گیره شاسی کشی ایرانی

 

امروزه با تولید خودروهای بسیار و راه‌اندازی کارخانه‌های خودروسازی، روزانه تعداد زیادی ماشین در خیابان ها تردد می‌کنند. ممکن است در این ترددها برخی خودروها با هم و اشیای دیگر برخورد کنند. با برخورد خودروها گاهی ممکن است بدنه فرورفتگی یا رنگ پریدگی پیدا کند که با برخی ابزارهای صافکاری قابل رفع شدن است. ولی گاهی وقتا این آسیب به شاسی خودرو وارد می‌شود که در این مواقع باید عمل شاسی کشی انجام شود. ما در این مقاله قصد داریم راجع به گیره شاسی کشی ایرانی که در شاسی کشی خودرو کمک می­کند، صحبت کنیم.

 معرفی شاسی خودرو

شاسی خودرو در واقع همان اسکلت بندی خودرو است. به شاسی خودرو ستون فقرات خودرو نیز گفته می­شود. شاسی خودرو شامل همان اسکلت چهارضلعی خودرو می باشد که وسایل مختلف خودرو از قبیل  صندلی‌ها، موتور و غیره را با خود می برد. شاسی باید استحکام بالایی داشته باشد تا بتوانند از وسایل داخل خودرو به خوبی محافظت کند. یکی از وسایلی که در شاسی کشی خودرو کمک می­کند گیره شاسی کشی ایرانی است.

نحوه انجام شاسی کشی خودرو

شاسی کشی خودرو بعد از تصادف با سه روش مختلف انجام می­شود. این روش­ها عبارتند از: شاسی کشی با میله، شاسی کشی چهار طرفه و شاسی کشی با دستگاه. شاسی کشی با میله در واقع همان شاسی کشی توسط گیره می­باشد.

 

شاسی کشی ماشین

شاسی کشی ماشین ها با استفاده از دستگاهی انجام می­گیرد. که تیفور یکی از معروف ترین این دستگاه ها می باشد. دستگاه های شاسی کشی اهرم های خاصی دارند که این اهرم ها کار شاسی کشی را انجام می­دهند. این اهرم­ها با کمک گیره شاسی کشی ایرانی، شاسی خودرو را جابه جا می­کنند.

کاربرد گیره شاسی کشی

بعد از تصادف و بعد از برخورد خودروها با دیگر ممکن است شاسی خودرو از جای خود تکان بخورد و جابه­جا شود. ماشین های شاسی کشی زنجیرهای مختلفی دارند که با آن ماشین­های مختلف با وزن مختلف را حرکت می دهند. این زنجیرها برای اتصال به خودرو آسیب‌دیده نیاز به یک گیره دارند .گیری شاسی کشی بر روی خودرو آسیب‌دیده قرار می‌گیرد و به زنجیر متصل می شود.  بر روی گیره شاسی کشی ایرانی قلابی وجود دارد. این قلاب موجود بر روی گیره شاسی کشی با کشیدن محکم تر شده و خیال دستگاه شاسی کش را برای جابه­جای خودرو­ها راحت می­کند. در واقع باید گفت که کار گیره شاسی کشی کمک به حمل شاسی مختلف است. اگر این گیره نباشد زنجیرها جایی برای اتصال ندارند و در نبود گیره هم عمل شاسی کشی انجام نخواهد شد.

مشاهده مطلب
همه چیز در مورد جیم پلاک

جمع بندی

روزانه تصادف­های بسیاری انجام می­شود. با انجام این تصادف­ها ممکن است خودروهایی باشند که آسیب جدی دیده­اند و نتوانند از جای خود تکان بخورند. در این مواقع ممکن است راه بسیاری از افراد و خودروهای دیگر را ببندند. برای خلاصی از این مشکل دستگاه­هایی وجود دارند که با یک گیره، که به آن گیره شاسی کشی گفته می­شود خودروها را جا به جا می­کنند. این گیره شاسی کشی ایرانی در سایت italsanat.ir به فروش می­رسد. افرادی که به دنبال خرید این گیره هستند می­توانند به سایت ایتا صنعت مرتجعه کنند و با قیمتی مناسب این گیره را خریداری کنند.

تولید محتوا: کانون تبلیغاتی فرمو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *