نقطه جوش 7 کاره صافکاری

 

روزانه خودروهای بسیاری در خیابان ها تردد می‌کنند و ممکن است به هر دلیلی با یکدیگر برخورد داشته باشند. از طرفی دیگر ممکن است خودروها با حیوانات، طبیعت و حتی یک درخت برخورد کنند. به هر حال با برخورد بدنه خودرو با چیزهای دیگر آسیب به بدنه وارد می­شود و باید آسیب را بر طرف کرد. بدنه خودرو یکی از مهم‌ترین مونتاژهایی است که روی یک خودرو قرار گرفته است. این مونتاژ علاوه بر زیبایی، جنبه حافظت از سرنشینان را هم دارد .برای همین بعد از برخورد بدنه خودرو با هر چیزی باید آن را نزد یک تعمیرکار یا صافکار ­برد. صافکار خودرو با انجام کارهای مختلف و با کمک گرفتن از ابزارهای گوناگون سعی می­کند تا خودرو را به بهترین صورت تعمیر کند. ما در این مقاله قصد داریم راجع به نقطه جوش 7 کاره صافکاری با شما صحبت کنیم.

حرفه صافکاری

بیشتر کسانی که صاحب یک خودرو هستند حداقل یک بار در زندگی خود سراغ یک صافکار رفته­اند. صافکار ها با ابزارهای مناسب و گوناگون به تعمیر بدنه خودرو آسیب دیده می­پردازند. برای همین آنها ابزارهای گوناگون و جدید صافکاری را به خوبی می­شناسند و از ابزارهای خیلی خوب استفاده می­کنند تا بعد از تعمیر­، کم­ترین نشانی از آسیب­ دیدگی بدنه باقی نماند.

انواع ابزار صافکاری

ابزر صافکاری بسیاری مثل پولیش، پمپ رنگ، وسایل بتونه­کاری و غیره وجود دارد که متخصصین این حوزه در تعمیرگاه­ها از آن استفاد می­کنند. ما در اینجا می­خواهیم راجع به نقطه جوش 7 کاره صافکاری صحبت کنیم.

معرفی نقطه جوش 7 کاره

نقطه جوش ۷ کاره صافکاری همانطور که از نامش  فهمیده می­شود برای جوش دادن بدنه خودرو استفاده دارد. البته طراحی این نقطه جوش به صورتی است که قابلیت ضربه زدن به خودرو را نیز دارد و به نوعی به عنوان چکش صافکاری هم از آن استفاده می­شود.

مشاهده مطلب
وینچ سیم بکسلی

اجزای دستگاه نقطه جوش 7 کاره

نقطه جوش 7 کاره صافکاری از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است. این قسمت ها عبارتند از: مبدل­ها، دستگیره، نمایشگر ولتاژ، چکش ضربه زن، سیستم کنترل، واشرها، واشر مثلث و گرد، صفحه تنظیم جریان و غیره اشاره کرد.

کاربرد دستگاه نفطه جوش 7 کاره

نقطه جوش 7 کاره صافکاری همانطور که در عنوان اشاره شده است در حرفه صافکاری کاربرد دارد. یعنی بهتر است بگوییم که دستگاه نقطه جوش صافکاری برای باز کردن قاب خودرو و ستون آن کاربرد دارد. با استفاده از این دستگاه می توان بدون نیاز به شکاف، درهای ماشین را بادگیری کرد. از طرفی هم با این دستگاه صافکار می­تواند گلگیرهای خودرو را زیگزاگ کند. باید گفت که این دستگاه می تواند تودوزی های اتومبیل را هم باز کند و به صافکار کمک کند تا به راحتی به تعمیر اتومبیل بپردازد. این نکته را هم باید متذکر شد که استفاده از این وسیله باعث می‌شود یک صافکار کار خود را به خوبی و با سرعت عالی انجام دهد.

 

نحوه کار کرد دستگاه نقطه جوش 7 کاره

نقطه جوش 7 کاره صافکاری با عبور دادن جریان الکتریکی در قسمتهای سیم­کشی­اش کار می­کند به گونه­ای که ابتدا یک حرارتی را در بین دو فلز تعبیه شده در خودش به وجود می آورد و این حرارت موجب خمیری شدن و ذوب شدن این قسمت می شود. با ذوب شدن این قسمت و با فشار بین این دو اتصال ایجاد می‌شود و این دستگاه شروع به کار کردن می­کند.

ویژگی های نقطه جوش 7 کاره

نقطه جوش 7 کاره توسط کشور آلمان ساخته شده است و طراحی جذابی دارد. دستگاه نقطه جوش ۷ کاره صافکاری مکش بالای بدون رنگی را دارد. این دستگاه انرژی خود را از جریان برق شهری تامین کرده و با یک کابل بلند به پریز برق وصل می­شود. مثل دیگر وسایل برقی موجود، این دستگاه هم یک کلید خاموش روشن دارد. مقاومت این دستگاه بسیار بالاست و اگر در شرایط خوبی نگهداری شود بدون هیچ مشکلی سال‌ها برای صاحبش کار خواهد کرد.

مشاهده مطلب
رونیکس یا توسن

جمع بندی

برای یک صافکار ابزار بسیاری مورد نیاز است تا بتواند یک کار تمیز و دقیقی را داشته باشد. یکی از این ابزار دستگاه نقطه جوش 7 کاره صافکاری است که برای شاغلین در حوزه صافکاری مورد نیاز است. افرادی که می­خواهند دستگاه نقطه جوش 7 کاره را خریداری کنند می­توانند به سایت italsanat.ir  مراجعه کنند. این سایت محصولاتش را با کیفیت مناسب و با قیمت خوبی عرضه می­کند.

تولید محتوا: کانون تبلیغاتی فرمو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *