فروشگاه ایتال صنعت

سبد خرید

دستگاه گردبر | بررسی دقیق | نحوه کارکرد + عکس

 •  

  دریل و سوراخکاری با توجه به مدل کار و قصد رفته رفته انواع مختلفی پیدا کرد و در صنایع و مصارف عمومی مختلف جایگاهی مهم برای خود دست و پا کرد.

  گردبرها در واقع نوع خاصی از مته ها هستند که همانطور که از نامشان پیداست وظیفه ی شان برش و سوراخ کردن یک قطعه و سطح ،به شکل کاملا گرد است.

  از نکات مهم درباره این دستگاه آن است که نسبتا از سرعت بالایی در پیشروی برخوردار است و شکل دایره ای که ایجاد می کند کاملا دقیق منظم است و دیگر آنکه در قطرها و اندازه های مختلف میتوان به وسیله ی این ابزار سطح سوراخ دایره ای ایجاد کرد و همین موضوع باعث میشود که در نصب های گوناگون و اصلا در مصارف و ابزار مختلف نیازمند به استفاده از گردبر باشیم.

  نکاتی در مورد گردبر

  تیغه ی این ابزار از سه جنس مختلف فولاد تندبر،فولادتنبر بکابلت دارو سرالماسه تولید میشود غالبا و برای سطوح مختلف ام دی اف ،شیشه ای ،فلزی،گچی،پلاستیکی،سرامیکی،بتنی و…کاربرد دارد.

  از نظز شکلی این دستگاه یک استوانه ی توخالی است ،بدنه ی گردبر یک سیلندر نسبتا دارای عرض است تمامی قسمت های سیلندر از استیل است این سیلندر بر روی یک محور قرار گرفته است.

  شکاف روی دیواره ی این ابزار مقدار گرد و غبار ناشی از سوراخکاری را مشخص میکند و گیر کردن تیغه نیز جلوگیری میکند.

  از نظر نوع تیغه به سه گونه ی اره ای ،لبه مربعی یا گرد و دایره ای تقسیم میشود که هرکدام دارای ظرفیت های خاص خود هستند.

  مشاهده مطلب
  مگنت ورق گیر و انواع مگنت

  شما بایست قبل از انتخاب گردبر مورد نظر این موارد را با خود محاسبه کنید که نوع کارکرد شما عمومی است یا صنعتی،جنس غالبی که میخواهید بر روی آن سوراخ کاری را انجام بدهید چیست و چه حجم سوراخکاری لازم دارد قطعه ی شما.

  انواع گردبراز نظر جنس سطح مورد استفاده

  همانگونه که گفتیم در دنیای امروزه به واسطه ی کاربرد فراوان مته ها ،مخصوصا مته های گردبر، رفته رفته علاوه بر آنکه بر کارخانه های تولید کننده ی این ابزار افزوده شده است و میشود، بر انواع مختلف آن نیز با توجه به نیاز  و کارآیی افزوده میشود، در این بخش به برسی چند نوع گرد بر رایج در امور مختلف خواهیم پرداخت.

  گردبر شیشه

   این گونه ی گردبر برعکس دیگر گردبرها در داخل استوانه ی توخالی خود میله ی مته ندارد و از خواص این گردبر ظرافت و دقت آن است چرا که برش دقیق جنس شکننده ای مثل شیشه نیاز به دقت بسیاری دارد لازم به ذکر است که به هیچ وجه نبایست از گردبر شیشه برای سوراخکاری دیگر اجناس مخصوصا جنس های سخت استفاده کرد و دیگر آنکه این مته بر روی دریل های غیرثابت و دستی قابل نصب نیست.

  گردبر بتن

  این گونه یکی از انواع سخت گردبر است چراکه بایست بر سطوح بتنی سوراخ ایجاد کند و درشکل بزرگ آن در امور شهرداری نیز دارای کاربرد است.

  گردبر فلزی

  گردبرهای فلزی مختلفی وجود دارند، چرا که یکی از موارد پرکاربرد سوراخکاری فلزها هستند در تمامی گردبرهای فلزی دور بالا برای فلزهای نرم و دورپایین برای فلزهای سخت است.

  مشاهده مطلب
  دستگاه ژنراتور

  گردبر سنگ

  این نوع گردبر به دلیل استفاده در سطوح سنگی کاربردهای نسبتا بالایی دارد و گاه در سنگ های مرمری و مجسمه سازی نیز مورد استفاده قرار میگیرد و البته در معماری و دکوراسیون سنگی نیز کاربرد دارد.

  گرد بر چوب

  یکی دیگر از سطوح مورد استفاده و سوراخکاری چوب البته ذکر این نکته ضروری است که ام دی اف برای خود دارای گردبر خاصی است.

   

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  : برچسب ها , , ,

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  درحال بارگذاری ...
  سلام

  برای مشاوره رایگان در واتساپ کلیک کنید.

  Social