پنل صافکاری و انواع ان

مقدمه

پنل صافکاری ابزاری برای تشخیص امواج در بدنه خودرو است. این ابزار بیشتر در تاریکخانه‌ها کاربرد دارد در محیط های بیرون باید از آینه صافکاری یا رفلکتور استفاده شود. به این خاطر که روی خودرو از رنگ‌های متفاوتی استفاده می‌کند، لامپ‌های صافکاری هم دارای رنگ‌های متنوعی است معمولا به پنل نور صافکاری چراغ تست یا لامپ صافکاری هم می شناسند. در مدل‌های پیشرفته مقدار نور هم قابل تنظیم است.

لامپ‌های صافکاری و انواع آن

چراغ‌های صافکاری قابلیت نشان دادن توررفتگی و خراش روی خودرو را دارند. لامپ‌های صافکاری در دو نوع عرضه می‌شود.

  1. پنل نور بزرگ
  2. پنل نور کوچک

هر کدام دارای خصوصیاتی می‌باشند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

پنل نور بزرگ صافکاری : کاربرد این پنل نوری در کاپوت، گلگیر و صندوق عقب ماشین است و به صورت پایه‌دار هم موجود است. وجود پایه‌ها در این نوع ابزار کار را به شدت ساده‌تر کرده است، وجود پایه‌ها باعث شده که فرد بتواند پنل نور را روی خودرو قرار دهد تا سایه بیندازد و بدین وسیله فرد به راحتی کار خود را به سرانجام برساند. یکی دیگر از مزایای پنل چراغ تست بزرگ این است که امکان چرخش تا 360 درجه را دارد.

پنل نور کوچک صافکاری : نصب پنل نوری کوچک بسیار مهم است و باید به‌واسطه یک اتصال مکنده روی بدنه خودرو راه اندازی شود.

دستگاه‌های پنل نوری در انواع متفاوت در بازار عرضه می‌شود که در ادامه به چند نوع از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

دستگاه پنل نوری متحرک

دستگاه پنل نوری متحرک یکی دیگر از انواع پنل‌های نوری صافکاری است. این دستگاه چهار ردیفه است و ساخت ایران می‌باشد. ابزاری است کاملا حرفه‌ای که غری و فرورفتگی و موج قسمت تصادفی و فرورفته بدنه خودرو را نشان می‌دهد. این پنل نور قابلیت تنظیم ارتفاع، تنظیم حالت پرتو نور روی قسمت‌های مختلف خودرو از قبیل سقف کاپوت درب صندوق عقب و دیگر قسمت‌های بدنه ماشین را دارد همچنین دیمری روی دستگاه قرار دارد که این دیمر برای کاهش دادن و افزایش نور پنل استفاده می‌شود. جنس بدنه دستگاه از ورق ضخیم است و برای حرکت روان از پایه‌هایِ دستگاهِ دارای تنظیم کشویی و چرخ‌های ترمزدار مرغوب استفاده شده است. دستگاه قابلیت استفاده از برق شهری را دارد هم‌چنین اینگونه دستگاه‌ها با باتری ماشین هم شارژ می‌شوند.

مشاهده مطلب
ابزار آلات برقی توسن

پنل بازتاب نوری بی‌رنگی صافکاری

پنل بازتاب نوری دارای خطوط موازی است، کاربرد خطوط موازی این است که می‌تواند به شما در یافتن سریع و دقیق مکانی که موج در آن واقع شده کمک کند. این ابزار موج بدنه را به طور واضح نشان می‌دهد و بدین وسیله به شما در صرفه‌جویی در وقت کمک مهمی می‌کند. این ابزار از مواد پلاستیکی، ASB با دوام و کیفیت بالا ساخته شده و دارای مقاوم است. نگهدارنده محکمی روی بدنه خودرو ثابت می‌شود که با استفاده از آن شما می‌توانید به راحتی موج بدنه را تشخیص دهید.

قیمت پنل نوری صافکاری با نوجه به فاکتورهایی مانند نوع و کیفیت متفاوت است.جهت استعلام قیمت و راهنمایی با ما در ارتباط باشید.

 

تولید محتوا: کانون تبلیغاتی فرمو

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *