دستکاه صافکاری مغناطیسی

ممکن است در بعضی مواقع به علت استرس یا حواس پرتی با خودرویی دیگر تصادف کنیم. در این شرایط، خودروی ما به عنوان اتوموبیل دست دو در بازار، قیمت کم تری دارد. این جاست که ابزار آلات صافکاری به کمک ما می آیند و مب توانند تا حد زیادی معایب ظاهری خودرو را پوشش دهند. این ابزار می توانند ابزار دستی و کوچک یا دستگاه هایی بزرگ و حجیم باشند. البته استفاده از این وسایل کار هر کسی نیست و تنها افراد کار بلد و حرفه ای می توانند با استفاده از این ابزار بدنه ی خودرو را ترمیم و باز سازی کنند.

انواع ابزار صافکاری با اندازه و کارایی های مختلف

 

ابزار آلات صافکاری انواع مختلفی دارند و هر کدام برای کار بخصوصی ساخته شده اند. سمباده، دستگاه جوش، قالب تنه، اهرم های چوموک یا بدون رنگ، ابزار چوبی و دستگاه های مغناطیسی از مهم ترین ابزار صافکاری محسوب می شوند که کاربرد های بسیاری دارند. در این مقاله دستگاه مغناطیسی صافکاری مورد بررسی قرار می گیرد و نقاط قوت و ضعف و کارایی آن نیز گفته می شود.

دستگاه مغناطیسی صافکاری

دستگاه های مغناطیسی صافکاری در ابعاد و وزن های مختلفی ساخته و روانه ی بازار می شوند. این ابزار پر کاربرد می توانند یکی از وسایل مورد نیاز و مهم برای صافکاران باشند؛ زیرا دستگاه مغناطیسی می تواند با ویژگی هایی که دارد به خوبی ایرادات ظاهری ماشین را که ممکن است در سانحه ی تصادف به وجود بیاید را محو کند.

اساسا دستگاه های صافکاری مغناطیسی برای رفع قری های تگرگی استفاده می شوند. قری های تگرگی به صورت گودال بوده و خط تیز ندارد. این دستگاه ها مخصوص این نوع آسیب دیدگی ها است؛ در نتیجه برای هر نوع قری و ضربه ای کاربرد ندارد و محدود می باشد. به عنوان مثال می توان کاپوت خودرو را هنگامی که مورد اثابت تگرگ قرار گرفته است، در نظر گرفت که دستگاه مغناطیسی صافکاری به راحتی می تواند این نوع آسیب را بر طرف کند. بنابراین این ابزار مخصوص صافکاری، با قدرت محدود خود، گودی هایی با فشار مشابه و تگرگ خوردگی را ترمیم می کند.

مشاهده مطلب
ست چسب زنده به همراه قوری کشی فلزی

دستگاه مغناطیسی صافکاری مدل جدید و پر کاربرد در امر صافکاری

 

دلایل استفاده از دستگاه مغناطیسی در صافکاری چیست؟

با توجه به پیشرفت صنعت خودرو سازی و ساخت بدنه ی اتوموبیل ها با آلیاژ های سبک و با ضخامت نسبتا کم، استفاده از ابزار آلات سنتی و قدیمی صافکاری مانند قالب تنه سخت خواهد بود و ممکن است کار را دشوار تر

هم بکند. به همین دلیل، استفاده از ابزار صافکاری مدرن مانند دستگاه مغناطیسی صافکاری، می تواند بسیار مؤثر ظاهر شود.

هر کدام از این دستگاه ها علاوه بر متنوع بودن در زمینه ی رنگ و اندازه و سنگینی، از نظر قدرت و کاربرد نیز با هم متفاوت اند. بعضی از دستگاه های معناطیسی، قابلیت های بیشتری دارند و در صافکاری حرفه ای تر ظاهر می شوند. پس باید در انتخاب این نوع ابزار مخصوص صافکاری، به خصوصیات محصولات و قیمت آن توجه داشت.

 

هر یک از دستگاه های مغناطیسی صافکاری، خصوصیات مخصوص به خود را دارند و از نظر ظاهری با هم متفاوت هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *