راهنمای خرید اره برقی

 

اره برقی از دسته ابزارآلاتی است که در برخی از صنایع همچون نجاری و باغبانی بسیار پرکاربرد می باشد. این اره با تغذیه از برق و داشتن تیغه هایی برنده، حجم زیادی از چوب را با سرعت بالایی برش می دهد. کار با این ابزار بسیار حساس است و در صورت نداشتن تخصص می تواند خطرآفرین نیز باشد، از این رو افراد به هنگام استفاده، در کنار رعایت نکات ایمنی می بایست از تخصص کافی نیز برخوردار باشند.

در هر صورت اگر قصد خرید این محصول برقی را دارید می بایست یکسری نکات که در ادامه در مورد آن بیشتر صحبت می کنیم را در نظر بگیرید تا بتوانید خریدی موفق داشته باشید.

راهنمای خرید اره برقی

تعریفی جامع از اره برقی

اره برقی که در بازار آن را با نام های اره زنجیری و اره موتوری نیز می شناسند ابزاری است که در صنایع چوبی، آتش نشانی، مجسمه سازی، منابع طبیعی و کشاورزی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. چوب برها با استفاده از این ابزار تنه های درختان، چوب های ضخیم، شاخه های قطور و … را برش می دهند. اره برقی حتی برای بسیاری از کارهای خانگی نیز کاربرد دارد.

در بازار اره زنجیری بر اساس نوع نیروی محرکه و سوخت در دو نوع بنزینی و برقی موجود است؛ یعنی موتور آن با استفاده از این دو نیرو موجب به حرکت درآمدن تیغه اره می شود. نوع برقی امروزه در مقایسه با بنزینی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. اره برقی خود به دو نوع تقسیم می شود، نوع شارژی و نوعی که با استفاده از برق شهری 220 ولت کار می کند.

قسمت های تشکیل دهنده اره برقی

این محصول از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که مجموع آن ها موجب کار کردن دستگاه، برای بریدن و اره کردن می شود. اصلی ترین قسمت این ابزار موتور است که از طریق نیروی محرکه الکتریسیته کار می کند. اره برقی از مجموعه ای تیغه تشکیل شده که به صورت زنجیروار به هم متصل شده اند و روی آن داندانه هایی قرار گرفته تا عملیات برش را به خوبی انجام دهند. این تیغه ها دور یک صفحه پیچیده شده اند و به هنگام روشن شدن دستگاه از طریق نیروی اعمال شده از سوی موتور به دور آن (صفحه فلزی ) می چرخند.

مشاهده مطلب
دستگاه اره عمود بر

نکاتی کاربردی برای انتخاب اره برقی مناسب

این دستگاه معمولا با قیمت بالایی به بازار عرضه می شود از این رو سعی نمایید دستگاهی را خریداری کنید که متناسب با نوع حرفه و نیازتان باشد تا در برابر هزینه ای که صرف نموده اید بتوانید از قابلیت های آن بهتر بهره مند شوید. از این رو خوب است که قبل از خرید یکسری نکات را بدانید از جمله موارد زیر:

  • میزان استفاده از اره برقی

اولین قدم برای انتخاب این ابزار، میزان استفاده از اره زنجیری است. اگر حجم کارتان زیاد می باشد؛ بهتر است که از اره بنزینی استفاده کنید چرا که قدرت موتور اره بنزینی از برقی بیشتر است. اگر نوع فعالیت شما سبک است مانند برش شاخه های درختان، انتخاب این محصول گزینه ای ایده آل می باشد. اگر کارتان به گونه ای کم حجم است استفاده از اره برقی سنگین وزن ضرورتی ندارد شما می توانید از اره ای سبک تر نیز برای انجام امور خود بهره ببرید.

  • توجه به طول صفحه ساتوری

صفحه ساتوری در واقع همان صفحه فلزی است که مجموعه تیغه ها به دور آن دوران می کنند. هر چه طول ساتوری بیشتر باشد یعنی به نیروی بیشتری برای چرخیدن نیاز دارد در نتیجه موتور پرقدرتری را می طلبد که به تبع آن دستگاه نیز سنگین وزن تر می شود. هر چه موتور و دستگاه سنگین تر شوند نشان دهنده این است که حجم کار گسترده تر است و به افراد کار بلدتر و متخصص نیاز دارد. پس با توجه به نوع و حجم کار می توانید طول صفحه ساتوری را انتخاب کنید.

تولید محتوا: کانون تبلیغاتی فرمو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *