ریل زنجیر

برای بلند کردن اجسام سنگین از جرثقیل های دستی استفاده می گردد، این نوع از جرثقیل ها با توجه نوع ساختاری که دارند به صورت عمودی اجسام را جا به جا می کنند اما گاهی اوقات برای بلند کردن یک جسم نیاز به حرکت در یک راستای خاص مثلا افقی است که در این حالت از ریل زنجیر استفاده می شود. در ریل زنجیری حرکت افقی به کمک زنجیر 3 متری اتفاق می افتد که این زنجیر به صورت عمودی به طرفین کشیده می شود و سبب جا به جایی ریل زنجیری در راستای ریل می گردد.

ریل زنجیر ها در سایز، اندازه و وزن های مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند. معمولا ریل زنجیر ها در اوزان 1 تا 10 تن ساخته می شوند. ریل زنجیر ها این توانایی را دارند که انواع جرثقیل دستی را حمل نمایند. همچنین اتصالات ریل زنجیر بر حسب میزان بار و نوع جرثقیل انتخاب می گردد.

ریل زنجیر

زنجیر غلطکی

زنجیر غلطکی نوعی زنجیره هستند که برای انتقال قدرت مکانیکی در بسیاری از ماشین آلات صنعتی و کشاورزی، موتور سیکلت، دوچرخه، ماشین های چاپ، دستگاه های طراحی سیم و لوله و … مورد استفاده قرار می گیرند. این ابزار کارآمد نقش مهمی در انتقال قدرت دارد. این ابزار در واقع از یکسری غلطک های استوانه ای کوتاه ساخته شده است که به وسیله پیوند های جانبی نگهداری می شوند. به منظور بالا بردن قابیلت و کار کرد این قطعه از فولاد با کربن و پوششی از گالوانیزه استفاده می گردد.

استاندارد زنجیر صنعتی

زنجیر صنعتی یا همان زنجیر غلطکی در دو دسته استاندارد زیر تقسیم می شوند:

1- زنجیر های آمریکن یا سری A : این زنجیر ها مطابق با استاندار های DIN8188، ISO606 و یا ANSA دسته بندی می شوند. همانند زنجیر های 30، 40، 50، 60، 70، 80 الی 240.

مشاهده مطلب
راهنمای خرید بکس بادی

2- زنجیر های اروپایی یا سری B : این گروه از زنجیر ها بر اساس استاندار هایDIN8187  و ISO606 طبقه بندی می شوند همانند زنجیر هایB , 10B , 12B , 16B 08  الیB 72 .

تولید محتوا: کانون تبلیغاتی فرمو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *