرثقیل برقی چهار کاره زنجیری و سیم بکسلی

در تناژهای بالا معمولا از جرثقیل برقی سیم بکسلی استفاده می‌شود و قیمت بیشتری دارند چرا که تکنولوژی پیشرفته تری دارند، همچنین طول عمر کمتری نسب به زنجیر دارد و همین باعث ارزان‌تر بودن جرثقیل زنجیری می‌شود و هزینه نگهداری آن کمتر است، اما این نکته را نیز درنظر بگیرید که جرثقیل زنجیری سرعت کمتر و قدرت کمتری در جابه جایی نسبت به بکسلی دارد.

 

مشاهده مطلب
طناب ابریشمی

گفته میشود جرثقیل زنجیری عرضه و تولید بیشتری دارد،  در هرحال انواع متفاوتی دارند و تنوع زیادی برای خرید دارند، جرثقیل چهار کاره از پرکاربردترین و حرفه ای ترین ماشین آلات صنعتی است، در خرید  جرثقیل برقی چهار کاره الکتروموتور و چگونگی کیفیت آن از اهمیت بالایی برخوردار است سایت ایتال دارای انواع جرثقیل و جرثقیل برقی چهارکاره است.

قابل توجه است که جرثقیل‌های برقی چهار کاره بکسلی در مکان‌های کوچک نیز قابل نصب و اجرا است پس می‌توان از مزایای آن به حجم کم و سبک بودن ‌ان اشاره کرد، به طور کلی در جرثقیل‌های برقی چهار کاره بلوک از مهم‌ترین عوامل و کنترل کننده وسیله است.

 

جرثقیلهای زنجیری ساخت و طراحی ساده تری دارند و تعمیرات آن‌ها بسیار آسان و کم‌هزینه تر است، از طرفی در حین سادگی استحکام بالایی دارند، همچنین طول عمر بسیار بالایی دارد و این طول عمر بخاطر موتور الکتریکی مقاوم و قوی آن است در صورتی که موتور الکتریکی در جرثقیل بکسلی سه فاز است.

 

جرثقیل برقی چهار کاره کنترل دارد که متصل به دستگاه است و علاوه بر لیفتینگ می‌توان با استفاده از کنترل جهت آن را نیز عوض کرد، بعلاوه اتصال یا قطع جریان نیز با استفاده از این ریموت قابل انجام است. به طور کلی این جرثقیل برقی چهارکاره دستگاه از امکانات بالا و پیشرفته‌ای نسبت به سایر جرثقیل‌ها برخوردار و لیفتینگ را در زمان کوتاه‌تر و آسان تر انجام می‌دهد.

جهت خرید ابزارالات صافکاری و بارگیری با ما در تماس باشید.

 

تولید محتوا: کانون تبلیغاتی فرمو

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *