وینچ برقی سه فاز

 

یکی از کاربردی ترین ابزار، در زمینه ی جابه جایی بلندکردن و کشیدن اجسام سنگین وینچ است، از گذشته تا امروز جابه جایی و انتقال اجسام سنگین به دلیل سختی و هزینه بر بودن و نیاز به نیروی انسانی بسیار یکی از معضلات بزرگ انسان بوده است که به وسیله وینچ در دنیای معاصر سهولت بسیاری یافته است.

در واقع وینچ ابزاری است که با تبدیل نیروی اولیه به نیروی مکانیکی و انتقال آن امکان جابه جایی افقی و عمودی اجسام سنگین را فراهم کرده است.

یکی از کاربردهای معروف وینچ ها در جابه جایی خودروها است خودروهایی که در آفرود و کوهستان یا در گل و خاک شل گیر میکنند به وسیله ی وینچ جابه جا میشود.

غیر از این مورد با توجه به آنکه کاربرد کلی وینچ جابه جایی ابزار سنگین است در صنایع مختلف ساخت و ساز ساختمان،کارخانه ها،پالایشگاه ها و پتروشیمی نفت و گاز و معدن حفاری و کابل کشی موارد استفاده ی گوناگون دارد.

انواع وینچ

وینچ ها با توجه به قدرت و ظرفیت و اندازه و از همه مهم تر نیروی مورد استفاده به انواع گوناگونی تقسیم میشوند که رایج ترین آنها دستی و برقی است.

وینچ برقی

در وینچ های برقی نیروی برق برای جابه جایی به وسیله ی الکتروموتور متصل به گیربکس تامین میشود اجزای اصلی وینچ عبارتند از قرقره ،کابل فلزی متصل به قرقره،قلاب و گیر بکس.

وینچ های برقی به دو نوع تک فاز و سه فاز تقسیم میشود :

وینچ برقی سه فاز

وینچ های برقی تک فاز به دلیل اتصال به برق تک فاز دارای ظرفیت از صد کیلو تا هزار و دویست کیلو هستند و برای ظرفیت های بالاتر بایست از وینچ برقی سه فاز  استفاده شود که ظرفیت بسیار بیشتری دارند و در صنایع مختلف و در کارخانه و بالابرها  مورد استفاده قرار میگیرند.

مشاهده مطلب
راهنمای کامل خرید وینچ برقی

برای خرید انواع وینچ برقی می توانید به قسمت فروشگاه سایت ایتال صنعت و یا این لینک مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *