رابط زنجیر

رابط زنجیر عبارت است از قطعه ای که جهت اتصال بین دانه های زنجیر، اتصال زنجیر به حلقه (رینگ) و همچنین جهت اتصال زنجیر به قلاب S شکل به کار گرفته می شود. در واقع از اتصالات اصلی زنجیر های صنعتی به حساب می آید و با توجه به نوع زنجیر های فولادی تولید می شوند. از رابط زنجیر در تولید اسلینگ های زنجیره استفاده فراوانی می گردد.

مشخصات فنی رابط زنجیر

جنس رابط زنجیر از الیاژ فولاد پر کربن است که با عمل حرارتی بالا ساخته می گردد. عملیات حرارتی و شرایط دمایی که بر روی ساخت رابط زنجیر اعمال می شود برای هر برند جزء عملیات سری به حساب می آید. رابط های زنجیر در ابعاد، سایز (اینچی و میلی متری) و تناژ های متفاوتی ساخته می شوند.

ابعاد استاندارد رابط های زنجیر متناسب با سایز زنجیر می باشد. رابط زنجیر معمولا در سایز های 6 الی 32 میلی متر با تناژ 5/1 الی 32 تن تولید و در بازار عرضه می شوند. همچنین رابط زنجیر به رنگ های مشکی، زرد، قرمز، صورتی و آبی با توجه به نوع گرید آن ها متفاوت است. رابط های زنجیر اغلب با ضریب امنیتی 4:1 و گرید 80 g ساخته می شوند.

پر مصرف ترین نوع رابط زنجیر تیپ TYPE6556 که از گرید G80 ساخته شده است از قابلیت های این رابط زنجیر مقاومت بسیار بالای آن می باشد.

از معتبر ترین برند های تولید رابط زنجیر می توان اشاره ای به شرکت های آمریکایی CROSBY و YALE و برند های آلمانی همانند CARL STAHL نمود که این ها از معروف ترین و شناخته شده ترین برند های تولید رابط زنجیر در دنیا هستند.

انواع رابط زنجیر

·        رابط زنجیر دو طرفه

مشاهده مطلب
وینچ سبک

·        رابط زنجیر دو طرفه تیپ آمریکایی

·        رابط زنجیر دو کفه ای

·        رابط زنجیر لنگر

برای خرید انواع رابط زنجیر می توانید به این لینک مراجعه نمایید.

تولید محتوا: کانون تبلیغاتی فرمو

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *