معرفی دستگاه نقطه جوش صافکاری چند کاره

 

امروزه روز با افزایش ترافیک های سنگین خیابان ها و روند صعودی نمودار تصادفات داخل شهری و جاده ای نساز افراد به صافکاری جهت تعمیر و تریم بدنه خودرو بیشتر شده است. دستگاه نقطه جوش صافکاری چندکاره یکی از دیگر دستگاه های کاربردی و مورد نیاز در صافکاری است که به احتمال زیاد در گوشه مغازه صافکار ها بیشتر با آن مواجه شده اید. این دستگاه همانطور که از نامش پیدا است برای جوش دادن بدنه خودرو به کار می رود البته این وسیله به صورت چند کاره طراحی شده است و قابلیت ضربه زدن و نقطه زدن به بدنه خودرو را نیز دارد.

اجزا دستگاه نقطه جوش صافکاری چند کاره

این دستگاه از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که می توان به نمایشگر ولتاژ اصلی، مبدل ها جوش نقطه ای و خطی، دستگیره، مکنده، چکش ضربه زن، میکروپروسسور کنترل سیستم، ست واشر های مثلث و گرد و تنظیم جریان نقطه جوش اشاره کرد.

کاربرد دستگاه نقطه جوش صافکاری چند کاره

می دانید که این دستگاه در صافکاری کاربرد دارد اما خب به چه منظور از آن استفاده می شود؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم دستگاه نقطه جوش صافکاری چند کاره جهت صافکاری رکاب های خودرو بدون شکاف و یا به منظور باز نمودن تو دوزی اتومبیل مورد استفاده قرار می گیرد همچنین در باز کردن قاب های ماشین و صافکاری کردن ستون های خودرو بدون نیاز به شکاف دوبل، بادگیری درب های ماشین، زیکزاک کردن گلگیر و یا درب های اتومبیل و … کاربرد دارد به همین دلیل است که از این وسیله به عنوان دستگاه نقطه جوش چند کاره یاد می شود. استفاده از این وسیله علاوه بر سرعت بخشیدن به کار و افزایش دقت سبب کاهش قطعات تعویضی می شود و هیچ نیازی به برش نیز ندارد.

مشاهده مطلب
باسکول آویز دیجیتال

دستگاه نقطه جوش صافکاری چند کاره چگونه کار می کند؟

دستگاه جوش توسط عبور دادن جریان الکتریسیته و مقاومت الکتریکی در قسمت های مشترک بین دو فلز گرم شده کار می ند که این حرارت به وجود آمده سبب خمیری شدن و ذوب این قسمت می شود و در نهایت با اعمال فشار در بین این دو قسمت اتصال به وجود می اید. در این دستگاه اتصال با جریان کم و البته آمپر بالا انجام می شود که به صورت حرفه ای در صافکاری ها برای رفع فرو رفتگی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

ویژگی های دستگاه نقطه جوش صافکاری چند کاره

دستگاه نقطه جوش چند کاره ساخت کشور آلمان می باشد و تحت لیسانس آلمان تولید شده است و طراحی جذاب و بسیار کاربردی دارد این دستگاه دارای مکش بدون رنگ بادی می باشد که انرژی مورد نیاز خود را توسط برق شهری تامین می کند و دارای یک کابل بلند نیز می باشد تا کاربر بتواند به راحتی از آن در مکان هایی که پریز برق دور است، استفاده کندهمچنین دارای دکمه روشن و خاموش کردن می باشد و برخی از مدل های آن از قابلیت خاموش شدن خودکار نیز بهره برده اند به این معنی که در صورت استفاده نکردن از دستگاه به مدت زمان کم، دستگاه به صورت خودکار خاموش می شود. این وسیله صافکاری بسیار مقاوم و مستحکم می باشد و طول عمر بالایی دارد و اگر شرایط نگهدار آن را خوب رعایت کنید می توانید تا مدت ها به راحتی و بی هیچ مشکلی از آن استفاده کرده و بهره ببرید.

شرایط نگهداری و استفاده از دستگاه نقطه جوش صافکاری چند کاره

به منظور افزایش طول عمر این دستگاه توصیه می شود قبل از هر بار استفاده آن را با یک دستمال تمیز پاک کنید همچنین از فشار آوردن به دستگاه در زمان کار خود داری نمایید. دستگاه نقطه جوش صافکاری چند کاره را در دمای بالا و نزدیک اجاق و آتش و … نگهداری نکنید همچنین بهتر است در زمان کار با این دستگاه از خشک بودن دست ها اطمینان حاصل کنید.

مشاهده مطلب
دستگاه اره فارسی بر

تولید محتوا : کانون تبلیغاتی فرمو

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *