جک دنده ای

 

یکی از ابزار هوشمندانه ی ساخت بش، همین جک ها هستند، داستان از آنجا آغاز میشود که انسان در مقابل طبیعت سخت ضعیف بود و ازدیگر سو از دیرباز آرمان پیروزی بر طبیعت را داشت ،پس به واسطه ی تجربه و هوشش ،اولین بارقه های پیروزی را از خود نشان داد، بله او به توانایی خاصیت اهرمی رسید و همین اهرم ساده اولین جک جهان بود درست است که این ابزار ساده با وسیله ی پیچیده ای که به اسم جک ما میشناسیم بسیار تفاوت دارد اما حقیقت آن است که بنیانشان یکی است ،آن هم تبدیل و تشدید انرژی به واسطه ی تمرکز آن.

بعد از انقلاب صنعتی و نیاز صنعت به انتقال ابزار سنگین ،وسایل انتقال دهنده رشد چشمگیری داشتند و جک ها هم که عموما وظیفه ی حرکت عمودی اشیا سنگین را داشتند ،با توجه به اهمیتشان و کاربرد گسترده ی شان روز به روز در انواع مختلف و توان های بالا تر تولید شدند.

ما امروزه بیش از ده نوع مختلف و معروف جک را میشناسیم که از آن جمله میتوان به جک روغنی،سوسماری،استوانه ای،جک های هیدرولیک وجک دستی اشاره کرد.

اما از نظر مکانیسم دو نوع کلی جک وجود دارند جک دنده ای که انتقال نیرو در آن به واسطه ی باز و بسته شدن یک پیچ،دسته یا اهرم اتفاق می افتد و جک هیدرولیک که کارکرد آن با انتقال و فشار روغن به سیلندر اتفاق می افتد.

کاربرد جک دنده ای

جک دنده ابزاری برای بلند کردن اشیا سنگین در ظرفیت های یک تا بیست تن است و البته این بازه بستگی به نوع جک دارد،درواقع کاربرد اصلی جک دنده ای بلند کردن خودرو های مختلف برای انتقال و تعمیر است و در دنیای ماشینی و مدرن امروز بسیار کاربرد دارد.

مشاهده مطلب
دستگاه گردبر | بررسی دقیق | نحوه کارکرد + عکس

تفاوت جک اتومات و دستی

در جک های دستی در واقع انرژی اولیه ای که بناست تبدیل و افزایش یابد توسط انسان و قدرت انسانی وارد میشود و به این گونه است که انسان به مدد قدرت خود فشار لازم را به دسته ی اهرم گونه وارد میکند در نوع اتومات کاربرد انسان نظارت وراهبری است و نیروی اولیه از نقطه ای غیر انرژی انسان تامین میشود.

 

خرید جک

خرید جک دنده ای

همانگونه که گفته شد جک های دنده ای در انواع مختلف با ظرفیت های گوناگون تولید میشود و گذشته از آن این امر توسط برند های مختلفی صورت میگیرد به همین خاطر قیمت های مختلفی هم دارند ،شما میتوانید به بخش فروشگاه ما رفته و جک مناسب با کارایی خود را انتخاب نمایید و ضمن آگاهی از قیمت خریداری نمایید.

تولید محتوا: کانون تبلیغاتی فرمو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *