راهنمای خرید بکس بادی

بکس بادی یکی از ابزارهای پرکاربرد در صنعت می باشد که کاربران از آن به منظور فعالیت های خدماتی، تعمیراتی و بادی استفاده می کنند. در این مقاله می خواهیم درباره راهنمای خرید بکس بادی صحبت کنیم؛ این که اصلا این ابزار چیست؟ چه کاربردی دارد و برای چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد؟

بکس بادی چیست؟

بکس بادی که از آن با نام های آچار بادی، آچار پنوماتیک و یا ایمپکت بادی نیز یاد می کنند، ابزاری است که برای باز و یا بسته نمودن پیچ و مهره به کار گرفته می شود. این ابزار قابلیت استفاده در امور صنعتی کوچک و بزرگ را دارد.

بکس بادی همان طور که از نام آن بر می آید دارای عملکردی بادی است و انرژی مورد نیاز خود را از نیروی مکانیکی تامین کند. این ابزار قدرتمند گاز یا هوای ورودی را به انرژی مکانیکی برای کار تبدیل می کند. نحوه عملکرد آن بدین صورت است که گاز یا همان هوای ورودی از طریق کمپرسور فشرده سازی می گردد و سپس گاز فشرده شده از طریق موتور پنوماتیک موجب تولید نیروی مکانیکی و در نهایت کار نمودن بکس می شود.

کاربرد بکس بادی

حال می خواهیم ببینیم از این ابزار در چه صنایعی می توان استفاده نمود یا به عبارتی چه نوع فعالیتی را می توان با بکس بادی انجام داد؟

همان طور که اشاره کردیم بکس بادی ابزاری است که از آن برای باز و بسته نمودن انواع پیچ و مهره به کار گرفته می شود. از این رو در صنایع و گارگاه های تولیدی همچون نجاری ها، آپاراتی ها (پنچرگیری)، مکانیکی ها و سایر امور فنی بیشترین کاربرد را دارد. باز و بسته کردن پیچ و مهره لاستیک برای مکانیکی ها با کمک بکس بادی بسیار راحت شده است.

مشاهده مطلب
تسمه جغجغه ای

نکات طلایی به هنگام خرید بکس بادی

خریدار اگر قصد خرید این ابزار کاربردی را دارد در کنار توجه به قیمت می بایست یکسری آیتم دیگر از جمله موارد زیر را نیز در نظر بگیرد:

انتخاب نوع و مشخصات ظاهری بکس بادی

اولین قدم برای خرید بکس بادی توجه به نوع آن می باشد. این ابزار در سه نوع پروانه ای، مستقیم و تفنگی طراحی و تولید شده است که خریدار می تواند با توجه به حجم کار و میزان نیاز، نوع بکس مد نظر خود را انتخاب نماید. بکس مستقیم در مقایسه با دو نوع دیگر از میزان قدرت بالاتری برخوردار می باشد. همچنین خریدار بهتر است که ابزاری را انتخاب نماید که از نظر مشخصات ظاهری به صورت دسته دار باشد تا کاربری آسانی به هنگام باز و بسته نمودن پیچ داشته باشد.

جنس بدنه

جنس بدنه یکی دیگر از آیتم های مهم خرید تلقی می شود چرا که هم از نظر قیمت حائز اهمیت است و هم از نظر کیفیت. معمولا بکس بادی هایی که در بازار موجود اند دارای جنسی آلومینیومی و یا نزدیک به آن هستند.

سایز شفت

سایز شفت در انتخاب این ابزار بسیار مهم است و می بایست با توجه به زمینه کاری انتخاب شود. شفت قسمتی از بکس بادی است که موجب باز و بسته کردن پیچ و مهره ها می شود. این بخش که بر حسب اینچ بیان می گردد با توجه به نوع پیچ و مهره سایزهای مختلفی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *