ابزار صافکاری بیرنگ

هنگامی که خودرو شما براثر تصادف و یا ضرباتی بر اثر عوامل مختلف دچار اسیب می شود می توانید با استفاده از هنر و مهارت صافکاری آن را ترمیم و بازسازی نمایید. صافکاری به صورت بیرنگ یک روش مرسوم و حرفه ای است که می تواند به راحتی معایب ظاهری خودرو شما را پوشش دهد این حرفه توسط ابزار های مختلفی انجام می شود که به آن ها در اصطلاح عام ابزار صافکاری بیرنگ گفته می شود که در ادامه معرفی میکنیم.

معرفی اهرم های صافکاری بدون رنگ

یکی از ملاک های صافکار حرفه ای بودن این است که بتوانند ایراد خودرو را بدون نیاز به رنگ کردن و یا به اصلاح بدون رنگ انجام دهند. اهرم های صافکاری یکی از ابزار های مدرن صافکاری می باشند که در اندازه های مختلف به دو صورت اهرمی و چرخشی موجود می باشند. این میله ها این امکان را به صافکار می دهد تا به راحتی با در نظر گرفتن میزان فرورفتگی ان را رفع نمایند. در اصطلاح تخصصی به این عمل چوموک کاری می گویند به همین خاطر است که به این اهرم ها میله های چوموک نیز گفته می شود. میله های pdr امروزه جز مدرن ترین ابزار های صافکاری بیرنگ به شمار می آیند.

معرفی دستگاه صافکاری مغناطیسی

دستگاه صافکاری مغناطیسی یکی از مدرن ترین و جدید ترین ابزارهای صافکاری بیدون رنگ می باشد که با استفاده از تکنولوژی روز و امواج مایکروویو عمل می کند. امواج مغناطیسی این دستگاه سبب جنبش مولکول های موجود در سطح بدنه ماشین می شود و با حرکت ان ها می تواند فرورفتگی ها و محل های ضربه دیده را ترمیم نماید. به این دستگاه، دستگا تگرگ کش نیز گفته می شود و معمولا برای فرورفتگی های نرم به کار برده می شود.

مشاهده مطلب
بهترین ابزارهای صافکاری

معرفی ابزار صافکاری چسبی

ابزار صافکاری چسبی به صورت یک کیت می باشد که ابزارهای مختلفی را همچون کشنده چکشی،سری های پلاستیکی، کارتگ، کشنده دو پایه، اسپری الکل مخصوص، تفنگ ذوب کننده چسب، سمبه های بادگیری و … راشامل می شود. با استفاده از این مجموعه می توانید ایراد های بدنه خودرو را رفع نمایید. از این ابزار به منظور ترمیم قری های بزرگ نیز به کار برده می شود.

معرفی ابزار صافکاری مکش بادی

دستگاه مکش بادی یکی از تجهیزات جدید صافکاری بدون رنگ می باشد و همانطور که از نامش مشخص است با استفاده از مکش می تواند فرورفتگی های ایجاد شده در سطح اتومبیل را از بین ببرد. این عملیات به وسیله کمپرسور باد انجام می شود و بدون جوشکاری و ریزش رنگ بدنه است.

معرفی قالب تنه

قالب تنه یک ابزار کوچک از جنس فولاد می باشد که به صورت دستی به کار گرفته می شود با استفاده از این وسیله می توانید قری های بدنه را اصلاح نمایید. سطح قالب بدنه صافکتری بدون موج و انحراف و کاملا صیقل داده شده می باشد  و اندازه ان کاملا استاندارد است.

لوازم جانبی صافکاری بیرنگ

در کنار ابزار های تخصصی که در صافکاری بیرنگ یا همان بدون رنگ به کار برده می شوند یک سری وسیله های دیگر نیز هستند که در این حرفه مورد نیاز و ضروری می باشند و عبارتند از: میزکار، آینه و نور مخصوص صافکاری، قلاب ها، سمبه بادگیری، سمبه نیش گیری، پایه نگهدارنده صندوق و کاپون ماشین و جک.

تولید محتوا و سئو توسط : کانون تبلیغاتی فرمو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *