وینچ برقی تک فاز ارتفاع بلند

مقدمه

یکی از وسایل پر کاربرد و محبوب در دنیای صنعتی امروزه، وینچ‌های برقی هستند. خوب است بدانید که وینچ‌ها در برخی موارد حتی کاربردهای خانگی نیز در کنار مصارف صنعتی دارند، و به طور کلی در دسته تجهیزات ضروری در دنیای امروز به شمار می‌آیند. کاربرد و کارایی اصلی وینچ‌های برقی کشیدن، بلند کردن و جا به جایی اجسام سنگین است. وینچ‌های برقی به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند و هر یک بنا بر نوع خود، کاربرد متفاوتی دارند. برای مثال، وینچ‌های قدرتمندتر می‌توانند وزن بسیار زیادی را جا به جا کنند، در حالی که وینچ‌های ضعیف تر، محدودیت جا به جایی وزن خاصی را دارند. به طور کلی، وینچ‌های برقی به دو دسته اصلی وینچ‌های برقی تک فاز و وینچ‌های برقی سه فاز تقسیم می‌شوند. طی ادامه این مطلب قصد داریم به بررسی نکات ضروری درباره وینچ برقی تک فاز ارتفاع بلند بپردازیم و آشنایی نسبی درباره توان و قدرت آن و نیز نحوه استفاده از آن به دست آوریم. 

توان وینچ‌های برقی تک فاز

نکته بسیار مهمی که درباره وینچ‌های برق وجود دارد این است که آن‌ها در تناژهای مختلفی تولیده شده اند و وارد بازار گشته اند. گفته می‌شود که این وینچ‌ها می‌توانند تناژی 100 کیلوگری الی 1200 کیلوگرمی داشته باشند. با توجه به این مثال، می‌توانیم دریابیم که هر یک از این وینچ‌ها با توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد خود، ویژگی‌های متفاوتی دارد. اما اگر بخواهیم یک عدد کلی و میانگین برای توان وینچ‌های برقی تک فاز ارائه دهیم، باید بگوییم که طبق آمار انواع مختلف آن‌ها می‌توانند بین 300 کیلوگرم الی 3000 کیلوگرم وزن را جا به جا نمایند.

ارتفاع وینچ‌های برقی تک فاز

همان طور که در بند پیشین نیز اشاره کردیم، وینچ‌های برقی در انواع مختلفی تولید می‌شوند. بنابراین، می‌توان گفت که هر یک از آن‌ها قادر هستند اجسام را در ارتفاع و یا فاصله خاصی جا به جا کنند. نکته این جاست که لازم است شما با توجه به نیاز خودتان، نوع خاصی از آن‌ها را تهیه نمایید. برای مثال، امروزه وینچ برقی تک فاز ارتفاع بلند در بازار موجود هستند، که می‌توانند اجسام را تا ارتفاع بالایی جا به جا نمایند.

مشاهده مطلب
معرفی انواع وینچ های بازار و کارایی هر کدام

اجزای سازنده وینچ‌های برقی تک فاز

1. پوشش خارجی:

بدیهی هست که این وینچ‌ها بدنه دارند و بدنه آن‌ها باید مقاوم و در عین حال سبک باشد. برای ایجاد شدن چنین ویژگی‌هایی در یک وینچ برقی، سازندگان از آلومینیوم استفاده می‌کنند، که در کنار داشتن دو ویژگی ذکر شده، (سبک بودن و مقاومت بالا)، ویژگی‌های کاربردی دیگری نیز دارد. برای مثال، ساختار بدنه این وینچ‌ها به راحتی و به سرعت گرما را آزاد می‌کند و ساختار محصور و فشرده‌ای دارد که ویژگی بسیار مثبت و خوبی برای بدنه وینچ به شمار می‌آید. خوب است بدانید که از این ساختار، در کارخانه‌های شیمیایی و آبکاری نیز استفاده می‌شود.

2. آرمیچر:

آرمیچری که در این وینچ‌ها تعبیه می‌شود به طور معمول از فولاد آلیاژی تولید می‌شود و به همین امر نیز استقامت کم نظیری دارد و عمر زیادی دارد. تولید این آرمیچرها از طریق عملیات حرارتی صورت می‌پذیرد.

3. سیم بکسل:

مثل مورد قبلی، سیم بکسل نیز از یک فولاد آلیاژی مستحکم که طی عملیات حرارتی ایجاد می‌شود، ساخته شده است. از مزیت‌های به کار گیری این فولاد در سیم بکسل این است که عمر و مقاومت آن تا حد زیادی افزایش می‌یابد و استفاده از آن را حتی در شرایط‌های نه چندان مناسب، مثل دریا و یا باران ممکن می‌سازد.

4. ترمز نوع جانبی:

گاهی پیش می‌آید که وینچ‌ها حین عملیات به هر دلیلی خاموش گردند. وینچ‌ها به طور معمول مشغول جا به جا کردن وسیله‌های سنگین هستند و در صورت خاموش شدن، حتما باید یک ترمز جانبی داشته باشند که آن وسیله سقوط نکند و جان کسی را به خطر نیندازد. ترمز جانبی امنیت وینچ‌ها را تا حد قابل توجهی افزایش می‌دهد و نیز بر دوام آن‌ها نیز تاثیر دارد.

مشاهده مطلب
تسمه نقاله

کلام آخر

وینچ‌ها از دسته تجهیزات پر استفاده در دنیای صنعتی هستند و کمک بزرگی در جهت جا به جایی و یا کشیدن محموله‌های سنگین ارائه می‌دهند. وینچ‌های برقی در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌گردند که طی این مطلب به بررسی وینچ‌های برقی تک فاز پرداختیم. خوب است بدانید که توان و ارتفاع این وینچ‌ها بستگی به ویژگی‌ها و نوع آن‌ها دارد، بنابراین، لازم است شما قبل از تهیه کردن آن‌ها، یک انتخاب مناسب با توجه به خواسته‌های خود انجام دهید.

تولید محتوا: کانون تبلیغاتی فرمو

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *