با ابزار صافکاری آشنا شویم

فرایند صافکاری یک امری تخصصی است و نیاز به تجربه و مهارت کافی دارد. اما تنها این دانش و تجربه کافی نیست و صافکار برای این که بتواند حداکثر مهارت را در ترمیم و تعمیر انواع خودور از خود به اجرا بگذارد لازم است که این امر را توسط یکسری تجهیزات مورد نیاز نیز انجام دهد. وجود این ابزار و آشنایی با عملکرد هر کدام از آن ها می تواند در ترمیم هر چه بهتر خودرو بسیار موثر واقع گردد.

مشتی صافکاری

زمانی که خودور بر اثر تصادف دچار فرو رفتگی و ایجاد سطوحی نا صاف بر روی بدنه می شود لازم است که در صافکاری این قسمت از بدنه با استفاده از یکسری ابزارات صاف و ترمیم شود. یکی از این ابزار های مهم مشتی صافکاری است که نقس عمده ای را در صافکاری بدون رنگ بر عهده دارد. صافکار با استفاده از مشتی و سایر ابزار های مورد نیاز ضرباتی را به قسمت آسیب دیده وارد می کند تا آن قسمت از بدنه خودرو بتواند فرم صحیح خود را بگیرد. مشتی صافکاری در کنار قالب تنه دو ابزار مهم برای بازگرداندن خودرو به حالت قبل خود هستند. البته با پیشرفت هایی که در ساخت وسایل های صافکاری به وجود آمده است مشتی و قالب تنه دو ابزار منسوخ شده هستند و بیشتر صافکارانی که به شیوه سنتی فرایند صافکاری را انجام می دهند مورد استفاده قرار می گیرد. 

جرثقیل صافکاری

جرثقیل صافکاری وسیله ای بسیار کاربردی در زمینه شاسی کشی، اتاق سازی و ماشین سازی است که از آن به جهت بالا بردن و کشیدن شاسی انواع خودرو مورد استفاده قرار می گیرد. صافکاران با استفاده از این وسیله به راحتی هر چه تمام تر می توانند به صاف کردن فرو رفتگی بدنه خودرو و ترمیم آن بپردازند. از قابلیت های جرتقیل صافکاری این است که می تواند انواع خودرو را با ظرفیت چند تنی را به خوبی بلند نماید.

مشاهده مطلب
خرید وینچ برقی محک

گیره صافکاری

یکی از ابزار های مهم و پر کاربرد در حرفه صافکاری گیره صافکاری می باشد. از این وسیله در کنار ابزار دیگری به نام اهرم کششی به منظور رفع تور رفتگی ها و سایر ترمیم ها مورد استفاده قرار می گیرد. گیره صافکاری بر روی محلی که دچار آسیب دیدگی شده به وسیله یکسری چسب های مخصوص ثابت می شود سپس اهرم کششی با قرار گرفتن در داخل این گیره ها و با تکیه بر بدنه خودرو به سمت عقب کشیده می شود تا ناحیه ای از بدنه خودرو را که دچار فرو رفتگی شده است اصلاح شود و به حالت قبل خود برگردد.

تولید محتوا: کانون تبلیغاتی فرمو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *