راهنمای خرید دستگاه جوش خانگی

دستگاه جوش خانگی ، وسیله ای کاربردی که هم در صنعت به کار برده می شود و هم مصرف خانگی دارد. اگر شما هم به هر منظوری به این دستگاه نیاز دارید، باید قبل از خرید آن یک سری نکات را فارغ از قیمت آن در نظر داشته باشید. به این منظور ابتدا باید با چیستی و یا نحوه کار این دستگاه آشنا شوید.

آشنایی با دستگاه جوش خانگی

دستگاه جوش خانگی، وسیله ای است که در جوشکاری به منظور اتصال دو قطعه به یکدیگر به کار برده می شود. این دستگاه بیشتر برای اتصال انواع مختلففلزها آن هم به صورت دائم مورد استفاده قرار می گیرد. عمل جوشکاری به سه صورت دستی، جوشکاری سیم و جوشکاری قوس الکتریکی خودکار انجام میشود. با توجه به هر کدام از آن ها دستگاه جوش به کار رفته متفاوت می باشد. دستگاه جوش، جریان متناوب را که ولتاژ بالایی دارد و شدت جریان آن کم است به جریان مستقیمی تبدیل می کند که ولتاژ آن پایین است اما شدت جریان بالایی دارد.

در زمان خرید دستگاه جوش به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

سوال بسیار مهمی که پاسخ آن میتواند به شما در انتخاب یک دستگاه جوش خانگی مناسب و باکیفیت کمک کند. در هنگام خرید دستگاه جوش خانگی باید به یک سری نکات توجه کنید که عبارتند از:

شدت جریانی که توسط دستگاه جوش تولید می شود

دستگاه جوش خانگی توانایی های مختلفی در میزان تولید شدت جریان دارند. به عبارتی اصلی ترین وجه تفاوت و تمایز کننده این دستگاه ها، شدت جریان تولیدی آن ها است. توجه داشته باشید که شدت جریان تولید شده با شدت جوشکاری و قطعه مد نظر شما رابطه مستقیم دارد. هر چه قطعه کار شما ضخیم تر باشد و جوشکاری با شدت بیشتری انجام شود به دستگاه جوش با جریا تولیدی بیشتری نیاز خواهید داشت.

مشاهده مطلب
راهنمای خرید دستگاه جوش

بررسی چرخه عملکرد دستگاه جوش

منظور از این چرخه عملکرد مدت زمانی است که اینورتر یا همان دستگاه جوش می تواند بدون هیچ وقفه ای کار کند و سپس نیاز به خنک شدن و توقف دارد. این فاکتور در این دستگاه ها برحسب درصد اعلام می شود. برای مثال اگر دستگاه  100 درصد باشد به این معنی است که توانایی کار بدون وقفه را دارد. اما اگر دستگاهی 50 درصد باشد به این معنی است که که در بازه زمانی مثلا 20 دقیقه کار مداوم نیاز به ده دقیقه استراحت برای خنک شدن دارد.

داشتن لوازم جانبی

لوازم جانبی این دستگاه شامل ابزار هایی همچون کابل رابط، انبر الکترود گیر و … می باشد. برای اینکه بالا ترین کیفیت و عملکرد را از دستگاه داشته باشید باید این لوازم را با خود به همراه داشته باشد. از کابل برای منتقل کردن جریان به انبر استفاده می شود. از انبر الکترود گیر نیز برا نگه داشتن الکترود بر روی شماره های گوناگون استفاده می شود.

 

نکات ایمنی که در زمان کار با دستگاه جوش خانگی باید رعایت کنید؟

  • این دستگاه یک مدار برقی محسوب می شود که شدت جریان آن بالا است، قرار گرفتن در بین آن و یا حتی لمس آن ممکن است شما را با شوک برقی مواجه کند که حتی در برخی مواقع منجر به مرگ میشود. به همین خاطر پیشنهاد میکنیم با احتیاط از آن استفاده کنید و دستکش ایمنی را نیز فراموش نکنید.
  • زمانی که الکترود ذوب میشود گازهای خطرناک ایجاد می کند. که اگر در محیط سربسته باشید ممکن است موجب مشکلات تنفسی گردد. می توانید از ماسک نیز سود ببرید.
  • اشعه ای که در زمان کار با دستگاه تولید می شود برای چشم مضر است و همچنین در صورت برخورد با پوست می تواند باعث سوختگی شود، پس حتما از لباس مناسب و عینک ایمنی استفاده کنید.
  • به دلیل اشعه های این جوش، احتما سوختگی و آتش سوزی وجود دارد. به همین سبب توصیه میشود در نزدیکی مواد قابل اشتعال و … از آن استفاده نکنید.
مشاهده مطلب
10 مدل از پرفروش ترین دستگاه های جوش برند آروا  

دستگاه جوش خانگی را از کجا تهیه کنیم؟

بعد از انتخاب دستگاه جوش خانگی مد نظر خود، این که آن را از کجا تهیه کنید دغدغه ای ذهنی شما خواهد بود. ایتال صنعت این محصول را با بهترین کیفیت، به صورت تضمبنب و همراه با تمامی لوازم جانبی ارائه می دهد. قیمت آن نیز بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد. تنها کافی است با این شماره تماس بگیرید : 09126239973

تولید محتوا و سئو توسط کانون تبلیغاتی فرمو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *