ورقگیر

 

مهار ستون و صفحه از جنس های مختلف به منظور جابه جایی امریست، که به دلیل حجم های مختلف و اشکال سخت مهار شونده  شان باعث صرف هزینه و زمان زیادی برای مهار و جابه جایی میشود ،در این موارد است که اهمیت ابزاری به نام ورقگیر مشخص میشود. ورقگیر در واقع ابزاری است که به وسیله ی فک محکمی که دارد ورقه ها از جنس مختلف را مهار میکند و روند جابه جایی را با سهولت بیشتری به سرانجام میرساند.

به وسیله ی ورقگیر ها می توان اجسام با جنس های مختلف را مهر و جابه جا کرد.

ورقگیر ها با توجه به تناژو مدل به انواع ضامن دار و بدون ضامن با فک گازگیر از صفر تا صد میلیمتر تقسیم میشود.

از موارد متداول ایراد های ایجاد شده در ورقگیر میتوان به فرسوده شدن فک،ضعیف شدن،شل بودن اجزا،شکستگی،زنگ زدگی و ترک خوردن اشاره کرد.

چند مورد از مواردی که هنگام استفاده از ورقگیر باید توجه داشت :

بار دارای نوسان و چرخش را با ورقگیر مهار نکنید.

هیچ وقت ورق گیر آسیب دیده را بدون تعمیر به انبار راهی نکنید.

مراقب باشید از نظر جهت نصب درست کار کرده باشید.

اجازه ندهید بار حرکت پاندولی داشته باشد.

از گیره های دست ساز استفاده کنید.

دو روقه را با یک گیره مهار نکنید.

وزن وزقه نباید بیش از ظرفیت ورقگیر باشد.

انواع ورق گیر

با توجه به انواع مختلف ورقه ها از نظر جنس و جرم و حجم و همچنین نوع و شکل و راندمان،ورقگیر ها به انواع مختلفی تقسیم میشود و با توجه به زوایه نصب ،فک و تناسب ورق گیر با بار میتوان ورق گیر مناسب را در میان انواع ورق گیر انتخاب کرد.

ورق گیر عمودی

به آن عمود گیر هم گفته میشود و به منظور حمل و جابه جایی بار به صورت عمودی استفاده میشود.

مشاهده مطلب
تنظیم وتعمیر دستگاه جوش اینوتر جوشکاری

ورقگیردستی

در این گونه ی ورق گیر در واقع عمل مهار و حمل و جابه جایی به صورت دستی انجام میشود و باری که احتیاج به دو نفر برای حمل دارد به صورت یک نفره قابل حمل میشود.

ورقگیر مغناطیسی

این ابزار با استفاده از خاصیت آهنربایی و جذب فلزات،مناسب ترین نوع ورق گیر برای مهار ورقه های فلزی است و جابه جایی این اشیا را بسیار بسیار راحت تر میکند.

 

ورق گیر صنعتی


این نوع ورق گیر همانگونه که از نامش مشخص است ،مناسب فضاهای صنعتی از جمله کارخانه ها و کارگاه های مختلف است و دارای راندمان و قدرت بالایی است.

ورق گیر ام دی اف

ام دی اف به دلیل سطح دارای جلا و لیز به سختی قابل مهار است و باید برای مهارش از ورق گیرهای خاصی مثل ورق گیرهای بغل گیر استفاده شود.

ورق گیر مدریت

ورقگیر مدریت یک ورقگیر ایرانی است، که به دلیل لنت های وپلاستکی و فک قدرتمند بسیار مناسب برای حمل ورقه های چوبی خاصه ام دی اف است.

لیست قیمت ورقگیر

با توجه به انواع مختلف ورقگیر و راندمان و کارکرد مختلف هرکدام دارای قیمت های خاصی هستند، شما مشتری گرامی با رجوع به بخش فروشگاه ما میتوانید از انواع و لیست قیمت های ورقگیرها مطلع شود و ضمن این امر ورق گیر مناسب خود را انتخاب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *