انواع ابزار آلات دستی خانگی +خرید

 

همانطور که می دانید با توجه به بالا رفتن هزینه های خدمات انجام دادن بعضی موارد فنی در خانه باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود. ابزار آلات دستی خانگی با توجه به کاربردهای فراوانی که در خانه دارد امروزه به یکی از کالاهای ضروری در هر خانه تبدیل شده است. این ابزار آلات دارای هیچ گونه موتور یا باتری نبوده و نیروی محرکه آن همان انرژی مکانیکی دستی افراد می باشد البته در بعضی ابزار آلات برای راحت تر شدن استفاده کاربران از ابزار آن ها انرژی برقی نیز وجود دارند که به افراد در تسریع انجام کارها و همچنین راحت تر انجام دادن آن کمک می کند.

 

این ابزار آلات کاربردهای زیادی همچون صاف کردن، کوبیدن، صیقل دادن، خرد کردن و برش دادن و … دارند که به همین دلیل در موارد خانگی زیادی می توان از این ابزار آلات استفاده کرد.

 

انواع ابزارآلات دستی

همان طور که گفته شد این ابزار آلات کاربردهای فراوانی دارند که برای هر کدام از موارد یک ابزار مخصوص وجود دارد این ابزار عبارتند از؛ جعبه ابزار، انبر دست و دم باریک، آچار، پیچ گوشتی، اره، متر، پتک، چکش، تیشه، کاردک، کاتر، قیچی، منگنه کوب، سرامیک بر، چراغ قوه و …

 

این ابزار آلات که هر کدام کاربرد مخصوص به خود را دارند در موارد و کارهای مختلفی استفاده می شوند که آن ها را در جعبه مخصوص که به آن جعبه ابزار می گویند نگهداری می شوند.

اکنون به کاربردی های چند نمونه از این ابزارها می پردازیم.

انبر دست و دم باریک که کاربردهای تقریبا مشابهی دارند برای خم کردن بریدن و یا چرخاندن انواع سیم و کابل و با در آوردن میخ فرو رفته از چوب و خم کردن وسایل فلزی کوچک کاربرد دارند. از دم باریک در مواردی که امکان استفاده از انبر دست نیست و به انبر ظریف تری نیاز می باشد از دم باریک استفاده می شود.

مشاهده مطلب
دریل چکشی

آچار در انواع مختلف آچار فرانسه، آچار کلاغی و آچار شلاقی موجود هستند که برای باز و بسته کردن پیچ و همچنین جلوگیری از چرخش پیچ از آن استفاده می شود.

پیچ گوشتی که خود در انواع سایز ها و مدل های مختلف دو سو، چهار سو، شش سو، ستاره ای و مربعی موجود می باشد مخصوص باز و یا سفت کردن انواع پیچ می باشد که البته نمونه های برقی و شارژی این ابزار نیز وجود دارد.

اره نیز به صورت دستی و برقی وجود دارد که نوع برقی آن به مهارت نیاز داشته و همه افراد نمی توانند بدون مهارت از آن استفاده نمایند و نوع دستی آن که کاملا قابل کنترل بوده برای هرس درختان، بریدن چوب و… بسیار کاربرد دارد.

متر که یکی از پر کاربرد ترین ابزار آلات به شمار می رود در انواع شکل و متراژ های مختلف وجود دارند متر نواری، متر لیزری و متر مهندسی از رایج ترین انواع متر می باشد

پتک و چکش نیز کاربرد های تقریبا مشابهی دارند و برای کوبیدن اجسام مختلفی از آن ها استفاده می شود پتک از فلز بزرگتری نسبت به چکش ساخته شده است که برای وارد کردن نیروی بیشتر به جسم از پتک به جای چکش استفاده می شود که اغلب دسته چوبی نیز دارند.

تیشه ابزاری است با تیغه نسبتا تیز و دسته چوبی که برای شکستن و خرد کردن اجسامی همچون چوب، آجر و خاک از آن استفاده می شود.

کاردک یک ابزار فلزی صاف و انعطاف پذیر می باشد که از آن برای پهن کردن، برداشتن، مالیدن و… مواد مختلف استفاده می شود.

کاتر یا موکت بر نیز برای برش مواد مختلف پلاستیکی، کاغذی، پارچه ای، موکت و… مورد استفاده قرار می گیرد و انواع مختلفی دارد که افراد با توجه به زمینه کاری خود کاتر مورد نظر خود را انتخاب می کنند.

مشاهده مطلب
معرفی ابزار صافکاری مدرن

خرید بهترین و باکیفیت ترین ابزار آلات

مهم ترین مواردی که هنگام تهیه و خرید این ابزار باید مورد توجه قرار داد کیفیت آن ها می باشد این ابزار باید مقاوم و محکم بوده و جنس بدنه خوبی داشته باشند در مقابل رطوبت مقاوم باشند و به راحتی دچار زنگ زدگی نشوند و همچنین در عین مقاوم بودن وزن زیادی نداشته باشند تا استفاده کردن از آن ها آسان بوده و قابل حمل باشند همچنین شکل ظاهری شیک و طراحی زیبایی داشته باشند و یک جعبه مخصوص داشته تا ابزار به طور منظم در آن جای داده شوند.

اگر به دنبال بهترین و با کیفیت ترین انواع ابزار آلات دستی خانگی می باشید مجموعه ما به شما در انتخاب این محصول کمک می کند شما می توانید برای تهیه و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید و این محصول را به راحتی و بدون واسطه با قیمت مناسب از ما تهیه کنید.

تولید محتوا و سئو توسط کانون تبلیغاتی فرمو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *