ابزار و وسایل صافکاری

 

در دنیای امروز اتومبیل به یکی از مهمترین وسایل ضروری زندگی انسان ها تبدیل شده است. با این حال ضرورت این وسیله در زندگی انسان و گسترش هر چه بیشتر آن با افزایش آمار تصادفات و متعاقب آن آسیب رسیدن به بدنه خودور همراه بوده است. و چون بدنه خودور از فلز و رنگ پوشیده شده کوچکترین تصادف هم می تواند سبب آسیب رساندن به لایه های آن شود از این رو لازم است با استفاده از ابزار و وسایل صافکاری آن را ترمیم نمود.

ابزار صافکاری چیست؟

ابزار صافکاری عبارت اند از وسایل هایی که صافکار و نقاش با استفاده از آن ها به ترمیم فرورفتگی ها، قر شدگی ها، خط و خش بدنه خودرو و … می پردازد. صافکاری یک حرفه ای بسیار حساس و تخصصی است از این رو یک صافکار ماهر باید به گونه ای کار خود را انجام دهد که اثری از فرایند های صافکاری بر روی آن باقی نماند. که لازمه آن علاوه بر داشتن تجربه و مهارت استفاده از ابزار آلات مخصوص صافکاری می باشد. ابزار صافکاری بر اساس نوع فرایند صافکاری متفاوت است که صافکار لازم است آشنایی کامل با آن ها را داشته باشد که در حین انجام فرایند صافکاری اثراتی از صافکاری و ترمیمی بر روی بدنه باقی نماند زیرا سبب ایجاد جلوه ای نا زیبا بر روی سطح اتومبیل می گردد.

آشنایی با ابزار صافکاریی

در حرفه صافکاران، صافکاری به دو دسته بی رنگ و با رنگ تقسیم می شود و در صافکاری بی رنگ از هیچ گونه رنگی استفاده نمی شود به همین دلیل از نظر قیمت در مقایسه با صافکاری با رنگ ارزان تر است. اما در هر حال هر کدام از این نوع صافکاری ها ابزار های مخصوص به خود را دارند که صافکار با به کار بردن آن ها می تواند به کار ترمیم و تعمیر بپردازد. مهمترین ابزارات در صافکاری بی رنگ عبارت اند از: مشتی و قالب تنه، میله های صافکاری، ابزار صافکاری تگرگ کش چسبی، دستگاه صافکاری بدون رنگ مغناطیسی و هاتباکس. اما از مهمترین ابزار صافکاری با نگ هم می توان اشاره ای به شاسی کش، سمباده، دستگاه جوش، وسایل بتونه کاری، پمپ رنگ، پولیش و خشک کن رنگ مصنوعی نمود.

مشاهده مطلب
جرثقیل برقی چهار کاره

لیست قیمت لوازم صافکاری

در صافکاری برای ترمیم هر چه بهتر فرایند صافکاری از ابزار های مختلفی استفاده می گردد که هر کدام از آن ها دارای نقش های تخصصی در امر صافکاری می باشند و همچنین بر حسب وظیفه ای که بر عهده می گیرند دارای رنج قیمت متغیری نیز می باشند. در همین راستا فروشگاه اینترنتی ایتال صنعت زمینه ای را فراهم نموده تا صافکاران عزیز بتوانند قیمت لوازم صافکاری مخصوص را ملاحظه و آن ها را برای انجام هر چه بهتر فرایند صافکاری خود تهیه و خریداری نمایند.

تولید محتوا: کانون تبلیغاتی فرمو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *