پیستوله مخصوص رنگ خودرو

در دنیای امروز ابزار ها عمر مشخصی دارند . این ابزار ها با ورود محصولات جدیتر و مدرنتر جایگاه خود را از دست داده و به ناچار از گردونه رقابت  حذف میشوند . مدت زمان زیادی میگذرد که قلم موی رنگ آمیزی در زمینه صنعت رنگ آمیزی خودرو جای خود را به  پیستوله های مدرن داده اند . افراد حرفه ایی در زمینه رنگ آمیزی خودرو به خوبی میدانند که ابزار برتر به معنای محصول با کیفیت است از این رو پیستوله مخصوص رنگ خودرو رنگ آمیزی تبدیل به اصلی ترین و مهمترین وسیله کار افراد شاغل در حوزه رنگ آمیزی شده است .

مزایای استفاده از پیستوله

استفاده از پیستوله رنگ آمیزی ضمن صرفه جویی در وقت ، باعث کاهش مصرف رنگ میشود در نتیجه رنگ آمیزی را بیش از پیش مقرون به صرفه میکند . همچنین پیستوله رنگ آمیزی این امکان را فراهم میکند که انواع سطوح را رنگ آمیزی کرد . کار با قلم مو و برس برای هر سطحی جوابگو نیست و در هنگام رنگ آمیزی سطوح سیقلی به خوبی متوجه میشوید که کار با قلم مو چقدر عذاب آور است . پیستوله رنگ آمیزی یک مزیت دیگر دارد و آن اینکه میشود به وسیله آن ضخامت رنگ را بر روی سطح کار تنظیم کرد . خرید پیستوله رنگ آمیزی خودرو نیازمند وارد بودن در این صنعت است اما اگر وارد نیستید جای نگرانی نیست  .

بهترین مارک های تجاری پیستوله رنگ آمیزی

بهترین مارک های تجاری پیستوله رنگ آمیزی خودروعبارتند از :  گراکو مگنوم ، وگنر ، هوم رایت فینیش مکس ، وان هوس اچ وی ال پی و آ اوبن است . اما اگر این مارکها را نتوانستید پیدا کنید باید چند مشخصه ساده را برای خرید مد نظر داشته باشید . تعداد کافی نازل . اکثر پیستوله ها فقط یک نارل دارند که در اکثر موارد کاربردی ندارد پس شما در هنگام خرید دقت داشته باشید که پیستوله مورد نظر چند نازل داشته باشد . متناسب بودن فشار هوای مصرفی با پکپ هوای شما . توجه داشته باشید که یک پیستوله رنگ آمیزی باید فشار هوای استانداردی را داشته باشد تا بتواند عملکرد مناسبی داشته باشد . معمولا فشار هوای مورد نیاز پیستوله رنگ آمیزی در بخش مشخصات آن ذکر شده است که معمولا در پیستوله های مختلف متفاوت است ، پس قبل از خرید از داشتن سازگاری بین پیستوله و پمپ هوای خود مطمپن شوید . بهترین مارکهای پمپ هوا و خوشنامترین آنها عبارتند از : پورتر کابل ،هیتاچی ، بوستیتچ  ، کامپبل هاووس فلد ، دیوالت ، ماکیتا و سنکو.

مشاهده مطلب
ابزار آلات برقی رونیکس

                

انواع پیستوله رنگ آمیزی خودرو 

پیستوله ها سه مدل هستند که بنا به نیاز و کاربرد آن در ضمینه رنگ آمیزی خودرو باید یکی را انتخاب کرد  : پیستوله رنگ رسان ثقلی گه منبع رنگ آن در بالای نازل قرار میگیرد و با نیروی مکش رنگ را اسپری میکند . پیستوله رنگ آمیزی سیفونی که منبع رنگ آن در زیر نازل قرار میگیرد و به وسیله مکش و فشار هوا رنگ را به نازل و سپس اسپری میکند . پیستوله اسپری تحت فشار که برای رنگ آمیزی سطوح گسترده مورد استفاده قرار میگیرد و معمولا در کارخانه های خودرو سازی از آن استفاده میشود .

                                      

 انواع سوزن پیستوله 

 انواع سوزن پیستوله در بازار موجود هستند که بهترین مارک آنها مربوط به کارخانه های خوشنام سازنده پیستوله رنگ آمیزی هستند که در بالا نام آنها ذکر شد . وظیفه سوزن پیستوله تنظیم میزان ورود رنگه به نازل و در نتیجه تنظیم میزان رنگ اسپری شده . علاوه بر تنظیم میزان رنگ اسپری شونده ، سوزن پیستوله وظیفه مخلوط کردن رنگ و هوا را دارد که این عمل باعث یکدست اسپری شدن رنگ بر روی نمونه کار است .

تولید محتوا: کانون تبلیغاتی فرمو

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *