دستگاه جوشکاری

برای معرفی دستگاه جوش بهتر است از کاربردهای آن گفته شود ، در واقع می توان گفت دستگاه جوشکاری یکی از کاربردی ترن دستگاه ها برای اتصال فلزی به فلز دیگر است.

با گذشت زمان این دستگاه ها با کارایی بیشترو بروزتری وارد بازار شد، دستگاه جوشکاری انواع مختلفی دارد برای مثال :

  •  اینورتر
  •  ترانسفورماتور
  • رکتی فایر
  •  خانگی

دستگاه جوشکاری ترانسفوراز نوع دستگاه جوش ساختمانی بشمار می رود که برای جوشکاری های طولانی مدت بسیار عالی است و هیچ گونه آسیبی نمی بیند.

دستگاه رکتی فایر از لحاظ ظاهری شباهت زیادی به دستگاه ترانسفورماتور دارد و قابلیت حمل دارد.

دستگاه جوشکاری اینورتر

باگذشت زمان و پیشرفت های چشمگیری در رمینه ی فنی ، دستگاه جوشکاری اینورتر به بازار آمد که در مقایسه با رکتی فایر بسیار قوی و گران و کار راه انداز است ،ولی همانظور که طبیعی است و میدانیم هیچ چیزی بدون نقص نیست ،رکتی فایر دستگاه بسیار سنگینی به لحاظ وزنی است ، درصورتی که دستگاه اینورتر به ظور تقریبی 5 تا 7 کیلوگرم وزن دارد اما رکتی فایر نزدیک به سیصد کیلو وزن دارد.

اینورتر دستگاهی است که از دید اقتصادی هم بسیار مقرون به صرفه تراست نسبت به کار آمدی که دارد.اینورتر ولتاژپایین را به بالا می رساند و مدار پیچیده ای دارند.

دستگاه جوشکاری خانگی

درواقع جوشکاری جریان متناوب با ولتاژ بالا و شدت پایین است و دستگاه های متفاوت جوشکاری شدت جریان های متفاوتی  از هم دارند.دستگاه های جوشکاری همواره در حال پیشرفت و نوین شدن می باشند ، که همین مطلب باعث آمدن مدل های گوناگون می باشد که باید فرد قبل از خرید دستگاه جوش ، بررسی های لازم را انجام دهد.

دستگاه جوشکاری خانگی ،دستگاه جوشی است قدیمی که مانند دیگر دستگاه ها به مدت طولانی نمی تواند کار کند و آسیب می بیند ، این نوع دستگاه ظرفیتی بیشتر از 200 تا 500 آمپر را به طور معمول ندارد.بعضی از افراد همچنان برای کارهای جزیی خود ازدستگاه های جوش خانگی استفاده می کنند.

مشاهده مطلب
چراغ صافکاری پایه دار

فروشگاه ایتال صنعت،خرید انواع دستگاه جوشکاری را برای شما آسان کرده است.برای اطلاع از دستگاه و قیمت به این لینک مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *