معرفی اهرم های صافکاری بدون رنگ

در زمان فعلی، استفاده از ابزار در کار های مختلف روز مره به یکی از نیاز های اساسی تبدیل شده است. با توجه به کم رنگ شدن بازار خرید خودرو های دست دوم، وسایل خانگی کارکرده و …، استفاده از ابزار های صافکاری روشی حرفه ای برای بر طرف کردن معایب ظاهری می باشد. ابزار صافکاری انواع مختلفی دارد و بسیاری از آن ها مخصوص صافکاری بدون رنگ است. با رشد فناوری و علم، ابزار آلات هم پیشرفت زیادی داشته است. با توجه به افزایش تصادفات و ضربه دیدن خودرو ها و البته کاهش قیمت ماشین های تصادفی و آسیب دیده، هنر صافکاری و ترمیم و مهارت باز سازی، حائز اهمیت خواهد بود.

با به کار بردن فلز آلومینیوم در صنعت حمل و نقل به جای استفاده از فولاد، صافکاری خیلی سخت و دشوار نخواهد بود. وجود فولاد در اتوموبیل ها و … باعث سختی در کار می شد.

اهرم های صافکاری با توجه به نوع و شدت آسیب دیدگی خودرو ها طراحی می شوند. هر کدام از ابزار صافکاری، در سایز های متفاوتی عرضه می شوند و کارایی های مختلفی دارند.

معرفی اهرم های صافکاری بدون رنگ

اهرم های صافکاری جزو ابزار آلات پر کاربرد در صافکاری بدون رنگ هستند. این میله ها انواع مختلفی دارند و دقت کار آن ها بسیار بالا می باشد. این میله ها در سایز ها و شرکت های مختلف تولید و روانه ی بازار می شود. به این میله های کارامد، اهرم های صاف کاری نیز می گویند. میله های pdr – پی دی آر جزو مهم ترین و مدرن ترین اهرم ها در صافکاری بی رنگ هستند. این میله ها در دو حالت چرخشی و اهرمی عرضه می شوند. دلیل تولید میله های صافکاری بدون رنگ به این دو صورت، شدت و محل ضربه، و نوع و سختی فرو رفتگی است.

مشاهده مطلب
معرفی دستگاه نقطه جوش صافکاری چند کاره

امروزه استفاده از ابزار صافکاری علی الخصوص اهرم های صافکاری بدون رنگ، بسیار متداول می باشد. ابزار دستی برای باز سازی همه ی قسمت های بدنه ی خودرو استفاده می شود؛ اما ابزار دیجیتال و مغناطیسی صافکاری بابت ترمیم قسمت های ضربه خورده و تگرگ استفاده می شود.

 

میله های صافکاری یا پی دی آر که نوعی ابزار جدید و پیشرفته به حساب می آید، جای قالب تنه در صافکاری سنتی را گرفته است. لازم به ذکر است استفاده از این اهرم ها در صافکاری، از عهده ی هر کسی بر نمی آید و فقط افراد متخصص و حرفه ای در این زمینه می توانند به بهترین نحو از این وسایل بهره ببرند.

انواع اهرم های صافکاری بدون رنگ

اهرم های صافکاری بی رنگ که کاربرد بسیاری دارند، در دو نوع متفاوت تولید می شوند: میله های صافکاری پی دی آر که مخصوص فرو رفتگی های تیز هستند و میله های صافکاری پی دی آر که برای فرو رفتگی های نرم استفاده می شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *