آینه صافکاری

 

آینه صافکاری یک ابزاری کارآمد در حرفه صافکاری است که نقش مهمی را در ایجاد یک صافکاری بدون نقص ایجاد می کند. همان طور که می دانید صافکاری مجموعه ای از فرایند هاست که یک تعمیر کار برای تعمیرات و یا تعویض قطعات انجام می دهد. گاه به هر دلیلی بدنه خودرو دچار آسیب دیدگی جزئی و یا کلی می شود که افراد عادی نمی توانند نسبت به رفع این آسیب دیدگی اقدام کنند و این کار بایستی توسط متخصصان این حوزه آن هم با استفاده از یکسری ابزار و دستگاه انجام گیرد تا نتیجه کار همان باشد که مورد انتظار است.

چراغ صافکاری بدون رنگ

هدف از صافکاری، ایجاد سطحی صاف و بدون فرو رفتگی می باشد و معمولا به دو شیوه بی رنگ و یا با رنگ صورت می گیرد. در صافکاری بدون رنگ، یک تعمیر کار حرفه ای در کنار تخصص خود با استفاده از ابزار آلاتی همچون پمپ باد، میله های صافکاری، دستگاه تگرگ کش، چراغ صافکاری، مشتی و قالب تنه اقدام به ترمیم و تعمیر فرو رفتگی های ایجاد شده بر روی بدنه خودرو می کند. در این میان استفاده از چراغ صافکاری از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که با سایه انداختن بر روی محل صافکاری، سهولت در فرایند ترمیم را برای صافکار به ارمغان می آورد. به بیانی دیگر این ابزار موجبات دید بهتر برای امواج بدنه خودرو را برای صافکار فراهم می آورد. این ابزار در نشان دادن فرو رفتگی و نا همواری های بسیار ریز که با چشم غیر مسلح بر روی بدنه خودرو قابل مشاهده نیستند بسیار کار ساز است. این نوع از چراغ ها دارای پایه قابل نصب بر روی خودرو می باشند تا تعمیر کار به راحتی بتواند فرایند ترمیم و تعمیر را انجام دهد.

مشاهده مطلب
ساخت لامپ صافکاری

پنل نور صافکاری

پنل نور صافکاری یا همان بازتاب کننده نور، ابزاری مناسب جهت تشخیص موج بر روی بدنه خودرو است. این ابزار در واقع از خطوطی موازی تشکیل شده است که می تواند تعمیر کار را در یافتن سریع و دقیق مکانی که موج در آن واقع شده یاری دهد. بدین ترتیب تعمیر کار با به کارگیری از این وسیله می تواند موج روی بدنه را به طور شفافت تری ببیند تا از این طریق به نوعی بتواند در وقت و زمان خود نیز صرفه جویی کند. جنس این ابزار معمولا از مواد پلاستیکی ABS، با ساختاری محکم و با دوام ساخته شده است. پنل نور صافکاری با استفاده از نگهدارنده مستحکم بر روی بدنه خودرو قرار می گیرد.

قیمت ابزار صافکاری

قیمت ابزار صافکاری در بازار با توجه به نوع کاربرد، شرکت سازنده، جنس و …. متفاوت است. به عنوان مثال دستگاه صافکاری بدون رنگ مغناطیسی از سری دستگاه های تگرگ کش است که به منظورترمیم فرورفتگی های ریز ناشی از سنگ ریزه و تگرگ به کار گرفته می شود. این دستگاه با امواج گردابی الکتریکی کار می کند که این امواج مولکول های فولاد را به جنبش درآورده و باعث بیرون آمدن فرو رفتگی ها می شود. این دستگاه به عنوان یک ابزار بسیار کارآمد در صافکاری بدون رنگ به حساب می آید به همین دلیل از قیمت بالا تری نیز در بازار در مقایسه با ابزار هایی همچون مشتی و قالب تنه برخوردار است.

خرید ابزار صافکاری

برای تهیه انواع ابزار آلات صافکاری در زمینه بی رنگ و با رنگ می توان آن را از فروشگاه های آنلاینی که در این زمینه ارائه خدمات می کنند تهیه نمود. در همین راستا، شرکت ایتال صنعت در زمینه عرضه بهترین تجهیزات و ابزار آلات صافکاری، تعمیرگاهی، پشتیبانی و خدمات فنی به مشتریان خود در سر تا سر کشور خدمت رسانی می کند. این مجموعه در بستر اینترنت شرایطی فراهم نموده تا مشتریان بتوانند ابزار مد نظر خود را از بهترین برند با مناسب ترین قیمت خریداری نمایند.

مشاهده مطلب
راهنمای خرید لامپ صافکاری

ابزار مدرن صافکاری

در زمینه تعمیر و صافکاری استفاده از تجهیزات صافکاری جزء لاینفک حرفه صافکاری به حساب می آید چرا که تنها با استفاده از این تجهیزات است که می توان صافکاری بی نقض و ایده آلی را بر روی انواع خودرو پیاده سازی نمود. از این رو بهتر است که تعمیرکاران همواره این نوع از ابزارات به خصوص مدل های به روز و مدرن را تهیه کنند تا بتوانند با سرعت و دقت بالایی عملیات ترمیم و تعمیر را به سرانجام برسانند.

یکی از این ابزار های مدرن می توان اشاره ای به مکنده نمود که یک دستگاه حرفه ای صافکاری بدون رنگ به حساب می آید و تعمیر کار با استفاده از آن می تواند فرو رفتگی های به وجود آمده در بدنه اصلی خودرو را از بین ببرد. و یا میله های PDR یکی دیگر از ابزارات مدرن صافکاری شمرده می شود که با وجود این دستگاه دیگر نیازی به استفاده از چکش و ضربات مکرر برای ترمیم فرو رفتگی ها بر روی بدنه خودرو نمی باشد. این نوع میله ها در صافکاری بدون رنگ به کار گرفته می شوند که کار با آن ها نیاز به مهارت تخصصی تعمیر کار دارد.

تولید محتوا : کانون تبلیغاتی فرمو

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *