کاربرد وینچ دستی چیست ؟

وینچ دستی Winche Hand ابزاری است که برای کشیدن یا بلند کردن وسایل بزرگ و سنگین  که با دست کار می کند روش های مقرون به صرفه برای کشیدن و بلند کردن بار هستند و می توانیم طیف گسترده ای از تولید کنندگان برتر تجهیزات بالا بری  از جمله Liftingsafety ، Yale ، Pfaff،  Verlinde ارائه می دهیم مانند :بارگیری قایق ها بر روی ترلیرها ،حمل و نقل یا برداشتن بارهای سبک چندمنظوره استفاده می شود .

توجه :از وینچ ها هرگز نباید برای بالا بردن یا بلند کردن یا حمل و نقل افراد  و سواری انسان استفاده شود . از وینچ ها نباید برای بارگیری در مناطقی که افراد در آن حضور دارند استفاده شود .

 

کاربرد وینچ دستی

_ جا به جایی وسیله ها را برای مکانیک آسان ترمی کند .

_برای استفاده با کابل یا بند طراحی شده است .

_ ظرفیت ها :400تا4000پوند

_انواع مختلفی موجود است

انواع وینچ دستی

  • دستگیره های دستی بیل بالابر های طناب با سیم دستی _300 کیلوگرم تا 800 کیلوگرم
  • ونیچ دستی Pfaff بالابرها سیم طناب دستی _125 کیلو گرم تا 5000کیلوگرم
  • ونیچ دستی Gebuwin _150 کیلوگرم تا 7500 کیلوگرم
  • ونیچ دستی تراکتنی بالابرهای سیم طناب دستی _150 تا 3000 کیلوگرم
  • ونیچ دستی Verlinde بالابرهای سیم بکسل دستی _150 تا 3000 کیلوگرم

 

ظرفیت هر ونیچ دستی ممکن است در تمام محدوده متفاوت باشد و ممکن است به مقدار طناب باقی مانده در طبل در هنگام استفاده بستگی داشته باشد همه آنها با کابل گالوانیزه یا طناب مفتول فولادی ضد زنگ برای هر شرایط سخت عرضه می شود .

سرعت در وینچ دستی

تک سرعته که اصلی ترین طراحی است و از یک چرخ دنده استفاده می شود یک چرخ دنده سیاره ای که برای لنگ خوردن بسیار کارآمد و آسان کننده کار می باشد . برای قایق های کوچک و مسافت های کوتاه بسیار مناسب است .

مشاهده مطلب
راهنمای کامل خرید وینچ برقی

ظرفیت : 400 تا 2100 پوند

دو سرعته دارای دو دنده می باشد که در زمانی که  سرعت کم  است لنگ قدرتمند عمل می کند و سرعت بالا باعث خم شدن راحت تر است

چرخ دنده سیاره ای برای لنگ خوردن کارآمد و آسان ایده ال است و می تواند قایق های بزرگ را بلند کند یا مسافت طولانی آن را بکشد .

ظرفیت:1600 تا3700 پوند

 

چرخ دنده ایی از پیچ استفاده می کند  تا دنده را قدرتمندتر از وپیچ دنده سیاره ای جهت را معکوس  می کند . مناسب برای قایق ها و دوچرخه ، نگهداری تجهیزات بالابری روی کامیون و حرکت کنترل شده بارها کاربرد دارد .

ظرفیت ها 1500 تا 3000 پوند

 

وپیچ ترمز که دارای خود قفل شونده است و عمل نگهدارنده بارگیری هنگام توقف لنگ زدن ترمز به طور عملکرد خودکار اعمال نمی شود

چرخ دنده سیاره ایی برای کاربری آسان لنگ خوردن عالی برای وسیله ی نقاله دانه ، بالابر قایق ، جرثفیل ،وانت یا بالابر عمودی کاربرد دارد .

ظرفیت ها 2000 تا 4000 پوند

 

انواع لنگ 

لنگ دستی استاندارد به شما اجازه می دهد تا با حرکت دایره ای دستگیره را به کابل یا بند بکشد کشش و آزاد سازی آسان و مداوم را امکان پذیر می کند

با حرکت اهرم به جلو و عقب درام وینچ را می چرخاند وقتی فضای کافی برای لنگ دستی چرخان وجود ندارد برای کشش افقی یا شیب د ار استفاده  می شود

حلقه درایو این اجازه را می دهد که ونیچ بر روی او سوار شود .

بلوک قرقره هم می تواند ظرفیت کشیدن یک ونیچ را دو برابر کند می تواند برای جا به جایی یک لنگر و صاف نگه داشتن  کابل های ئنیچ استفاده کرد

ظرفیت های ونیچ 

ظرفیت ونیچ دستی با یک لایه طناب  پیچیده شده و به دور طبل درجه بندی می شود برای هر لایه ی اضافی ظرفیت 10 % کاهش می یابد

مشاهده مطلب
وینچ دستی

به عنوان مثال :یک ونیچ 2000 پوندی که یک بار نورد را روی یک سطح هم تراز و صاف می کشد می تواند تا 20000 پوند را تحمل کند ولی زمانی که یک شیب 5 % در سطح وجود داشته باشد همان ونیچ می تواند یک بار نورد را تا وزن 13340 تحمل کند وزنی که ونیچ می تواند بکشد کاهش می یابد .

تولید محتوا و سئو توسط کانون تبلیغاتی فرمو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *