خرید عمده وینچ برقی

پیش از آن که به فروشگاه هایی که وینچ برقی را به صورت عمده به فروش می رسانند بپردازیم، بهتر است در مورد وینچ برقی، کاربرد آن و همچنین نحوه ی کار آن، اطلاعاتی هرچند مختصر داشته باشیم و برای خرید عمده وینچ برقی با ما همراه باشید.

 

وینچ برقی چیست

اگر بخواهیم وینچ برقی یا الکتریکی را در یک کلمه توضیح دهیم، باید بگوییم که وینچ یک ماشین یا موتور برقی است که کاربردهای مختلف و سبک های گوناگونی دارد. بر اساس اینکه نوع موتور وینچ چگونه باشد، مدل وینچ به انواع سبک، متوسط، سنگین و فوق سنگین دسته بندی می شود.

کاربرد وینچ برقی

ویمچ های الکتریکی در صنعت و حوزه ی ساخت و ساز کاربردهای گوناگونی دارند. از جمله این کاربردها می توان به جرثقیل هایی اشاره کرد که برای بالا و پایین بردن اجسام از وینچ های برقی استفاده می کنند؛ مورد دیگر کاربرد وینچ مربوط به استفاده در نیروگاه ها و پالایشگاه ها، به آب انداختن و بالا کشیدن لنگر کشتی ها، کمک به ماهیگیران در هنگام صیدهای عظیم و تجاری، استخراج و حمل و نقل مواد از درون معادن مختلف به بیرون از معدن، استفاده در کابل کشی های برق و…از هر دو نوع هوایی و زمینی، در ساخت و سازهای ساختمانی که برای بالا بردن یا جابجایی های بزرگ وسایل است.

به منظور جابه جایی مواد در ارتفاع اغلب از جرثقیل های دستی یا بالابرها استفاده می شود، اما با پیشرفت وینچ ها این دستگاه ها جای خود را به وینچ های برقی داده اند. وینچ برقی مورد استفاده در این موارد از نوع وینچ برقی سیم بکسلی تک فاز است. وینچ ها در بنادر، به خصوص بندرهای تجاری نیز استفاده های مهمی دارند، که شامل بلند کردن بسته های بار، به آب انداخت و همچنین بارگیری و بار برداری از روی کشتی ها می شود.

مشاهده مطلب
وینچ دستی چیست؟

نحوه ی کار وینچ برقی چیست

وینچ برقی از چند قسمت مختلف ساخته است که شامل موتور، گیربکس، ترمز، قلاب و عامل کشش که می تواند نوعی زنجیر مستحکم یا سیم بکسل باشد، می شود. نیرویی که برای چرخش موتور به کار می رود توسط الکتروموتوری تامین می شود که به گیربکس وصل شده است.

خرید عمده وینچ برقی

برای خرید وینچ های برقی به صورت عمده و کلی معمولا بایستی به شرکت های وارد کننده محصولات این چنینی مراجعه کرد. اما کدام شرکت ها در این زمینه فعالیت دارند؟ در اینجا نام برخی از این شرکت ها را در اختیار شما دوستان قرار می دهیم.

شرکت های آماکو یا ایران تجارت، پارس سنتر، وی آی پی ابزار و….تنها چند نمونه ی ساده از شرکت هایی هستند که در زمینه ی فروش وینچ های الکتریکی به صورت عمده نقش موثری را در بازار ایفا می کنند.

بالابرها یا همان وینچ ها معمولا بر اساس وزنی که می توانند جابه جا کنند قیمت گذاری می شوند. وزن وینچ ها معمولا از 200 کیلوگرم شروع شده و تا هزار کیلو هم می رسد.

قیمت تکی وینچ 250 کیلویی در بازار در حال حاضر در حدود یک میلیون و پانصد هزار تومان است و قیمت وینچ هزار کیلویی نیز در حدود سه میلیون و پانصد هزار تومان می شود. البته در صورتی که تمایل به خرید عمده وینچ برقی داشته باشید به طور حتم قیمت بسیار پایین خواهد آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *