جرثقیل چیست ؟

 

جابه جایی و بلند کردن اجسامی که سنگین هستند ،یک دغدغه ی اساسی در گذشته بوده است که زمان و هزینه ی زیاد و مختلفی می برده است،  جرثقیل ها این امر را با پیشرفت خود روز به روز راحت و سریع تر کرده اند.

با توجه به اهمیت کارکرد این ابزار، رفته رفته اهمیت بسیاری را به خود اختصاص دادند و کار به آنجا رسیده است که انجام فعالیت های مختلف صنعتی، ساختمانی بدون جرثقیل غیرممکن است.

در واقع آن ها با شیوه ی اهرمی و افزایش نیرو عمل جابه جایی را در موارد مختلف انجام می دهد. اولین بار این دستگاه به یونان باز میگردند و گسترش آنها در روم عهد باستان اتفاق افتاده است.

در عموم جرثقیل ها با استفاده از چند ماشین ساده مزیت مکانیکی ایجاد میشود و جابه جایی انجام میشود.

دو نوع مختلف در کنترل جرثقیل وجود دارد، در نوع اول کاربر درون کابین آن هدایت را انجام می دهد و در نوع دوم روش بیسیم است و از راه دور.

 

انواع جرثقیل

به دلیل نوع و توان در کارکرد های مختلف و نیاز به جرثقیل در سایز های مختلف ،تفاوت راندمان و نوع نیروی مصرفی و کارکرد متداول به انواع مختلفی تقسیم میشود.

 

جرثقیل دستی

در واقع نیروی مورد استفاده در این گونه ،همانگونه که از نامش مشخص است، نیروی دستی و انسانی است، که به وسیله ی تکیه گاه روش اهرمی، نیرو چند برابر میشود و عمل جابه جایی انجام میگیرد.

 

جرثقیل سقفی

این گونه در مکان های مسقف مورد استفاده قرار  میگیرد و دارای فضای محدودی است.

 

جرثقیل کارگاهی

همانگونه که از نامش برمی آید ،این نوع مناسب ترین نوع برای استفاده در کارگاه ها و کارخانه های کوچک است و دارای مزیت زمان مناسب و هزینه ی کمتر است.

مشاهده مطلب
معرفی جدیدترین ابزار بارگیری در دنیا

 

جرثقیل کفی

این گونه در واقع ما را از استفاده از دو ماشین یعنی خود آن و کفی که اتوموبیل یا ابزار جابه جایی خود جرثقیل است، رها میسازد و هردو را در یم دستگاه خواهیم داشت ،این ابزار از سه تا پونزده تن را میتواند جابه جا کند.

 

نکته ی نهایی

ما مفتخریم که به بهترین و مناسب ترین حالت انواع مختلف، جرثقیل و خدماتش را خدمت شما ارائه دهیم و در زمینه ی انتخاب و کارکرد آن به صورت تخصصی و حساب شده همگام شما باشیم تنها کافی است، به بخش فروشگاه ما مراجعه کنید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *