هات باکس صافکاری

 

صافکاری یکی از فعالیت ها و مشاغلی است که امروزه به علت زیاد تر شدن اتومبیل ها، لوازم خانگی و…که از جنس فلز ساخته شده اند بیار رونق گرفته است؛ زیرا با توجه به بالا رفتن سرسام آور قیمت اجناس دیگر امکان تعویض سریع السیر وسایلمان را نداریم و ناچاریم تا آن ها را تعمیر کنیم. در این میان پیشرفت های بسیار بزرگ و زیادی نیز در حیطه ی ابزار آلات صافکاری رخ داده است که در اینجا با یک مورد از آن آشنا خواهیم شد.

 

دستگاه هات باکس صافکاری

درابتدا احتمالا بسیاری از ما نام دستگاه هات باکس صافکاری را نشنیده باشیم، پس بهتر است نخست کاملا با مفهوم و معنای آن آشنا شویم. دستگاه هات باکس صافکاری در واقع تکنولوژی مدرن و جدیدی است که برای ترمیم فرو رفتگی ها و ضربه های نقطه ای به بدنه ی اتومبیل، لوازم خانگی و…استفاده می شود. در هات باکس نیازی به باز کردن قسمت های داخلی برای ضربه زدن از سمت داخلبه بدنه به منظور بر طرف سازی فرو رفتگی نمی باشد. با این دستگاه در سریع ترین زمان ممکن و بدون نیاز به رنگ کاری، قسمت آسیب دیده ترمیم خواهد شد.

شاید دانستن نحوه ی سازوکار هات باکس نیز برایتان جالب باشد، به طور خلاصه می توان گفت دستگاه هات باکس با استفاده از تکنولوژی ماکروویو مولکول های فولاد یا هر فلز دیگری را به جنبش درآورده و در مسیر دلخواه به حرکت وا می دارد؛ با استفاده از این روش و امواج الکترومغناطیسی که دستگاه ساطع می کند تمام فرو رفتگی ها به جای اولیه خود باز می گردند بدون آن که نیازی به چکش کاری باشد. دو ویژگی مهمی که برخی از مدل های دستگاه های هات باکس دارند، یکی داشتن صفحه ی نمایشگر دیجیتالی است که وضعیت فلز، دستگاه و شرایط را لحظه به لحظه نشان می دهد و دیگری داشتن کابل بلند است که استفاده از آن را بسیار راحت کرده است.

مشاهده مطلب
اره درخت بر

 

انواع قابلیت های دستگاه هات باکس

در قسمت قبل درباره ی کار اصلی هات باکس یعنی ترمیم فرو رفتگی ها و ضرب دیدگی های نقطه ای صحبت شد، اما هات باکس تنها این قابلیت را ندارد بلکه بسیار پر کاربرد است و در موارد دیگر نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد. به طور مثال، از جمله دیگر کارایی های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

-جدا کردن و درآوردن شیشه های اتومبیل اعم از شیشه های عقب، جلو و سقف

-جدا سازی تمامی قطعات پلاستیکی به کار رفته در قسمت داخلی و خارجی خودرو

-جدا سازی انواع لوگو، علامت برند، برچسب و…که بر روی ماشین چسبانده شده اند.

-باز کردن انواع پیچ و مهره ها، بلبرینگ ها که ممکن است بر اثر گذشت زمان فرسوده و زنگ زده شده باشند و نتوان به هیچ وجه آن ها را به راحتی و با دست باز کرد.

البته شاید برایتان جالب باشد که بدانید دستگاه هات باکس مواردی که ذکر شد را با استفاده از کانکتورهای مختلفی که در آن جا سازی شده است انجام می دهد.

دستگاه صافکاری اتوماتیک

ابزار صافکاری اتوماتیک بدون رنگ نیز نام دیگری است که دستگاه هات باکس اطلاق می شود. اگر بخواهیم به صورت کلی به کاربردهای آن اشاره کنیم می توانیم موارد زیر را برای آن نام ببریم:

بازسازی و صافکاری بدون رنگ بدنه، تقویت استحکام بدنه ی اتومبیل یا هر وسیله ی آسیب دیده، اجرای جوش فایبر گلاس و…از جمله ویژگی های خود دستگاه نیز می توان به قابلیت حمل ساده و آسان، استفاده ی راحت، داشتن نمایشگر برای بررسی و چک کردن لحظه به لحظه ی شرایط، قابل تنظیم بودن با توجه به نیازهای کاربران و تنظیم دستگاه در درجه ای که بدون سوختگی رنگ بدنه صافکاری اتفاق بیفتد.

مشاهده مطلب
وینچ برقی سه فاز

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *