تفاوت ابزار صافکاری مدرن با سنتی

با پیشرفت روزافزون تکنولوژی و فناوری، طبیعی است که صنعت خودروسازی و تعمیر آن نیز دستخوش تغییر و تحول می شود. این تغییرات به صافکاری خودرو نیز راه یافته است. امروزه دیگر هنگام آسیب رسیدن به بدنه خودرو، با استفاده از ابزارهای قدیمی آن را تعمیر و درست نمی کنند، چرا که روش ها و ابزارهای بسیاری مدرنی وارد بازار شده است که کار را راحت تر از قبل کرده است. ابزارهای صافکاری مدرن و سنتی هردو عملکرد یکسانی دارند و سبب رفع فرورفتگی بدنه خودرو می شوند. اما ابزارهای جدید مزایایی دارند که در نمونه های قدیمی وجود ندارد.

مزیت های استفاده از ابزار صافکاری مدرن

ابزار صافکاری مدرن که در عرصه رقابت در برابر ابزار های قدیمی قد علم کرده است، نمونه پیشرفته ابزارهای قدیمی است که بعضا با تکنولوژی نیز ادغام شده است. از مزایای استفاده از ابزارهای صافکاری مدرن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سرعت کار را افزایش می دهند.
  • کار با آن ها بسیار راحت تر است.
  • نیاز به زور ندارد.
  • بسیار دقیق می باشد.
  • نتیجه بی نقصی ارائه می دهد.
  • و …

معایب ابزار صافکاری مدرن

ابزارهای صافکاری مدرن، به دلیل پیچیدگی و تکنولوژی به کار رفته در آن ها هزینه بالایی دارند. اما سهولت استفاده از آن ها و کیفیت بالایی که ارائه می دهد، شبب می شود تا امروزه دراکثر صافکاری ها به کار برده شود. البته ناگفته نماند که دیگر با پیشرفت ساخت و تولید خودرو، ابزارهای قدیمی دیگر  برای صافکاری خودرو های جدید جواب نمی دهند.

معرفی ابزارهای صافکاری مدرن

صافکاری، شغلی دشوار و بسیار حساس می باشد که نیاز به مهارت و دقت دارد. ابزارهای مختلفی تا به امروز به کمک صافکارها آمده است که به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

مشاهده مطلب
راهنمای خرید میله صافکاری

میله PDR

این میله که مخفف شده صافکاری بدون رنگ است در اندازه های مختلف وجود دارد که در مواقعی که خودرو با آسیب دیدگی زیادی مواجه نشود، از آن استفاده می شود. این میله در یک سمت خود دارای دسته و در سمت دیگر خود خمی با زاویه 90 درجه دارد.

تگرگ کش چسبی

از جدید ترین ابزارهای صافکاری که در سراسر دنیا عرضه شده است می توان این ابزار را نام برد که توسط گیره و چسب به بخش های فرو رفته خودرو وصل می گردد. سپس با استفاده از فشار بدنه و نیروی کشنده فرورفتگی را به سمت بیرون می کشد و موجب صاف و یکدست شدن آن میشود.

دستگاه بدون رنگ هاتباکس

این دستگاه به صافکار این امکان را می دهد تا بدون باز کردن بخش های داخلی ماشین، فرو رفتگی بدنه آن را بی هیچ فشار و ضربه ای رفع کند. امروزه داشتن این دستگاه برای هر صافکاری ضروری می باشد.

دستگاه  صافکاری مغناطیسی

این دستگاه با استفاده از امواج گرداب الکتیکی عمل می کند. چرا که این امواج موجب می شوند تا مولکول های فولادی سطح بدنه خودرو تحت جنبش به حرکت درآیند و به دنبال آن فرورفتگی ها را رفع کنند.

خشک کن رنگ موضعی

از دیگر دستگاه های نوین صافکاری می توان به این ابزار اشاره کرد که توسط مادون قرمز کار می کند. دیگر نیاز نیست همچون گذشته برای خشک شدن رنگ بدنه، مدت ها صبر کنید. این دستگاه با لامپ های مادون قرمز تعبیه شده در آن در کم ترین زمان رنگ را خشک می کند. طراحی این دستگاه نیز به گونه ای است که برای تمامی قسمت های خودرو قابل استفاده می باشد.

دستگاه مکش

این دستگاه که جز ابزارهای جدید صافکاری محسوب میشود با استفاده از حرکت مکش و فشرده نمودن هوا به سوی خارج موجب می شود تا فرورفتگی بدنه رفع شود. این دستگاه ها قابلیت تنظیم فشار هوا را نیز دارند.

مشاهده مطلب
راهنمای خرید جک صافکاری و شناخت انواع آن

نکته: توجه داشته باشید که استفاده از هر کدام از این دستگاه ها، نیاز به مهارت و تجربه و دانش در این زمینه دارد. اگر تخصص لازم را ندارید استفاده زا آن ها ممکن است خسارت های زیادی را به بدنه خودرو وارد کند.

خرید ابزار صافکاری مدرن

انتخاب ابزار صافکاری مدرن بسیار حائز اهمیت می باشد اما اینکه این ابزار را از کجا تهیه می کنید نیز مهم است. ایتال صنعت با عرضه بهترین محصولات و ابزارهای صافکاری در این حوزه، این اکان را برای شما فراهم کرده است تا بتوانید به صورت آنلاین و اینترنتی نیز ابزارهای صافکاری مدرن و قدیمی را سفارش دهید و در سریع ترین زمان درب منزل و یا محل کار خود تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *