وینچ دستی

 

وینچ نام قطعه ای قرقره مانند است که به جلوی خودرو هایی که مختص کوهستان و جاده های خاکی هستند متصل می شوند و در زمانی که ماشین در زمین های نا هموار و یا پستی بلندی ها گیر می کند جهت کشیدن و یا بلند کردن آن ها به کار گرفته می شود.

این دستگاه بیشترین کاربرد را در بین جرثقیل ها دارد. از آنجایی که از وینچ به منظور بلند کردن اجسام استفاده می گردد ایمن بودن آن در هنگام بلند کردن بار بسیار حائز اهمیت است زیرا در صورت سقوط بار ممکن است که با خطرات جبران نا پذیری همراه باشد. بدین ترتیب در جرثقیل وینچ ها را با سیستم کلاچ و ترمز ایمن می کنند که با این امر میزان خطر آفرینی بلند کردن اجسام به حداقل می رسد.

دستگاه وینچ را بر حسب عامل تامین کننده نیرو گرداننده به انواع مختلفی مانند برقی، هیدورلیکی، گاردانی، دستی و بادی تقسیم بندی می کنند. که در این مقاله قصد داریم درباره وینچ دستی صحبت کنیم.

وینچ دستی چیست؟

وینچ دستی در واقع دستگاهی است که از قسمت هایی همانند یک صفحه محکم فلزی (به عنوان شاسی)، یک درام فلزی (که سیم بکسل به دور آن جمع می گردد)، تعدادی چرخ دنده، یک رشته سیم بکسل قلاب دار و از یک دسته فلزی (جهت انتقال نیرو) ساخته شده است. در وینچ دستی عامل به حرکت درآوردن استفاده از نیروی انسانی و به صورت دستی می باشد.

کاربرد وینچ دستی

از آنجایی که وینچ دستی دارای عملکردی شبیه به سیم و قرقره می باشد دارای مصارف و کاربرد های گوناگونی در انواع جرثقیل ها می باشد. از کاربرد این نوع از سازه ها می توان اشاره ای به کشش اجسام در راستای افقی و یا بلند کردن بار از سطح زمین اشاره نمود.

مشاهده مطلب
قلاب دینام چیست

قیمت وینچ دستی کلاچ دار

وینچ دستی در دو مدل کلاچ دار (GEAR WINCH) و ساده ساخته می شود. در وینچ کلاچ دار برای جمع کردن و یا باز کردن سیم بکسل بایستی دسته وینچ را به سمت جهات مختلف چرخاند. این در حالی است که برای این امر در وینچ ساده نیاز به ضامن می باشد که در جلوی چرخ دهنده ها تعبیه گردیده است. وینچ دستی کلاچ دار در سه مدل 450، 800 و 1100 کیلو گرم تولید و با قیمت های مختلفی در بازار عرضه می شوند.

لیست قیمت وینچ دستی

برای آگاهی بیشتر در خصوص لیست قیمت وینچ دستی در مدل های مختلف می توانید با فروشگاه اینترنتی ایتال صنعت در ارتباط باشید. این سایت با برخورداری از کادری مجرب، عرضه بهترین محصول و با مناسب ترین قیمت توانسته در فروش محصولات خود به سراسر کشور موفق عمل نماید.

 

تولید محتوا: کانون تبلیغاتی فرمو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *